Ale wstyd! Morawiecki pomylił Witosa z Dmowskim. Petru będzie miał godnego rywala?

Ryszard Petru i Mateusz Morawiecki fot. PAP Leszek Szymański/Jakub Kamiński
Ryszard Petru i Mateusz Morawiecki fot. PAP Leszek Szymański/Jakub Kamiński

Ryszard Petru znany jest z tego, iż regularnie popełnia gafy. W oparciu o jego wypowiedzi powstały niezliczone memy wyśmiewające polityka. Okazuje się, że wyzwanie rzucił mu właśnie premier Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki jest uważany za sprawnego mówcę. W swoich wystąpieniach często sięga do cytatów ze znanych ludzi. Tym razem popełnił jednak koszmarną gafę.

Fatalna pomyłka mała miejsce w trakcie uroczystych obchodów 145. urodzin słynnego działacza ruchu ludowego, Wincentego Witosa, które odbyły się wczoraj w Wierzchosławicach.

– Dzisiaj Wincenty Witos chce nam powiedzieć coś więcej. Bo jesteśmy w pewnym szczególnym czasie, to jego słowa, takie bardzo mocne i mądre, że jesteśmy z różnych stron. Mamy różne zainteresowania, ale jako Polacy mamy jeden cel: żyć i pracować dla Polski. Wincenty Witos był właśnie dla nas ojcem pojednania, pojednania narodowego – powiedział Mateusz Morawiecki.

Problem w tym, że słowa, które przypisał Witosowi, wypowiedział inny wielki Polak tamtego okresu, Roman Dmowski. Zaskakujące jest to, że taka wpadka przydarzyła się osobie, która powinna dość dobrze rozróżniać historyczne postacie bowiem Mateusz Morawiecki jest z wykształcenia historykiem.

Czas pokaże Ryszard Petru zostanie zdetronizowany przez Mateusza Morawieckiego, czy to jednorazowa wpadka.

Comments are closed.