Ostry wpis księdza-misjonarza na temat uroczystości pogrzebowych Adamowicza. „Najwięksi wrogowie Kościoła na honorowych miejscach, jakiś podobno-konserwatywny arcybiskup…”

Ks. Włodzimierz Małota/fot. Facebook Wlodzimierz Vladimir Malota
Ks. Włodzimierz Małota/fot. Facebook Wlodzimierz Vladimir Malota

Włodzimierz Małota CM ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, pracujący między innymi w Hondurasie i Papui-Nowej Gwinei skomentował „uroczystości pogrzebowe”, które miały miejsce w bazylice mariackiej w Gdańsku. Nie pozostawia suchej nitki także na upolitycznionych hierarchach.

Odnotowujemy: Gdańsk, 19.01.2019. Największa jak do tej pory kumulacja elementów „nowej religii niby-katolickiej” w Polsce – napisał ks. Małota CM na Facebooku.

Czego tam nie było… najwięksi wrogowie Koscioła na honorowych miejscach w Bazylice dedykowanej Matce Bożej, jakiś podobno-konserwatywny arcybiskup udzielający Komunii świętej komu-popadnie, z rozpędu nawet ateistom wojującym, masoneria pisząca scenariusz liturgii „katolickiej”, zwolennik aborcji i propagator sodomii ogłoszony jako „santo subito”… po prostu – kumulacja – dodał ksiądz w komentarzu.

Kto się temu trzeźwym umysłem przyjrzał, zobaczył jak będzie wyglądał „oficjalny Kościół niby-katolicki” za kilka-kilkanaście lat. Tak to będzie wyglądać w kościołach. W ich kościołach. Nie będą to kościoły, gdzie prawdziwa wiara katolicka będzie nauczana i praktykowana. Ona tam będzie wystawiana na pośmiewisko i kpinę. I to jest Pasja Kościoła – zaznaczył ks. Małota CM.

Oberwało się także biskupowi Rzymu, Franciszkowi. – A do tego wszystkiego… marksista argentyński, znany z podważania czci Najświętszej Panny Maryi wysyłający różańce na adres „brata” opłakiwanego przez masońską lożę noszącą szydercze imię z hymnu ku czci Matki Bożej… Zamęt totalnie powszechny. Dusze słabiutkie i nierozgarnięte klaszczą sługom szatana. Dusze świadome płaczą nad Barankiem poniewieranym, wydawanym w (rozdawanym na) ręce bluźnierców i szyderców, na pośmiewisko. Czy ktoś się ujmie za Barankiem? – podsumował kapłan.

Ks. Włodzimierz Małota CM pracował na misjach w Hondurasie i Papui-Nowej Gwinei. Odprawia również Msze święte w tradycyjnym rycie rzymskim zwanym „trydenckim”.

Źródła: facebook.com/dzienniknarodowy.pl

81 KOMENTARZE

 1. Czy ten pan wie, że podważając autorytet papieża, już postawił się poza Kościołem katolickim?

   • Odwagi to mu raczej nikt nie odmawia. W końcu poza Kościołem nie ma zbawienia, a tego typu oświadczenia są jawnie schizmatyckie.

   • Dlaczego Pan/ Pani uważa , że ten zakonnik jest odważny , czyżby mu coś groziło za tę wypowiedź ? Chciałabym też usłyszeć co on ma do powiedzenia na temat pedofilii w kościele i czy to nie jest grzech , kiedy pedofile podają komunię wiernym ?

  • Nie. To antypapież Franciszek głosząc rzeczy jawnie sprzeczne ze Słowem Bożym, siejąc zgorszenie wśród wiernych jest wrogiem Kościoła Katolickiego. Misjonarz bardzo dobrze to określił: kościół niby-katolicki (quasi katolicki).
   Tak na marginesie: skąd wam posTępaczkom przychodzą do głowy takie ksywki jak Teolog? To mniej więcej tak jakby poczciwa świnka kazała nazywać się Astronomem.

   • Bycie katolokiem zakłada pozostawanie w jedności z biskupem Rzymu. Ten człowiek, mieniący się zakonnikiem, znajduje się poza Kościołem katolickim.

    • teolog
     Twierdzisz że osoba która jest apostatą głosi herezje potępione przez nieomylne magisterium Kościoła katolickiego jest papieżem??

    • Bycie katolikiem oznacza przyjęcie doktryny katolickiej takiej, jaką przez wieki nauczał Kościół. Jedność z biskupem Rzymu zaś o tyle, o ile sam biskup Rzymu pozostaje posłuszny doktrynie. Biskup Rzymu nie ma prawa zmieniać doktryny, jego obowiązkiem jest ją zachowywać taką, jaką mu przekazano. Poza Kościołem katolickim ipso facto znajduje się ten, kto naucza wbrew doktrynie katolickiej i ją przekracza(nie twierdząc nawet, że to czyni). Proszę się dokształcić.

  • „Czy ten pan wie, że podważając autorytet papieża, już postawił się poza Kościołem katolickim?”
   A to akurat bzdura.
   Tylko zdanie papieża, wymawiane ex cathedra, ma znaczenie i moc, nauki Kościoła.
   Zdania prywatne papieża, nikogo nie muszą interesować.

   • Hugo
    Przestań wprowadzać w błąd, wilku w owczej skórze. Papież jest nieomylny także w nauczaniu zwyczajnym:
    NIEOMYLNOŚĆ PAPIESKA
    „Nie wolno też sądzić, że treści Encyklik nie wymagają same przez się uległości, skoro w nich Papieże nie sprawują swej najwyższej władzy nauczania. Uczą one bowiem na podstawie zwyczajnego posłannictwa Urzędu Nauczającego, do którego również odnoszą się słowa: „Kto was słucha, mnie słucha” ( Łk 10,16). Najczęściej też to, co Encykliki wykładają i uwydatniają, już skądinąd należy do doktryny katolickiej.”Humani Generis Pius XII
    ”Wiarą boską i katolicką w to wszystko należy wierzyć, co jest zawarte w słowie bożym pisanym lub podanym (traditio) i przez Kościół czy to uroczystym sądem (solemni iuditio), czy to zwyczajnym i uniwersalnym nauczaniem, jako przez Boga objawione, do wierzenia jest podane”.Dei Filius (24.04.1870)

    „Urząd nauczycielski Kościoła… wykonywany jest dzień w dzień przez Papieża i przez pozostających z nim w łączności biskupów…”Pius XI, Mortalium animos

    1917 Code of canon law commentary, By the Rev. P. Chas. Augustine O.S.B., D.D., (Tom. VI, s. 323 – 324):
    „Kanon1323 rozróżnia uroczysty sąd ex cathedra i zwyczajne Magisterium Kościoła. Ale nie ma żadnej zasadniczej różnicy między tymi dwoma, ponieważ pochodzą one z tego samego źródła — Boskiej obietnicy i opatrzności, i mają ten sam przedmiot i cel. Celem jest wiara i moralność; celem jest, aby chronić wiernych przed błędem…”
    „§ 1 Wiarą boską i katolicką w to wszystko należy wierzyć, co jest zawarte w słowie bożym pisanym lub podanym i przez Kościół czy to UROCZYSTYM sądem, czy to ZWYCZAJNYM i UNIWERSALNYM nauczaniem, jako przez Boga objawione, do wierzenia jest podane.”
    ‘’To zaś, co nam sam Bóg objawił, „uważać musimy za prawdę – nie dlatego, że światłem rozumu rozpoznajemy wewnętrzną słuszność sprawy – ale właśnie dlatego, że mówi do nas sam Bóg, który nie może w błąd wprowadzać nikogo, i nie może też zostać w błąd wprowadzonym” – Konstytucja Dei Filius

    • Strofujesz @Hugo>/b>: „Przestań wprowadzać w błąd, wilku w owczej skórze. Papież jest nieomylny także w nauczaniu zwyczajnym” zupełnie niesłusznie.
     Weźmy karę śmierci. JPII był przeciwny stosowaniu kary śmierci. Ale nigdy nigdzie nie powiedział, że jej stosowanie jest naganne czy zakazane przez kościół. Gdyby tak powiedział,popadłby w herezję, ponieważ Katechizm KK mówi o tym wyraźnie: kara śmierci jest dopuszczalne moralnie.
     W tym sensie było to prywatne zdanie JPII na temat kary śmierci,
     Natomiast Franciszek powiedział w „nauczaniu zwykłym (?)”, że Kościół Katolicki jest przeciwny karze śmierci. Stoi to w jawnej sprzeczności z Pismem Świętym (Ewangelia wg Św. Ł.)i Katechizmem KK.
     I tu mamy problem. Co zrobić z nauczaniem papieża, obojętnie ex cathedra czy zwyczajnym, stojącym w jawnej sprzeczności ze Słowem Bożym i tradycją?

   • Hugo
    Jeżeli papież popadł by w herezje jako osoba prywatna przestałby być katolikiem a tym samym utracił swój urząd:
    „Papież utraciłby również swój urząd wskutek popadnięcia w zupełny i stały obłęd, oraz według powszechnie przyjętego zdania wskutek publicznej herezji, gdyby w nią popadł jako osoba prywatna” – Billot, De Ecclesia Christi

    • No własnie. Co w takim razie zrobić z Franciszkiem, co do którego:
     – mamy wątpliwości co do legalności jego wyboru na Urząd Biskupa Rzymu,
     – mamy cały szereg zastrzeżeń co do nauczania Franciszka?

     Jest katolikiem czy nie?

  • Jak wiadomo człowiek człowiekowi nie równy, papież papieżowi nie równy ?

  • teolog!!!!!
   TY TEOLOGU Z POD CIEMNEJ GWIAZDY.PUSTY JAK BEBEN…WIDAC JAKA MASZ WIEDZE…KOMU POSLUSZNY PAPIEZOWI -ANTYCHRYSTOWI, WIKARIUSZOWI ANTYCHRYSTA?…CIEMNOTO…PRAWDZIWYM OSTATNIM PAPIEZEM NA TEJ ZIEMI JEST PAPIEZ BENEDYKT XVI.
   ZYJEMY W CZASACH OSTATECZNYCH BARANIE!!!!

  • Ty teolog! Nie wycieraj sobie gęby papieżem. Coś co papież zaliczył do wyjątków pseudochrzescijanie ustanawiają regułą!

  • Szanowny teologu… a jaka to teologia mówi, że za krytykę papieża jesteś wyłączony z Kościoła… to tylko dotyczy dogmatów i moralności… a nie decyzji duszpasterskich… A tak na marginesie to była szopka i kpina z Kościoła. Potrzeba nam takich pasterzy jak Prymas Wyszyński a nie „cienkich , wystraszonych, skorumpowanych pseudo biskupów.

  • Franciszek jest antypapieżem i zapewne lucyferianinem (a masonem już na pewno, bez cienia wątpliwości).

   Kościół katolicki to przeżyje, bo miewał gorsze okresy upadku.

   Viva Christo Rey !

 2. wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/jgk7cjs

 3. Chłop ma rację.Wszelkiej maści lewacy , którym co dnia Kościół uwiera zamiast przy okazji pogrzebu posłuchać rzeczy ważnych słuchali dyrdymałów .Kabaret.

 4. Bóg już ukarał księdza misjonarza zabierając mu rozum. Ale dlaczego karze również mieszkańców Hondurasu i Papui N.G. skazując ich na towarzystwo tego „mądrusia”

 5. oto Wielka Polska Katolicka
  brakuje tylko nowego Zakonu Krzyżackiego do ochrony na Tej Ziemi miejsc kultu i władzy KrK (ale od czego może być misja np. Pobudki…)

  • NIE_PIER_OL facet…
   A zakon już masz, to ci od „wolnego miasta gdańska”

   nczas.com/2019/01/21/glupota-czy-zaplanowana-antypolska-akcja-ziemkiewicz-reaguje-wolne-miasto-gdansk-bylo-bastionem-nazizmu-poparcie-dla-hitlera-bylo-tam-duzo-wyzsze-niz-w-niemczech/

 6. Tyle głów, tyle opini, wiadomo wszystkim nie dogodzisz. DZIĘKI za piekny tydzień solidarności i mimo panoszacego się zła, duuużo jest jeszcz osób o wrażliwych sercach, skorych do poświęceń, szacun:*

 7. Bardzo współczuje Papuasom tego „pasterza”. Obiekt misji okazuje sie być na dużo wyższym poziomie cywilizacji niż misjonarz.

 8. To obłęd, by w 21 wieku Kościół walczył z masonerią- jakby nie było innych problemów. Są dwie drogi, 1. Kościół autentycznie wojujący z wszelkimi plagami, takimi jak komunizm, masoneria, lewactwo, aborcja. Wojujący, czyli taki co wpływa na polityków i zajmujący się polityką. Taki Kościół domaga się zmiany prawa, chce aby policjanci pilnowali moralności itd. Drugi model Kościoła. 2. Kościół głęboko moralny, misyjny, który nie wtrąca się do polityki i nie wpływa na polityków, ale koncentruje się na pracy wśród ludzi, wśród ludzi jakimi oni są. Kościół taki pracuje wśród ludzi, pomaga ludziom, namawia ludzi do czynienia dobra, namawia do moralności. Zauważmy, że w PRL, kiedy Kościół miał całkowity zakaz mieszania się do polityki, kiedy cały Kościół zszedł do ludzi, by wśród ludzi pracować, by ludziom pomagać, to wtedy Kościół miał największy autorytet i najwięcej wiernych. Według mnie, niektórzy by chcieli, by państwo wzięło na siebie obowiązki Kościoła, a wtedy policja i sądy by egzekwowały moralność religijną.

 9. To misjonarz? Nie to już nie jest kościół to sekta która sama się wykluczyła z chrześcijaństwa. To co ten misjonarz mówi nijak się ma do wiary. Dobrze ktoś napisał że papużki są mądrzejsi niż ten cały misjonarz. A grzechem ciężkim jest tak wypowiadać się o swoim zwierzchniku
  Sam stawia się poza kościołem.

  • Chwała mu za to że miał odwagę powiedzieć prawdę.Każdy normalny człowiek widzi co się dzieje.

 10. To jest problem z takimi „misjonarzami”, ktorzy nie zauważają, że od czasów konkfistadorów, świat się troszkę zmienił a ludzie wraz z nim. Nic nie poradzimy, że niektórzy chcą siedzieć w skorupi ale od tych, ktorzy chcą żyć normalnie i po swojemu – wara. Wiara jest aksjomatem ale KK już nie. To urzędnicy kościelni a wiara jest dla ludzi a nie dla kościoła. To właśnie tacy urzędnicy psują wiarę w Boga i nauki Chrystusa. Paskudny typ!

 11. „Odprawia również Msze święte w tradycyjnym rycie rzymskim zwanym „trydenckim”.”
  To batrdzo dobrze o nim, jako katoliku i księdzu w szczególności, świadczy.

 12. Pan Bóg dał wolną wole człowiekowi. Sługa boży jest od wspierania człowieka i nauk Od osądzania jest sam BÓG. Może taki ateista dozna oświecenia. Papież Franciszek jest przykładem tego, że każdemu trzeba dać szansę.Proszę sobie przypomnieć ilu wrogów kościoła zostało ŚWIĘTYMI.Wstyd że misjonarz takie rzeczy wygaduje.Może trzeba było pochwalić ,że mimo różnic w poglądach DOM BOŻY stoi otworem dla każdego. Pozdrawiam.

 13. Księże, dziękuję, z całego serca i duszy dziękuję za te słowa, bo zaczynam powoli wątpić nawet w Kościół katolicki, wszytko naokoło staje się fałszywe, odwrócone , przekręcone. Lęk człowieka ogrania, ze już nawet Kościół w Polsce zatracił prawdę, i nie mamy w Nim oparcia, wszędzie fałsz, obłuda , zakłamanie.
  Proste, jasne słowa …, bardzo dużo znaczą

 14. Kolejny radykalny brunatny nienawistnik międlaropodobny sieje słowa pogardy i jadu wobec innych Ludzi – won z kościoła, plugawcze!

 15. Wielkie brawa za slowa prawdy. Jakze niewielu ma odwage powiedziec to co mysli wiekszosc i bronic czci Kosciola.

 16. Ale on tez sie uwaza jako kogos ponad biblie tak jak oryginalnu kosciul katolicki? Czy tworza wyjscie awaryjne jakby im ta kur…. ekumena niwyszla tzn. Polaczenie religi i czipowanie ktore maja zamiar wprowadzic

 17. Prawdę powiedział.Wrogowie kościoła,szumowiny,największa szczujnia a nawet masoni na pierwszych miejscach w kościele.Na pogrzebie przyjmują Eucharystię i dalej szczują.To jest koniec świata.

 18. Ludzie się zmieniają.Są tacy ,że płyną z nurtem rzeki.Chrystus jest ten sam,przykazania te same i prawda tylko jedna,ta która nas wyzwoli.W czym skłamał?To cyrk na kołach….

 19. Zadziwiające i jednocześnie takie pouczające!!!

  Jak ci ateiści, agnostycy i inni wrogowie kościoła kochają Franciszka !!!

  Także ci występujący tutaj. Nie dotyczy katolików zwiedzionych populizmem Franciszka.
  Może kard. Badoglio wzorował się na Juanie i Evie Peron?

Comments are closed.