Rachoń pozwał Skibę za zniesławienie. Po śmierci Adamowicza pozwy sypią się jak z rękawa

Krzysztof Skiba. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Krzysztof Skiba. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Dziennikarz Michał Rachoń złożył 16 stycznia 2019 r. przeciwko Krzysztofowi Skibie prywatny akt oskarżenia z art. 212 kodeksu karnego, który dotyczy zniesławienia – poinformował w poniedziałek portal Niezależna.pl. Pozew dotyczy wpisu na Facebooku po śmierci prezydenta Gdańska, w którym muzyk stwierdził, że to m.in. Rachoń jest moralnie odpowiedzialny za ten polityczny mord.

„Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza. Napastliwi +reporterzy+ tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord”- napisał Krzysztof Skiba na Facebooku.

13 stycznia Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie następnego dnia zmarł.

Prokuratura postawiła Stefanowi W. zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Czyn ten jest zagrożony karą co najmniej 12 lat więzienia, 25 lat więzienia, a nawet dożywocia. Stefan W. nie przyznał się do jego popełnienia. Gdański sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Badanie krwi wykazało, że w momencie napaści Stefan W. nie był pod wpływem alkoholu. Prokuratura wystąpiła o przeprowadzenie badania psychiatrycznego mężczyzny.

(PAP)

13 KOMENTARZE

 1. czy Rachoń używał często określenia „kasta”?
  pytam bo nie oglądam tej filii tv trwam

   • Masz na myśli tę kastę co skazała Urbana za najwyższą w historii karę za nieobraźliwy rysunek lub orzekła wielomilionowe dotacje dla Korwina przy odrzuceniu apelacji Nowoczesnej?

 2. skiba twierdzi że jest świrem, dlatego nie należy słuchać tego podstarzałego pajaca łażącego w glanach.

 3. Obawiam się, że niesławny Rachoń będzie musiał pozwać jakieś 30 milionów Polaków, bo mają takie same zdanie jak Skiba.

 4. Czy wypowiedź „Skiby” to nie wypowiedź pełna nienawiści do Kurskiego, Rachonia i innych?

  • Taak? Mówisz, że Rachoń tak samo trefny jak „Skiba”? Jakieś argumenty, dowody, że to prawda?

 5. Skiba to lewicowe sprzedajne bydlątko. Pajacowal dla lewusow robiac za kontestatora, teraz chce koniecznie odcinac kuponiki od swoich zaslug.
  Wspolczesny judoaszowy charakter.

 6. Skiba podejrzewam jest takim samym fiutem jak ci wszyscy chętni do stawiania mauzoleum na długim targu w Gdańsku.

Comments are closed.