To był cud! Konsylium lekarskie potwierdza. Wszystko za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego

Prymas Kardynał Stefan Wyszyński fot. domena publiczna autor: MJanusz Trocha
Prymas Kardynał Stefan Wyszyński fot. domena publiczna autor: MJanusz Trocha
Prenumerata NCZ! z prezentem

29 listopada 2018 roku konsylium lekarskie watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zatwierdziło cud uzdrowienia młodej dziewczyny za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Orzeczenie to oznacza, że kard. Wyszyński może zostać niedługo ogłoszony błogosławionym.

26 kwietnia 2016 roku kongres teologów konsultorów kongregacji jednomyślnie orzekł heroiczność cnót kard. Wyszyńskiego na podstawie 3-tomowego Positio nt. jego życia i zasług. 19 grudnia 2017 roku ogłoszono dekret o heroiczności cnót.

Po zatwierdzeniu cudu za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego zbierze się komisja konsultorów teologów, która ma stwierdzić, czy uzdrowienie dziewczyny miało związek z modlitwą za przyczyną kandydata na ołtarze.

Później, w odstępie dwóch, trzech miesięcy zbierze się komisja kardynałów i biskupów, która wyda ostateczny werdykt, zatwierdzający uzdrowienie.

Jeśli tak się stanie, prefekt kongregacji przedstawi papieżowi protokół tej komisji, a głowa Kościoła zleca mu opracowanie dekretu o cudownym uzdrowieniu. Ogłoszenie go przez papieża jest równoznaczne z beatyfikacją.

Źródło: aleteia.org

Comments are closed.