Polska już traci na konflikcie z Iranem! Milionowe straty polskiej firmy, kontrakt biorą Niemcy. „Taka jest cena poddaństwa wobec USA i Izraela”

Polska już traci na konflikcie z Iranem! Polityczne poddaństwo względem USA i Izraela już wychodzi nam bokiem. Jak twierdzą irańskie media przez to, że jesteśmy „koniem trojańskim USA” Teheran zemści się na Polsce. Już teraz jedna z naszych firm straciła tam kontrakt warty kilkanaście milionów euro. 

„Mam na stole plany wielkiej fabryki ogniw fotowoltaicznych. Na zlecenie irańskiego inwestora mieliśmy ją przenieść z Niemiec do Omanu. Przez politykę właśnie zerwano rozmowy. Robota warta kilkanaście milionów euro trafi do firmy niemieckiej – mówi portalowi wp.pl Bartosz Świderek, szef firmy inżynieryjnej Pol-Inowex z Lublina.

„Powinni działać z większą finezją. Nierozważnie weszliśmy do rozgrywki Donalda Trumpa z Iranem i teraz wiele polskich firm i przedsięwzięć spotka się surowymi konsekwencjami” – dodaje przedsiębiorca portalowi wp.pl

Wszytko przez kontrowersyjną konferencja na temat Bliskiego Wschodu, która ma dotyczyć właśnie sytuacji z Iranem. Ten poczuł się urażony przesłaniem wydarzenia. Deklarowanym celem jest budowa pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Faktycznie chodzi o budowę międzynarodowej koalicji państw zaniepokojonych rozwojem programu rakietowego przez Teheran.

Co więcej sama konferencja okazuje się kompletną klapą. Polskiemu MSZ nie udało się zaprosić nikogo z ważnych przywódców UE. W konferencji nie weźmie udziału szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini.

Sam pomysł został skrytykowany przez Rosję na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. W efekcie zostaliśmy uznani przez Irańczyków za „konia trojańskiego USA”.

Jaki jest bilans konfliktu polsko-irańskiego w ostatnich dniach? Wstrzymanie wydawania wiz Polakom, odwołany festiwal polskich filmów w Teheranie i milionowe straty polskiej firmy. A to dopiero początek…

Źródło: wp.pl

43 KOMENTARZE

  • a to ocalenie to ma polecać na daniu kopa USA i wejściu w strategiczne sojusze z państwami islamskimi ???
   i jeszcze to zatrzyma islamizację w Polsce ???
   gratulacje !!!!

   • Nie – ma polegać na wchodzeniu ameryce w dupę tak głęboko jak tylko się da ….. dopierośmy weszli w strategiczny sojusz z tym – co nas sprzedał w Jałcie rzeczywiscie – gratulacje …

 1. i dzieki temu Polska nie bedzie wspierac islamizacji swiata
  a ze jakis biznesmen nie przeniesie firmy z UE do Omanu to też ma swoje plusy

  • NIEjesteś zdolny zrozumieć o co chodzi więc NIEodpowiem na twoje brednie…
   NIECH inni się męczą…..

  • No ma plusy – głównie z punktu widzenia Niemiec jak się okazuje – toć ciekawe ze i ty w tym plus widzisz …..dojczu

  • Polska wspiera islamizację świata gdyż robi interesy z największym islamskim terrorystą i sojusznikiem USraela – Arabią Saudyjską (szkoli np. wahabickie bydło w Dęblinie). A Iran to najważniejsze państwo, które walczyło i walczy ze zbrodniczym ISIS w Syrii i Iraku.
   PS. Idź być durniem gdzie indziej parchu.

 2. !!!!! DO PIEKŁA Z WSZYSTKIMI parchami i ich sługusami CZYLI kapo i NIECH TAM ZGNIJĄ, A NA SKU_WIONYM PIER_OLONYM SĄDZIE OSTATECZNYM NIECH ZGINĄ NA WIECZNOŚĆ !!!!!
  A M E N ! ! ! ! !

 3. Sprytna zagrywka usa.Usa za nic maja polske i dobrze wiedzieli jaki beda tego konsekwencje.zydowskue usa chca zniszczyc polakow a zydowscy agenci w polskim rzadzie im to ulatwiaja

 4. Jak to dobrze, że ten portal istnieje.
  Na niemieckich portalach zawsze był politpoprawna cenzura. Ale to co sie dzieje po zabójstwie Adamowicza przechodzi wszelkie pojęcie.
  Dzisiaj wszystkie moje komentarze Interia zablokowała puszczając komunikat o jakimś mitycznym regulaminie. Przechodząc z Interii na ten portal czuję się jakbym opuścił więzienie i wyszedł na Wolność!!!

  • Na interi nie tylko cenzuruja, ale też wlamuja się do komputerów i kradną

 5. Jak siedziałeś na Interii – i tylko blokowanie komentarzy cie z niej wyrwało – to boję się o tą nową jakość – jaki pozyskał ten portal …..

  • Nie wszyscy tutejsi bywalcy to członkowie wiadomej sekty i w związku z tym zaglądają w różne miejsca w internetach.

   • nono – wp – interia nibyniezależna.pl – opinie tych portali są równie prawdziwe i zgodne z panującą rzeczywistością – trzeba być postępowym i nie ograniczać sie tylko do prawdy – ale zajrzeć też czasami do tego co nam proponuje wieksze podatki, wiecej uni – mniej suwerenności, wiecej innych narodowości w Polsce – mniej Polskiej- właśnie o tym piaem – zgadza się – tyko my zacofani – chcemy tzw normalności …

    • Ale jedno się zgadza – nie wszyscy tutejsi bywalcy to – ludzie nie ogłupieni bądź nie kupieni – widać to wyraźnie po komentarzach właśnie …

    • Nic nie napisałem o poziomie innych portali . Także nie oceniałem ich rzetelności , wiarygodności czy intencji. To temat na inną dyskusję

     • Dokładnie, – wskazałeś jedynie, że ci tzw „nietutejsi” zaglądają na inne portale również – sugerując niejako, że to lepiej że nie ograniczają się tylko do tego portalu – POMIJAJĄC WŁAŚNIE FAKT – że te inne portale o których mowa (interia, wp) to portale nie-polskie nie-wiarygodne zakłamane ogłupiające – dezinformujące … W tym kontekście – jaki najbardziej to ta dyskusja – twoja uwaga jest uwagą typu: nie ważne czy wchodzisz na portal wartościowy i gówniany – ważne że nie ograniczasz się tylko do tego wartościowego a poszerzasz horyzont dodatkowo o ten gówniany ….. swoja drogą twój komentarz ostatni ma sens mniej więcej taki : nic nie mówię o kontekście, który decyduje o wartości komentarzu – po prostu skomentowałem – na odlew na anty i to sie liczy – otóż – nie masz racji w obydwu przypadkach .. i nie wiem co gorsze – jakby ci płacili za to co piszesz – czy jakbyś rzeczywiście wierzył w to – co piszesz …..

     • ..bo – prościej ci to wyłożę – właśnie poziom portali – decyduje o tym, czy to dobrze, że się człowiek ogranicza tylko do tego – czy jednak lepiej by było – gdyby czasem tą niemiecką wp czy tą interię – poczytał …..

  • @One – zupełnie niepotrzebnie się troszczysz tak o portal NCzas! jak i o mnie.
   Zawsze wprawiają mnie w stan „i straszno i smieszno” jak mawiają Rosjanie, ludzie autentycznie bojący się spotkania z różnego rodzaju informacją.
   I tak pisiory zaklinają się: nigdy nie oglądam pedałenu!!!
   A pełowcy im wtórują: nigdy nie ogladam kurwizji!!!
   Obydwu stronom tego samego medalu (POPiS) przydałoby się jednak, by chociaż od czasu do czasu zajrzeli co słychać „u wroga”. Ich wizja świata nie byłaby aż tak przeraźliwie jednostronna.
   Ty też zakładasz (tak jak popisowcy), że komentowanie na innych portalach jest jakąś formą zdrady. Pośrednio przyznajesz się, że twoja osobowość jest tak mizerna, że już tylko zaglądanie na inne portale mogłoby zmienić twoje poglądy. Uległbyś kłamstwu, nierzetelności itp., itd. Mów za siebie koleś!!! Nie przypisuj swoich cech charakteru innym.
   Poza tym, to sama treść komentarza świadczy o komentującym. Miejsce komentarza nie ma większego znaczenie. Cytuję: „…bo – prościej ci to wyłożę – właśnie poziom portali – decyduje o tym, czy to dobrze, że się człowiek ogranicza tylko do tego – czy jednak lepiej by było – gdyby czasem tą niemiecką wp czy tą interię – poczytał …..” są słowami strachliwego człowieczka – o rety, wejdę na WP i stanę się lewakiem.
   Na tym nie koniec, idziesz dalej insynuując, że dopiero blokowanie na Interii zmusiło mnie do przejścia do NCzasu! To znaczy, że masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu i sadzisz się na jasnowidza.
   A ty kto jesteś? Ja już tutaj komentuję od paru lat (od 2-ch intensywnie) i żadnego @One’a sobie nie przypominam. Kto więc jest „nietutejszy”?

   • No no – od dwóch lat komentujesz tutaj intensywnie – cóż za osiągniecie …. Twoje to co piszesz – to farsa … Siedzenie na portalach „wroga” i komentowanie tam czegokolwiek – to taka pusta ambicja – którą – sam przyznajesz masz – To , ze sie boję zlewaczenia i „wrogich portali” to twoja insynuacja (zarzucasz coś co sam czynisz). I nic nie piszę, że komentowania na innych portalach to jakaś forma zdrady – proszę o cytat (sam masz kłopot ze zrozumieniem treści) … Tylko jak publicznie żalisz się – ze cie interia zablokowała i w związku z tym – wylewnie piszesz – „Przechodząc z Interii na ten portal czuję się jakbym opuścił więzienie i wyszedł na Wolność!!!” …. To wybacz – ale to komentowanie (intensywne komentowanie) to jakiś twój fetysz z tego co piszesz … ja po prostu wiem – że na interii nie ma nic ciekawego i komentowanie tam czegokolwiek to – twój fetysz …. Tak wiec to ty przypisujesz mi cechy – których nie posiadam – „koleś” …. A cytat który przytoczu=yeś – to słowa – rozwagi – i wagi tych portali – z oceny – właśnie .. Jeżeli nie miałeś czegoś na myśli – znaczy że masz problem z wyrażaniem własnych myśli – A jak sobie m,nie nie przypominasz – to znaczy – ze jesteś wybiórczy – ot taki żołnierzyk … z piórkiem w kapeluszu – przed monitorem oczywiście – pozdrawiam …

 6. Zgoda Polski na tę konferencję to oczywiście błąd, ale przypływ miłości do irańskich ajatollahów przez część komentujących , to już jakiś obłęd.

  • Ja myślę, że nikt Polski nie pytał o zdanie ustalając termin i miejsce tego spotkania. Zbyt wielkie było zdziwienie dwóch myckowych preziów, gdy USA to w telewizorni ichniej ogłosiło. Dopiero potem były jakieś zapewnienia rzeczników prasowych prezesowych o wspólnych ustaleniach. Dla mnie to wyglądało jak w tym przysłowiu: Przyczepiło się gówno do statku i krzyczy PŁYNIEMY.

   • Nie byliśmy przy tym , więc jest to gdybanie. Czy Polska zgodziła się przed czy po fakcie , to efekt końcowy jest podobny. Dodatkowo chodzą słuchy , że do tej konferencji może nie dojść i wtedy zostaniemy na podwójnym lodzie.

    • Nie do końca jest to gdybanie. Konsultowanie byle sprawy z ambasador USA przez naszych ministrów pokazuje w jakiej pozycji się znajdujemy.

 7. ..do Polsko-Irańskich interesów … nie ajatollahów – a to żaden obłęd …

 8. Najlepiej ujął to pan Stanisław Michalkiewicz mówiąc, że Polska przypomina teraz kobietę lekkich obyczajów, po której każdy hula ile wlezie, a ona potem chwali się wszystkim, że ma powodzenie u mężczyzn.

 9. Polska nie powinna być twarzą antyirańskiej koalicji.

  [ miażdżąca opinia Witolda Repetowicza eksperta ds Bliskiego Wschodu ]

  defence24.pl/polska-nie-powinna-byc-twarza-antyiranskiej-koalicji-opinia

 10. A kogo obchodzi Iran – islamskie panstwo z piekla rodem. Polska ma swoje interesy i nie musi ogladac sie na Iran.

 11. No własnie Polska ma swoje interesy w tym, żeby utrzymywać dobre relacje z Iranem – obchodzi myślących – nie wypowiadaj sie w imieniu innych (a kogo obchodzi) pisz, że ciebie nie obchodzi jak nie obchodzi – tylko kogo obchodzi co cię obchodzi a co nie ….. ((?))

 12. do MSZ i MGosp. posłowie powinni złożyć zapytania…

 13. Przecież to się kupy nie trzyma. Niemcy mieli przenieść do Omanu ale nie przeniosą i Polska traci ?
  Ferment i zamieszanie.

 14. Syjonistyczny PiS to prawdziwy dopust Boży. No ale Polaków los własnego kraju niewiele obchodzi, bo przecież i PiS i PO ciągle cieszą się dużym poparciem. Jesteśmy jednak narodem idiotów.

 15. I znamienne jest to, że od razu poskarżył się niemieckiemu portalowi. A może on się chwalił?

 16. Firmy stracą kontrakty,ale za to nasi mężykowie stanu dostaną orgazmusu na wieść o tym,że Izrael jest zadowolony

 17. To kiedy mateuszek idzie siedzieć?? Zgodnie z polskim kodeksem prawa nie może tu być konferencja wojennej !!!!!!!!!

  Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenneArt. 117. Wojna napastnicza

  § 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
  § 2. (uchylony)
  § 3. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Comments are closed.