Polska już traci na konflikcie z Iranem! Milionowe straty polskiej firmy, kontrakt biorą Niemcy. „Taka jest cena poddaństwa wobec USA i Izraela”

Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Polska już traci na konflikcie z Iranem! Polityczne poddaństwo względem USA i Izraela już wychodzi nam bokiem. Jak twierdzą irańskie media przez to, że jesteśmy „koniem trojańskim USA” Teheran zemści się na Polsce. Już teraz jedna z naszych firm straciła tam kontrakt warty kilkanaście milionów euro. 

„Mam na stole plany wielkiej fabryki ogniw fotowoltaicznych. Na zlecenie irańskiego inwestora mieliśmy ją przenieść z Niemiec do Omanu. Przez politykę właśnie zerwano rozmowy. Robota warta kilkanaście milionów euro trafi do firmy niemieckiej – mówi portalowi wp.pl Bartosz Świderek, szef firmy inżynieryjnej Pol-Inowex z Lublina.

„Powinni działać z większą finezją. Nierozważnie weszliśmy do rozgrywki Donalda Trumpa z Iranem i teraz wiele polskich firm i przedsięwzięć spotka się surowymi konsekwencjami” – dodaje przedsiębiorca portalowi wp.pl

Wszytko przez kontrowersyjną konferencja na temat Bliskiego Wschodu, która ma dotyczyć właśnie sytuacji z Iranem. Ten poczuł się urażony przesłaniem wydarzenia. Deklarowanym celem jest budowa pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Faktycznie chodzi o budowę międzynarodowej koalicji państw zaniepokojonych rozwojem programu rakietowego przez Teheran.

Co więcej sama konferencja okazuje się kompletną klapą. Polskiemu MSZ nie udało się zaprosić nikogo z ważnych przywódców UE. W konferencji nie weźmie udziału szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini.

Sam pomysł został skrytykowany przez Rosję na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. W efekcie zostaliśmy uznani przez Irańczyków za „konia trojańskiego USA”.

Jaki jest bilans konfliktu polsko-irańskiego w ostatnich dniach? Wstrzymanie wydawania wiz Polakom, odwołany festiwal polskich filmów w Teheranie i milionowe straty polskiej firmy. A to dopiero początek…

Źródło: wp.pl

Comments are closed.