Grzegorz Braun apeluje do gdańszczan: „Zostało bardzo niewiele dni. Bardzo proszę o pomoc w tym dziele” [wideo]

Grzegorz Braun. Foto: You Tube wrealu24
Grzegorz Braun. Foto: You Tube wrealu24

Grzegorz Barun ku zaskoczeniu wielu zapowiedział start w wyborach na prezydenta Gdańska. Teraz opublikował pierwszy spot z bardzo wymownym hasłem: „Gdańsk – tu jest Polska”. W rozmowie z portalem Kontrrewolucja.net, tłumaczył swoją decyzję i zaapelował do Czytelników o pomoc w zbieraniu podpisów, które umożliwią jego rejestrację, jako kandydata.

Braun odniósł się do pytania o to, czy jego start w wyborach był uzgodniony z propolską i antyunijną koalicją. – Moje działania prowadzę z zachowaniem pełnej lojalności wobec moich koalicjantów – zapewnił i dodał, że jednocześnie jest to „w pełnej dyskrecji co do naszych ustaleń koalicyjnych”.

W rozmowie z portalem Kontrrewolucja.net Braun tłumaczył również, skąd wzięło się hasło „Gdańsk – tu jest Polska”. – Takich czasów dożyliśmy, że podkreślanie polskości Gdańska przez niektórych może być uznane za prowokacyjne. To jednak nie mój problem, ale problem tych niektórych przedstawicieli elit postpeerelowskich w Gdańsku. I nie tylko w tym mieście – wyjaśnił.

Pytany, jak ocenia szanse na zdobycie prezydenckiego fotela w Gdańsku, odpowiedział, że „najpierw trzeba wykupić los, by wygrać na loterii”. – Tym losem w moim przypadku będą podpisy umożliwiające rejestrację kandydatury – stwierdził.

Grzegorz Braun zaapelował także do Czytelników o pomoc w zbieraniu tych podpisów. – Zostało bardzo niewiele dni, a trzeba zebrać tysiące podpisów od mieszkańców Gdańska, którzy mają prawa wyborcze w tym mieście – podkreślił. – Bardzo proszę o pomoc w tym dziele – zaapelował.

Wzór karty do zbierania podpisów można pobrać tutaj.

Źródło: Kontrrewolucja.net

17 KOMENTARZE

 1. Nie wiem czy jest to przejaw odwagi, czy czegoś zupełnie innego…

   • Nie musisz do siebie zbierać moich komentarzy. One i tak do ciebie nie dotrą.

 2. apeluję do ludzi dobrej woli by przybliżyli mi postać pana Brauna
  jeśli na jednej szali jest skrajny liberał Mikke a na drugiej jego antyliberalne propaństwowe naziole to w którym miejscu jest Braun?

  • ,,Eugenika”, ,,Defilada zwycięzców” i inne. Bystry, szalenie inteligentny facet, ogromna wiedza i genialne łączenie faktów. Sherlock Holmes to przy nim przedszkolak, zupełnie serio. ,,Niestety” zawsze mówi co myśli, a to w dzisiejszym świecie nie jest cecha pożądana. Ma mój głos.

  • Liberalny konserwatysta z naciskiem na katolicyzm, gdzie Mikke to z naciskiem na liberalizm

 3. ja osobiście mam dysonans poznawczy. Pan Braun kojarzył mi się do tej pory z wielką religijnością, ideami i bezkompromisowością. Polityka, jak wiadomo, jest brudną grą, a wchodzenie w jakieś układziki w samorządach to jeszcze gorsze szambo. Wiadomo, że są tam różnej maści układy, więc albo będzie ich częścią albo go zniszczą. Po co mu to? lub może – jaki on jest naprawdę?

  • Ano – dla ciebie – prawdziwy będzie = jak się nie będzie rwał do rządzenia – ale jak się tylko zacznie do niego rwać – to zaraz wyjdzie jeden czy druga, która z obawy o odebranie korytka swojemu panu zacznie taką oto narrację – że niby myśli, niby sie to zastanawia, niby nie wali od razu że – do niczego ten gość – niby docenia jakąśtam postawę…. przeskoczy do figury polityki – że brudna – czyli że każdy kto do niej chce to brudny … i już gotowe pytanie – jaki ten pan Braun jest …. Z twojego durnego komentarza jest taki durny wniosek – ze do polityki to idą tylko szelmy – a nie szelmy do niej nie idą – czyli według ciebie – do końca dni jesteśmy skazani na rządzenie szelm… bo porządni do polityki nie idą …. gdybyś poprzestała na pytaniu – po co mu to – to jeszcze – ano po to – bo patriota Polak i chrześcijanin – i nie może dłużej patrzeć bezczynnie jak ci u władzy kraj sprzedają, po to też bo ma kręgosłup moralny, którego rządzący nie mają – nawet jak ideały były – to ich ideały dawno sie sprzedały – za euro …. ale jak wywód twój służy jedynie po to żeby uzasadnić swoja na końcu insynuację cyt „lub może jaki on jest naprawdę „? wskazujesz tym samym ukrycie a jednak bezczelnie – że skoro idzie do polityki – to układy mu sie marzą … precz dezinformatorska narratorko …. każdy kto miał przyjemność obcowania z tym mężem stanu – wie jaki on jest – ty najwyraźniej znasz go z fotografii ..

   • Wiesz co mnie zastanawia – z góry błagam o wybaczenie, że kwestionuje motywy twojego idola – chciał być prezydentem Polski, potem przystąpił do Korwina, teraz chce być prezydentem Gdańska, a jeszcze w międzyczasie jest pisarzem, reżyserem i moralistą. Trochę tego dużo….
    A tak na marginesie twoja żywiołowa reakcja jest co najmniej dziwaczna, jeśli ma się więcej niż 15 lat.

    • Trochę tego dużo – jak na ciebie może – po „moim idolu” widać – ze są ludzie – którzy potrafią utrzymywać poziom na wielopoziomowej szachownicy jednocześnie – a moja reakcja jest żywiołowa – bo taka być miała (to reakcja normalna na to co zrobiłaś/eś) – zeby uwypuklić – twoją manipulację w komentarzu – która jedynie do czego sie sprowadzała – to do stwierdzenia – ze nie wiadomo (owszem – wiadomo) kim jest Grzegorz Braun … to reakcja na manipulację – i jest uważam – zbyt powierzona nawet … bo znowu durny wniosek nasuwasz, że jeżeli ktoś próbuje sił w więcej niż jednej dyscyplinie – to mu ufać nie wolno … przyznając jednak, że jesteś słabą zawodniczką – cyt ” trochę tego dużo”… no właśnie widać – ze nie ogarniasz … ;) ps… strzelam w ciemno i stawiam 100 wkę – że twoim idolem jest – pis ;)

 4. Nie można zostawić polityki politykom .Czasami potrzebny jest ktoś normalny.

 5. Układ okragłostołowy stara sie stworzyć fałszywą dychotomię (wiem , trudne słowo) na skrajnie lewicowa PO i rzekomo konserwtywny PIS . PIS w rzeczywistości jest równiez skrajnie lewicowy , a istotę jego konserwtywności Jarosław Kaczyński sprowadził ostatnio do tymczasowej niezgody na „małżeństwa” homoseksualne.
  Grzegorz Braun przeciw konglomeratowi skrajnej lewicy PO-PIS-PSL-Nowoczesna-Biedroń itd. jest jedynym realnym konfliktem jaki rozgrywa sie we współczesnej Polsce , który przesądzi o naszym istnieniu albo unicestwieniu , w sensie fizycznym .” Wolny świat” zapowiada nie kamuflując niczego wymordowanie 92 % obecnie żyjących ludzi. Narody bez państw , czyli żadnej siły pójdą pod nóż w pierwszej kolejności

 6. Pan Braun wykazuje objawy zaburzeń poznawczych, psychicznych.
  Dla klinicznego rozpoznania i diagnozy szczególnie charakterystyczne są jego nawroty zaburzonego toku myślenia i postrzegania rzeczywistości.
  Prowadzi to do dziwacznych nieuzasadnionych sytuacją zachowań i działań.
  Może jego bliscy, otoczenie może mu pomóc poprzez delikatną i właściwą perswazję by jednak skorzystał z konsultacji psychiatry.

 7. nie można wydrukować karty do zbierania podpisów pod kandydaturą G. Brauna

Comments are closed.