„Jackson był potworem”. Nowy film o pedofilskich zapędach króla popu. Widzowie wstrząśnięci

Michael Jackson, fot. celebrityabc, CC BY-SA 2.0, Flickr
Michael Jackson, fot. celebrityabc, CC BY-SA 2.0, Flickr

Jeszcze za życia króla popu krążyły plotki o jego skłonnościach pedofilskich. Michael Jackson miał do tego celu wykorzystywać swoje luksusowe Ranczo Neverland. Nigdy nie udowodniono mu czynów pedofilskich, jednak część osób twierdziła, że artysta płacił swoim ofiarom za milczenie. „Living Neverland” to film dokumentalny, który ujawnił nowe, wstrząsające fakty w sprawie tych oskarżeń. Światowa premiera dokumentu odbyła się w piątek na Sundance Festival w stanie Utah.

Trwająca cztery godziny produkcja przedstawia historie dwóch, obecnie 30-letnich mężczyzn, którzy mieli paść ofiarą muzyka dwadzieścia lat temu. Jednym z nich jest tancerz Michaela Jacksona Wade Robson, który niejednokrotnie wypowiadał się na temat pedofilskich zapędów artysty, oskarżając go m.in. o to, że masturbował się podczas obserwowania jego nagiego ciała. Od tych zarzutów sąd jednak uniewinnił Jacksona w 2005 roku.

Pod adresem nieżyjącego już piosenkarza posypały się głosy krytyki i potępienia.

To film z gatunku horrorów. Nietrudno uwierzyć w to, co jest w nim opowiedziane. Jackson był potworem – mówił Jeff Wells z Hollywood Elsewhere.

Jednemu z chłopców dawał biżuterię w zamian za akty seksualne. Czasem też aranżował sztuczne śluby z nimi – dodawał w filmie Patrick Ryan, dziennikarz USA Today.

On po prostu był pedofilem. Jest mi niedobrze – stwierdziła natomiast Mara Reinstein.

Widzowie, którzy mieli już okazję zobaczyć najnowszą produkcję, podkreślali, że w filmie wiele scen przyprawia o obrzydzenie, nie brakuje też drastycznych momentów. Ponadto zapewniają, że nie dałoby się opowiedzieć tej historii w czasie krótszym niż cztery godziny. Dziennikarze po pokazie określali dokument słowami „mocny, szokujący, niepokojący”.

Po premierze „Leaving Neverland” osoby z otoczenia króla popu wydały oświadczenie, podkreślając w nim, że przedstawiony obraz jest stronniczy, a Wade Robson wypowiedziami, które oczerniają Jacksona, pokazuje swoją niewdzięczność i hipokryzję.

„Neutralne osoby i ich głosy zostały wykluczone z tego filmu, a tym samym twórcy nie dają odbiorcom wiarygodnego obrazu rzeczywistości. (…) Przez 20 lat Robson zaprzeczał, że był molestowany przez Michaela i wiele od niego dostawał. Jego rodzina czerpała z hojności Jacksona” – podkreślono.

Michaela Jacksona bronią także fani. Zaznaczają, że artysta został oczyszczony ze wszystkich zarzutów w uczciwym procesie. Jak dodają, film jest oparty przede wszystkim na wypowiedziach dwóch domniemanych ofiar muzyka, nie na twardych dowodach.

Prawa do czterogodzinnej produkcji wykupiło HBO. Tam dokument zostanie wyemitowany.

Pierwsze oskarżenia dotyczące pedofilii padły pod adresem Michaela Jacksona w 1993 roku. Został wtedy oskarżony o molestowanie 13-letniego Jordana Chandlera. Nie przyznał się do winy, a później przystał na ugodę i zapłacił domniemanej ofierze ogromną sumę 32 milionów dolarów.

W 2005 roku sąd uniewinnił artystę w sprawie Gavina Arvizo, innego mężczyzny oskarżającego go o nadużycia seksualne. Po śmierci Jacksona do sądu trafiły dwa kolejne oskarżenia, jednak obie sprawy zostały oddalone.

Źródło: viva.pl

18 KOMENTARZE

 1. Jackson nienawidził czarnych. Do tego stopnia, że sam się na siłę wybielał.

  • Lepiej tego nie mów. Są tacy fanatycy co powiedzą, że to dlatego, iż miał jakąś tam chorobę skóry. Tylko jakoś nie tłumaczy to jego korekcje nosa, policzków, czyli chęć dopasowania się do białych. Tak samo jak feministki do mężczyzn;-)

   • No i co ze miał operacje. Jego to było życie. Wszyscy sławni tak robią i się poprawiają. I nikt się nie czepia dziwne.

  • Wszystko to nie prawda. Świnie chcą zarobić na nim. Zniszczyć reputację. Nigdy mu nic nie udowodniono bo on kochał dzieci. Nie był zadnym pedofilem. Dzieci jego kochały go. Niepowtarzalny talent, taniec jedyny w swoim rodzaju. Jego się pozbyli i dalej zarabiają na jego smierci. Brać się za prawdziwych pedofilów i gwalcicieli.

 2. Szkoda że facet gryzie ziemię. Trochę za późno na te uwagi teraz to wszyscy mogą naskoczyć

 3. Czemu tak ochoczo nie wypowiadali się, I nie szukali sprawiedliwości i kary, jak żył ????
  Teraz każdy może mówić co chce, bo on sam już się nie obroni !
  Co za podłość i hipokryzja
  Oczywiście, szukają sposobu, jak uszczypnąć trochę kasy. Ohyda:(

 4. Raz podajecie tytuł filmu LIVING NEVERLAND, a drugi raz LEAVING NEVERLAND. Zdecydujcie się, to jest spora różnica,
  Inna sprawa, że coraz więcej jest przypadków cudownego nawrotu pamięci do różnych przeżyć, gdy pojawia się zapach dużych pieniędzy. Na Komisjach sejmowych jest odwrotnie — niemal wszyscy nic nie pamiętają. Może trzeba zaszeleścić grubą gotówką?

 5. Niczego mu nie udowodniono, rzekome ofiary doily kase przez lata, a teraz chca wiecej zarobic na oskarzaniu faceta ktory nie moze sie bronic.
  I wy nazywacie to dokumentem???
  Wolnosciowcy? Slowo wolnosc w waszym wydaniu pochodzi od wolnego myslenia, czy tez wolnosci od zdrowego rozsadku.

  • To jest świństwo człowiek nie zyje. Robią to dla kasy. Niech się wezmą za prawdziwych gnoji pedofilów. Za żyjących..

 6. Dopóki takie kretyństwo jak ugoda finansowa będzie akceptowana – interes się będzie kręcił. Albo kogoś zgwałcił i powinien iść do pierdla, albo nie. A co w praktyce oznacza ugoda na 32 mln? Albo jest to wyłudzenie i osoba zarabiająca na swoim wizerunku, zapłaci dla własnego interesu. W przeciwnym razie, oznacza to, że pedofilia i gwałty to nic złego – wystarczy potem zapłacić.

 7. Co się tak plujecie, mikkoluby? Przecież wasz guru powiedział, że:
  „Z tą pedofilią mocno się przesadza”. M. Jackson tylko „rozbudzał kobiecość/męskość tych chłopców/dziewczynek”. „W każdym mężczyźnie jest coś z pedofila”.
  Mikke sam przyznał, że wysyłał córki do pedofilia na „rozbudzanie kobiecości”. Tym pedofilem zapewne był on sam.

Comments are closed.