Maskarada trwa. Okładka „Newsweeka” z żoną Adamowicza wywołała burzę w sieci. Internauci bezlitośni

Magdalena Adamowicz na okładce Newsweek Polska. Foto: tter
Magdalena Adamowicz na okładce Newsweek Polska. Foto: tter

W poniedziałek ukaże się najnowszy numer „Newsweeka”, jednak już teraz w sieci można zobaczyć okładkę tego wydania. Internauci żywo komentują gazetę Tomasza Lisa.

Dwa tygodnie temu zmarł jej mąż, ale to nie przeszkadza Magdalenie Adamowicz brylować w mainstreamowych mediach. Na okładce najnowszego „Newsweeka” widnieje zapowiedź wywiadu przeprowadzonego przez Tomasza Lisa z wdową po prezydencie Gdańska „Wszystko o Pawle”.

„W dniu śmierci zadzwonił do mnie bardzo wcześnie. Był poranek w Polsce. Mówi: «Miałem fatalną noc, jakieś koszmary». Był roztrzęsiony” – czytamy w umieszczonej na okładce zapowiedzi.

Internauci nie omieszkali skomentować okładki najnowszego Lisweeka. Zwracali uwagę, że Magdalena Adamowicz próbuje wejść w politykę po zaledwie dwóch tygodniach od śmierci męża. Otrzymała bowiem propozycję startu w wyborach do PE od Roberta Biedronia. Mówi się także o tym, że na swoich listach chciałaby ją wystawić Platforma Obywatelska.

„Trumienna celebrytka. Rodzi się pytanie: kiedy «Taniec z gwiazdami»? Bo «Taniec z trumnami» to już od dawna trwa…” – napisał jeden z Twitterowiczów.

„Magdalena Adamowicz nie ustrzegnie się porównań do wdów smoleńskich. Trochę szkoda. A na wywiad już nie mogę się doczekać” – dodał inny.

„Szczerze? Patrząc jak składnie i z jaką gracją odbywa się teatr dla mas w mediach, przyszło mi do głowy iż może śp. Adamowicz faktycznie nie wiedział ile ma kont i ile jest na niego zapisane…” – sugerował kolejny.

„Taka okładka poniedziałkowego Newsweeka. Wdowa robi show. Żałosne” – podsumował bezlitośnie inny użytkownik sieci.

Źródło: Twitter

49 KOMENTARZE

 1. juz tyle w histori wdowek bylo, ktore dwie godziny po smierci malzonka urzadzaly kilkutygodniowe party, ze jak jeszcze jedna do nich dolaczy, to chyba nic sie nie stanie, jakos to przezyjemy.

  • Słusznie.Ja też mam takie odczucie,że ona jest zadowolona z tego wdowieństwa.Była od poczatku.Męża zastraszali,to teraz kamień jej spadł z serca że już nie będzie nikt tego robił..Czeka na dobre posadki i polskiego hydraulika.

  • Pamiętajmy, że wdówka całkiem wesolutka, ma również to i owo za uszami! Przeciwko niej toczy się kilka postępowań prokuratorskich o FAŁSZOWANIE ZEZNAŃ PODATKOWYCH! Więc rodzina Adamowiczów z pewnością może stać się symbolem nowej świeckiej świętości

  • A zmarl ci kiedys maz, o ktorego smierci mowil swiat? Skad wiesz, jak sie postepuje w takiej sytuacji? Po prostu nie kupuj newsweeka.

 2. To teraz sobie przypomnijcie panie Wasserman i Gosiewską po zamachu smoleńskim.

  • Ale przecież one nie zaczęły tańcu na trumnach w dwa dni po śmierci. Nie sam fakt wykorzystywania śmierci jest zły, ale to, jak szybko to się dzieje w przypadku Adamowicz.

   • Każdy ma prawo do przeżywania żałoby po swojemu. Nie pouczajmy, nie moralizujmy. Pani Adamowicz ma prawo krzyczeć. Komentarze typu taniec z …są bardzo prymitywne

    • Pani Adamowiczowa ‚krzyczy’? Chyba kpisz.
     Owszem, ma ‚prawo’ do braku żałoby i otwarcia szampana, ale nie ma prawa do okłamywania ludzi.

 3. „Zapomniana prywatyzacja GPEC-u”. Może zdradzi więcej szczegółów. Bardzo mnie ta sprawa interesuje.

  • Na pewno wyjasni ci te legalne mln na kontach, kilkanascie posiadlosci i kont bankowych

 4. Są opinie fachowców, że to co się stało nijak się ma do prawdziwego ataku z nożem. Internauci/fachowcy studiowali filmik z WOŚP klatka po klatce i dostrzegli, że na nożu nie było krwi, a krew po przebitej aorcie serca powinna bryzgać i zabrudzić ludzi znajdujących się w pobliżu. Poza tym nie powinno się robić reanimacji poprzez masaż/uciskanie klatki piersiowej, kiedy serce jest przebite. Te i wiele innych nieścisłości zaobserwowanych na scenie nie zgadzają się z informacjami podawanymi przez media. Są przypuszczenia, że cały spektakl był sfingowany, a Adamowicz żyje. Są opinie, że narobił tyle malwersacji (chodzi o miliardy), że w ten sposób chciał się uchronić przed odpowiedzialnością albo w ten sposób uciekł też innym ścigającym je służbom. Przecież wszyscy wiemy, że był uwikłany w wiele afer. Poza tym spalono niby jego zwłoki, co jest najlepszym sposobem, żeby nikt nie mógł zobaczyć Adamowicza martwego, a tym czasem gdzieś sobie odpoczywa na wyspie wśród palm i złotego piasku popijając drinki i śmiejąc się z „głupich polaczków”. I właśnie w ten sposób złodzieje dymają Polaków, którzy jeszcze składają złodziejowi hołd i chowają go z honorami. MASAKRA!

   • to nie bzdury, to tylko hipoteza. w Polsce już nic nie jest pewne, nawet śmierć

   • Dlaczego bzdury? W tym zamachu wszystko było ‚nie tak’.
    Łącznie z karetką-nie-karetką-pogotowia

    Taki drobiazg – na widowni pracowała cała masa kamer w telefonach. Gdzie sa jakiekolwiek wyraźne filmy, zdjęcia? Dlaczego zamachowiec jest zapowiadany z imienia gdy wchodzi na scenę? Dlaczego nikt ze stojących o krok od Adamowicza ani nie drgnie… Oprzytomnij, stoisz o pół metra od prezydenta miasta, ten upada na glebę rzężąc i krwawiąc, a ty dalej stoisz uśmiechając się głupkowato.

   • To nie bzdury – to fakty. Filmiki z całej imprezy są ściśle reglamentowane i mimo, iż wiele osób nagrywało, były profesjonalne kamery to zobaczyć można jedynie jakieś niewyrazne, słabej jakości i bardzo krótkie filmiki z samego momentu ataku i ze 2 z „akcji ratunkowej”. Ale nawet na ich podstawie można stwierdzić, że to tylko spektakl medialny dla gojów. Organizatorzy dali nawet mikrofon „sprawcy” po to by oznajmił co zrobił bo chyba liczyli że ludzie zauważą „zamach” i wybuchnie panika ale nic takiego się nie stało, więc aby cel był osiagnięty dali „sprawcy” mikrofon. Na filmach widać i słychać, że i Adamowicz i sprawca dostają sygnały do akcji. Biedny brat „ofiary” mówi, że pompowali w niego krew a ona się wylewała. Gdzie ta krew na scenie? Jeśli tak krwawił to dlaczego robiono masaż serca zamiast wjezc go do najbliższego szpitala a nie oddalonego o parę km Centrum Klinicznego? Kto zna nazwiska lekarzy, którzy go operowali? Akcja była przygotowywana od jakiegoś czasu. „Biedna” mamusia Stefana, która ostrzegała była pierwszym elementem przygotowań.

  • Kulczyk, Adamowicz… jak patent się przyjmie, będzie mnóstwo majętnych wdów

 5. Ciekawe jak sie czują frajerzy którzy przeżywali to jak mrówka okres. Sam znam takich ktorzy wywieszali na domu flagi z czarnym kirem. O ile zauważą, ze cierpieli bardziej niz wdowa.

 6. Jak można nie zrozumieć wdowy? To chyba oczywiste, że chce zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości? Jako osoba cywilizowana nie robi tego prymitywnie metodą wet za wet.

 7. zalozyc lichwe ,umrzec na chwile i wrocic do geszeftu po swojej smierci ,tekie rzeczy to tylko zydzi potrafia,,,

 8. Smieszna starzejaca sie wdowa z dwoma brodami…. bezwstydna! Yelita bolszewia… utworzona ze zlodziejow po 1990 roku w Polsce…analfabeci… Kwach , komor i owsik…… i inni tysiace…. komunistow/zlodziei!!!

 9. Zamordowano jej męża – spotkało ją nieszczęście, to straszne !
  To fakt !
  środowisko jej męża (z którym wszedł w konflikt) wykorzystuje jego śmierć w imię swoich podejrzanych celów politycznych, to perfidia !!!!!
  ALE TAK SAMO ROBI ONA ?????
  Czyżby skoro już umarł to wykorzystuje to do swoich celów ?????
  Jakbym miał być perfidny to bym sugerował, że ona w tym palce maczała, ALE NIEma jakichkolwiek świadczących o tym okoliczności więc NIEbedę rzucał takich oskarżeń !
  To co jest ?????
  Czyżby skoro go zabili to próbuje go ona uświęcić żeby zakryć jego machlojki ?????
  Myślę, że “w korcu maku” się dobrali i pasowali do siebie “jak ulał” !!!!!
  Wstydź się kobieto za fałsz który odstawiasz !!!!!

  podejrzany typek :
  facebook.com/NRP.Stany/videos/241244566779878/

  Adamowicz sprzedał Niemcom gdańską energetykę, teraz mieszkańcy Lipska żyją na koszt gdańszczan [video] ?????
  tysol.pl/a23115–video-Adamowicz-sprzedal-Niemcom-gdanska-energetyke-teraz-mieszkancy-Lipska-zyja-na-koszt-gdanszczan-?fbclid=IwAR0KjpMkaM4jcylXEsVDqzUEoFYp2WRaRON7HQdSKu3b9GNZgnNNKwQTGl0

  • Adamowicz sprzedał Niemcom gdańską energetykę, teraz mieszkańcy Lipska żyją na koszt gdańszczan [video] ?????

   tysol.pl/a23115–video-Adamowicz-sprzedal-Niemcom-gdanska-energetyke-teraz-mieszkancy-Lipska-zyja-na-koszt-gdanszczan-?fbclid=IwAR0KjpMkaM4jcylXEsVDqzUEoFYp2WRaRON7HQdSKu3b9GNZgnNNKwQTGl0

  • Przepraszam, ALE tym razem LINK do artykułu NIEdziała (NIEwiem dlaczego),
   spróbujcie artykuł znaleźć po tytule, a pod nim jest link do filmu (dotyczącego tematu) na Twitter’ze :

   [video] Adamowicz sprzedał Niemcom gdańską energetykę, teraz mieszkańcy Lipska żyją na koszt gdańszczan?

   twitter.com/i/status/1033609339217633280

   • Ten link dziala:
    tysol.pl/a23115–video-Adamowicz-sprzedal-Niemcom-gdanska-energetyke-teraz-mieszkancy-Lipska-zyja-na-koszt-gdanszczan

    PS. Szkoda, ze nie przytoczyles informacji z artykulu SE, ze Adamowicz zarobil na tym interesie milion zlotych – z tytulu zasiadania w odpowiedniej spolce powstalej po sprzedazy.

 10. Niech ta kobieta wdowa po złodzieju nie mówi że dziadek jej dał pieniądze po zesłaniu. Ta kobieta nie ma honoru to zwykła kłamczyni, oszustka jak były mąż. Mój pradziadek Rogulski za obronę Warszawy złapany zesłany na przymusowe roboty nie dostał nic stracił zdrowie 7 lat tyrał na szwaba chcę dokumenty od tej Adamowicz kłamczyni niech przedstawi bo ja mam.

  • PS. Caly te polityczny pic wdowy po Adamowiczu ma wlasnie na celu zablokowanie prob odebrania jej rodziny tego co zagarnal jej nieszacowny malzonek. Teraz prokuratura/ABW/CBS zastanowia sie dwa razy zanim podejma proby odzyskania pieniedzy i zaczna drazyc brudy Adamowiczow – no bo przeciez wlada nimi nie tylko zona gdanskiego swietego, ale i pani polityk.

 11. A ile ona mogla dostac po tym zeslaniu dziadk ? 10tys zl ?
  Bo ja po ojcu…na ktorym przeprowadzali doswiadczenia medyczne w Oswiecimu dostalam 20 tys zl i mam dokumenty ….za takie pieniadze to moglam tylko kupic przechodzone auto w tamtych czasach.. nic wiecej !!!!!

 12. Czy jej mąż dorobił się majątku kosztem społeczeństwa, np. w związku z aferą Abmer Gold? Jeśli tak, czy ona odda te pieniądze społeczeństwu?

 13. A wszystko dzięki ciężkiej pracy, LOL. A tak poważnie, trzeba mieć zero skrupułów żeby prowadzić takie życie w dwa tygodnie po śmierci męża. Niech mi ktoś powie że pomiędzy PO i PiS nie ma układu o nie wsadzaniu do ciupy za przekręty, układy z Magdalenki nadal obowiązują.

 14. Kiedy zmarl moj tata, po pogrzebie poczulam zamkniecie dziwnego, szokujacego, intensywnego etapu. I poczulam spokój. Gdyby wtedy ktos do mnie przyszedl i zapytal, czy chce opowiedziec o smierci czlowieka, o kt mowi cale 10tys miasteczko, pewnie bym sie zgodzila. Chcialabym opowiedziec o swoim smutku i cierpieniu. Nikt nie przyszedl do mnie z propozycja wywiadu, wiec te smutki trzymalam wiele lat do czasu terapii dda. Nie sadze, zeby P Adamowicz robila to dla kasy. Jej prywatnej tragedii przyglada sie cala Polska. Najwyrazniej ma potrzebe opowiedziec o niej publicznie. Taniej niz kilkuletnie terapia u psychologa. Dajcie spokoj ludzie, po prostu nie kupujcie newsweeka.

Comments are closed.