Narodowcy zorganizowali marsz upamiętniający Polaków zamordowanych w Auschwitz. Dyrekcja Muzeum wyrzuciła dziennikarzy i zakazała nagrywania

Auschwitz holocaust odpowiedzialność Niemcy
Brama w niemieckim obozie Auschwitz. fot. Wikimedia

Środowiska narodowe w związku z 74. rocznicą wyzwolenia przez Armię Czerwoną niemieckiego obozu KL Auschwitz zorganizowały w Oświęcimiu marsz upamiętniający polskie ofiary tego obozu zagłady. Na czele pochodu szedł Piotr Rybak, co po lewej stronie wywołało spore kontrowersje z powodu wyroku, jaki dostał za spalenie kukły Żyda. O wiele bardziej bulwersująca jest jednak postawa dyrekcji Muzeum.

Przed bramą KL Auschwitz przemaszerowała grupa kilkudziesięciu narodowców, którzy w ten sposób chcieli uczcić pamięć zamordowanych w obozie Polaków.

Jak relacjonował Piotr Korczarowski z eMisjaTV, władze państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau z dyrektorem Piotrem Cywińskim na czele zadecydowały o wyrzuceniu z terenu muzeum wszystkich mediów w podczas trwania manifestacji Narodowców.

Jak podkreślał, wśród wyrzuconych był m.in. reporter Reutersa. Wszystko pomimo wcześniejszych akredytacji.

Ponadto poza terenem muzeum manifestanci musieli zostawić wszelkie transparenty z hasłami. Problem był także z odzieżą patriotyczną.

Jeden z uczestników manifestacji miał zapytać ochroniarza, czy tu jest Polska. W odpowiedzi usłyszał, że nie – tu jest teren Muzeum.

Lewica natomiast lamentuje nad antysemityzmem Piotra Rybaka, nie odnotowując powyższych wydarzeń.

Źródło: YouTube/dorzeczy.pl/Twitter

18 KOMENTARZE

 1. „Ciekawe” czasy nastały… Kto tak miesza i po co miesza? Dlaczego pana Rybaka oczernia się? Komu zależy i po co? na wywoływaniu co rusz awanturek narodowych? Taa…Są tacy macherzy, dla których najlepiej jak wszędzie jest zamieszanie. Wtedy czują się w tym gnoju wyśmienicie…Cyt. „Jeden z uczestników manifestacji miał zapytać ochroniarza, czy tu jest Polska. W odpowiedzi usłyszał, że nie – tu jest teren Muzeum.” A teren Muzeum to odrębne państwo? Czyje to państwo?…
  Ciekawe czy to mieszanie ma coś wspólnego z tym ogłoszeniem? (mały cytat)
  ” Podejrzane ogłoszenie w internecie. Szykują operację fałszywej flagi w Polsce?
  Podejrzane ogłoszenie w internecie. Szykują operację fałszywej flagi w Polsce? Véronique Debord-Lazaro/Flickr/CC BY-SA 2.0

  Kilka dni temu, na stronie internetowej TheLocal.com opublikowano ogłoszenie o poszukiwaniu przez Valbin Corporation osób posługujących się obok angielskiego również językiem polskim, czeskim lub niemieckim, których rolą ma być odgrywanie roli „cywilów na polu bitwy” dla Armii Amerykańskiej . Oto treść ogłoszenia:

  „Opis Stanowiska: Cywil na Polu Bitwy [Civilian on the Battle – COB] ma za zadanie wykonać pracę polegającą na odgrywaniu roli na poziomie profesjonalnym dla Armii Amerykańskiej w trakcie ćwiczeń terenowych. Celem jest stworzenie realistycznych scenariuszy treningowych po to, by przygotować personel wojskowy na rzeczywiste sytuacje krytyczne, które jednostki te prawdopodobnie napotkają podczas swych działań operacyjnych (kategoria zatrudnienia Guard I). Cywile na Polu Bitwy portretować będą mieszkańców wsi, jak też wykonywać pracę statystów, po to by zwiększyć realizm treningów dla jednostek wojskowych.

  Wymagania:

  kandydat musi przejść kontrolę rządu amerykańskiego (background check) i spełniać kryteria dla utrzymania ściśle tajnych spraw dotyczących bezpieczeństwa
  musi przejść podstawowy test sprawności fizycznej
  musi być w stanie pieszo pokonywać spore odległości (ponad 20km) niosąc bagaż w rękach i na ramionach, będąc jednocześnie pod symulowanym ostrzałem
  musi być w stanie pracować w środowisku polowym, zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz, bez względu na warunki pogodowe
  musi być w stanie pracować w trybie zmiany wynoszącej ponad 8 godzin
  musi płynnie posługiwać się językiem angielskim i językiem niemieckim z wynikiem I lub II IRL (Interagency Language Roundtable)

  Obowiązki:

  Odpowiednie sportretowanie lokalnej populacji poprzez odegranie ról tłumaczy, urzędników, dygnitarzy, zwykłych mieszkańców miast, sił oporu etc.
  Zastosowanie wiedzy o miejscowej kulturze do przedstawienia realistycznych scenariuszy wojskowych
  Zapewnienie odpowiedniej repliki w mediach społecznościowych w stosunku do ludności docelowej

  Wymagane języki:

  angielski (ILR poziom II)
  niemiecki (ILR poziom II)
  czeski (ILR poziom II)
  polski (ILR poziom II)” ” itd. itp…

 2. Żydostwo się obawia prawdy. Jeszcze by się okazało że Polaków w Auschwitz zginęło znacznie więcej niż tak zwanych żydów. I co wtedy z religią holokaustu?
  I przy okazji pytanie:
  Kiedy tak zwani żydzi zapłacą za katyńskie zbrodnie ludobójstwa?

  „Mordercy z Katynia:

  Komendanci obozów w Kozielsku, w Starobielsku i w Ostaszkowie:
  Raichman, Mierkułow, Urbanowicz.

  Masowym ludobójstwem Polaków kierowali:
  Lew Rybak, Chaim Finberg, Abraham Borisewicz

  Zabijali bezpośrenio:
  Zaharewicz, Kobulow, Begman, Elman, Estrin, Borysowicz, Krongauz, Raichman, Abakumow, Milstein, Sierow, Rybak, Finberg, Sorokin, Suslow, Tichonow,

  WSZYSCY ci mordercy to chazarscy bandyci Stalina, tak zwani żydzi.”

  • Znajduj w sieci bardziej wiarygodne informację, bo tę bajkę z nazwiskami katów z Katynia powtarzają dziesiątki podobnych tobie gamoni, nie weryfikujących prostych do sprawdzenia faktów. Komendanci obozów z Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa nazywali się zupełnie inaczej. Żaden nie był Żydem. Ludobójstwem w Katyniu, Miednoje, Charkowie i Twerze kierowały zupełnie inne osoby. Żaden nie był Żydem. I trzeba być naprawdę debilem, by wierzyć, że tysiące polskich oficerów zabijało bezpośrednio tylko 16 osób. W zbrodni uczestniczyło 125 osób i nie ma żadnych dostępnych danych, ilu z nich było Żydami. A 2 tys. w tym pomagało pośrednio, organizując zbrodnie.

   Nieuki, ja p….ę…

 3. Ruskie właśnie ogłosiły iż w Oświęcimiu „zginęło” nie 6 milionów a MILIARDÓW żydów
  za rok pewnie ogłoszą iż ich tam „zginęło” ze 6 BILIONÓW…… albo i TRYLIARDÓW…..

  „Archiwum: Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu (wideo)
  © Sputnik .
  10:37 27.01.2019 (zaktualizowano 10:52 27.01.2019)

  Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu obchodzony jest na całym świecie 27 stycznia — w dzień wyzwolenia przez Armię Czerwoną więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz. Według oficjalnych danych w „fabrykach śmierci” zamordowano ok. 6 mld Żydów.”

  h*t*t*p*s: //pl.sputniknews.com/swiat/201901279679838-sputnik-holokaust-Zydzi-ofiary-Auschwitz-Birkenau/

  • Natomiast naukowcy i historicy podaja scisle dane, w ktorych jest mowa tylko o 1,7 miliona ogolnej liczby zaginionych zydow podczas calej wojny.
   Reszta to sciemnia i sposob na wyciskanie lez, oraz wyludzanie coraz to wiekszych odszkodowan, na ktore wciaz brakuje dowodow.

   • Zaś Międzynarodowy Czerwony Krzyż Z DOKUMENTÓW OBOZOWYCH WYLICZYŁ CAŁKOWITĄ LICZBĘ OFIAR coś na 150 tysięcy

    co nie przeszkadza ruskim gebelsom ZAWYŻAĆ liczę ofiar nie o MILIONY a MILIARDY……

    • A ogarniasz, Kim, że większość przybywających do obozu nie była rejestrowana tylko od razu trafiała do krematorium? Liczbę z oficjalnego rejestru można więc sobie wsadzić.

 4. Ścierwo parchate żydowskie,pracowicie szykuje sobie następny pogrom.Gnidy nawet nie wiedzą co czynią.Jak w końcu Polacy się obudzą żydostwo będzie palone ogniem.Tak jak chcieli.Nienawidzę żydów!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Sam się spal gnoju. Ty nawet nie jesteś Polakiem tylko nic nieznaczącą szmatą. Nic nie osiągnąłeś ani nikt o ciebie nie dba. Jesteś zerem. Dlatego tak ich nienawidzisz. Można swoją uzasadnioną obawę wobec polityki pewnych osób wyrazić inaczej. Ale takie ścierwo i debil jak ty nic nie potrafi zrobić dobrze.

  • Nie plugaw, szmato, imienia Polaka. Jesteś zwykłą wszą, wrzodem na ciele naszego narodu.

 5. https:*//www.salon24.pl/u/konfederat1000/920210,sad-najwyzszy-rosji-powiedzial-zydowskiemu-klamstwu-nie-pomimo-rezolucji-onz-w-sprawie-holocaustu
  Skasować*
  Ciekawy artykuł.

 6. następnym razem nie ma co liczyć na media, trzeba przygotować i to więcej niż 1, własne ekipy do realizacji video, i to w takiej jakości technicznej, aby potem przeszło wymagania jakościowe w TV i mogło zostać zakupione do emisji.

 7. Zażądał bym od Niemców odszkodowania za wymordowanie 80 milionów Polaków. Albo 100 milionów.

 8. Gdyby Polska przestala placic na te obozy i oddala te ziemie zydom za rok w tych miejscach bylyby centra handlowe

  • Rysiu, gdybyś nie był takim gamoniem, co to tylko siedzi i wypisuje głupoty o Żydach w Internecie, to byś się zapoznał, jak jest finansowane muzeum w Auschwitz. Nie tylko z polskich dotacji, ale również ze środków 13 innych krajów, które finansują Fundację Auschwitz-Birkenau (tak, w tym również Izrael). Do tego jest sporo darczyńców organizacji żydowskich i osób prywatnych pochodzenia żydowskiego.

 9. Nie istnieje nigdzie na swiecie jakies centrum handlowe , z ktorego mozna wycisnac wiecej szmalu niz z „holocoust industry”.Jezeli nie pogoni sie tej zydowsko szabesgojskiej bandy(Kaczynski,Glinski Cywinski,PO tez nie lepsze)to za 5 lat bedziemy obchodzic rocznice wyzwolenia POLSKIEGO OBOZU
  SMIERRCI z rak NAZISTOW,dokonanego przez Armie Radziecka,partyzantow Tewje Bielskiego i niemieckich antyfaszystow!!!

 10. „Środowiska narodowe w związku z 74. rocznicą wyzwolenia przez Armię Czerwoną niemieckiego obozu KL Auschwitz zorganizowały w Oświęcimiu marsz upamiętniający polskie ofiary tego obozu zagłady”.

  Jakie środowiska narodowe???? Rybak-prowokator albo skrajny idiota i paru oszołomów. Środowiska narodowe mają do nich jasny stosunek. Proszę sobie przejrzeć nagrania, co mówili. Przemawiający (a to wszak liderzy niby tego grona debili) ledwo co drugie zdaniem potrafili powiedzieć, nie łamiąc zasad polskiego języka, a z sensem to im chyba żadne nie wyszło. Zero jakiejkolwiek wiedzy historycznej, zero ogarniania rzeczywistości, same fobie zakompleksionych nieudaczników. A prywatne wypowiedzi do kamery jeszcze bardziej na poziomie: „my tu, kur…wa, jesteśmy by walczyć o naród polski” – tak mówi debil w patriotycznej koszulce w obozie koncentracyjnym.

Comments are closed.