Piękny gest prezydenta. Donald Trump swą ostatnią pensję przeznaczył na walkę z alkoholizmem. Całe swe wynagrodzenie oddaje na cele charytatywne

Donald Trump/fot. PAP/EPA
Donald Trump/fot. PAP/EPA

Donald Trump przeznaczył 100 tysięcy dolarów ze swej pensji prezydenta na walkę z alkoholizmem. Zarabiający 400 tysięcy dolarów przywódca USA całość swego wynagrodzenia oddaje na cele charytatywne.

Donald Trump zarabia 400 tysięcy dolarów rocznie. To mniej niż Jean Claude Juncker, czy Donald Tusk w Unii Europejskiej. W czasie kampanii prezydenckiej w 2016 obiecał, że swą funkcję będzie sprawował za darmo. Trump dotrzymał swego zobowiązania i z każdej wypłacanej pensji pozostawia sobie tylko symbolicznego dolara.

Jak poinformował Narodowy Instytut ds. Alkoholizmu i Nadużywania Alkoholu wynagrodzenia prezydenta za III kwartał 2018 roku Donald Trump przeznaczył właśnie na badania związane z alkoholizmem.

Trump jest absolutnym abstynentem. Jak twierdzi nigdy nie wypił nawet kropli alkoholu. Pewne jest, że nikt nie widział by kiedykolwiek wypił. Jak sam opowiadał jest to związane z tragiczną śmiercią jego starszego brata, który był uwielbiany przez całą rodzinę i samego Donalda. Fred Trump Junior dosłownie zapił się na śmierć w wieku 43 lat.

Swe wcześniejsze wynagrodzenia prezydent Trump przeznaczył m.in na weteranów, służbę zdrowia, Departament Transportu i Departament Edukacji.

W sumie w ciągu 2 lat prezydentury uzbierało się już 800 tysięcy dolarów. Donald Trump nie musi jednak martwić się o stan swych finansów. Jego majątek wyceniany jest na około 10 miliardów dolarów

Comments are closed.