Schetyna wieszczy zmianę władzy: „Nieudany eksperyment, w którym jeden człowiek chce rządzić sam, dobiega końca”

Grzegorz Schetyna/fot. PAP/Jakub Kamiński
Grzegorz Schetyna/fot. PAP/Jakub Kamiński

W Warszawie odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej pod hasłem „Kobieta, Polska, Europa”. Spotkanie było poświęcone prawom kobiet, nie przeszkodziło to jednak Grzegorzowi Schetynie, w tym, by zaatakował rządzących.

Na początku swojego wystąpienia szef PO odniósł się do morderstwa Pawła Adamowicza, stwierdzając m.in., że zamach na prezydenta Gdańska był „cezurą w nowej historii Polski”.

Czy da się zrobić jeszcze coś, skoro została przelana krew? Odpowiedź jest trudna, ale może być tylko jedna: ta śmierć nie może mieć końca. Musi stać się początkiem budowania wspólnoty od nowa. Lepszej, współpracującej, otwartej. Jesteśmy to winni Pawłowi – podkreślał Schetyna.

Później jednak lider Platformy przeszedł do ataku rządów Prawa i Sprawiedliwości, nazywając je „eksperymentem jednego człowieka”. Odgrażał się również, że nastąpi powrót „niezależnych sądów i trybunału”.

Nieudany eksperyment, w którym jeden człowiek chce rządzić wszystkim sam, dobiega już końca. Wielokrotnie to mówiłem: nie będzie ślepej zemsty, ale to nie oznacza bezkarności. Będzie niezależny sąd, niezależny trybunał i uczciwe wyroki, wynikające z prawa, a nie z emocji czy politycznej woli. Każde przestępstwo znajdzie swój wyrok, ale w atmosferze skupienia i poszanowania prawa, a nie politycznego i prawnego linczu – grzmiał Schetyna.

Podczas konwencji PO nie mogło zabraknąć także „walki z mową nienawiści”, toteż lider partii zapowiedział bojkot TVP, która „sieje nienawiść”.

Każdego dnia głośno będziemy nazywać kłamstwo kłamstwem, podłość podłością, a zbrodnię zbrodnią. Nie będziemy też udawać, że partyjna telewizja jest telewizją publiczną. Elementarna przyzwoitość nie pozwala nam na pojawianie się w tym miejscu, które siało i sieje nienawiść – utrzymywał.

Przyjdzie taki czas, że telewizję publiczną zmienimy i oddamy twórcom i dziennikarzom – zapewniał.

Ponadto w ramach „walki z mową nienawiści” Schetyna oświadczył, że KO będzie żądać delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i innych nawołujących do agresji organizacji.

Będziemy domagać się bezwzględnego ścigania każdego przypadku stosowania gróźb i mowy nienawiści. Do skutku. Będziemy żądać delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i wszystkich organizacji nawołujących do agresji. Będziemy bardzo głośno mówić o tym, jak jest i pokazywać jak może i powinno być – grzmiał Grzegorz Schetyna.

Źródło: gazeta.pl

12 KOMENTARZE

 1. Schetyna ptrzeciez to co ty robisz to jest ta wasza oslawiona mowa nienawisci.
  Lizales d.u.p.e Pinokiowi, a teraz chcesz robic za idola niezaleznosci???
  Wstydu nie masz … czerń.

 2. „…i wszystkich organizacji nawołujących do agresji”…
  ——
  Brawo ! Następnie, spodziewam się delegalizacji grawitacji i jej bezczelnej córki – inercji. Bez nich życie POwców na tej planecie byłoby po prostu bajeczne.

 3. Wygląda mi tak jakoś, ze są – w pewnych aspektach – 3 poziomy działalności „partii”, przynajmniej teoretycznie (oczywiście mozliwe są też inne ujęcia):

  1 Prowadzenie polityki, takiej przez duże P, a nie pozorowanie prowadzenia – poziom w dużym stopniu niedostępny dla „partii”, czy to z powodow uzależnień//uwikłań od czynników zewnętrznych czy także nawet z braków ambicji, „deficytów intelektualnych”, dążenia do posiadania tego „co na świecie najświętsze – do świętego spokoju”.
  Jeśli pojawiają się tu jakieś „działania”, to sprawiają wrażenie
  a) realizacji inspiracji zewnetrznej badź
  b) prowadzonych tak „nieumiejętnie”, niezręcznie, ze porażka wydaje się z założenia/z góry wpisana w te działania.

  2. Prowadzenie działań w zakresie administrowania, „zarządzania społeczeństwem”, dzielenia (pozostałej ze spożycia tych ważniejszych) melasy, na tyle ile „partie” mają dozwolone. Tu następują pewne „walki” miedzy nimi, tu są rzucane „obietnice wyborzcze” itd
  Wiele ludzi „sądzi”, a raczej ma wtłoczone do głów, że to całość świata politycznego, że to jest polityka, że to jest świat. Ludzie ci widząc na ścianie jaskinii, nie tyle nawet cienie od ognia, co specjalnie wykreowane cienie (głównie przez media), sądzą, że widzą cały ogień.

  3. Prowadzenie tresury społeczeństwa, realizując w pewien sposób aspekt 1, czasem pozorując przepychankę jak w pkt 2, jednakże bardzo często okazując zgodę, np. zwalczając postawy, które są niezgodne zarówno z kanonami „zwykłej” („lewicowej”) jak i „prawicowej” politycznej poprawności – np. dostrzeganie działań „nacji”:), które sprawiają wrażenie realizacji interesu zbiorowego/etnicznego…

 4. każdy człowiek chce rządzić sam. nie ma w tym nic złego… zakładając, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu, a nie jakaś polityczna gnida typu Schetyna, która nigdy nie pracowała ani jednego dnia i wpaja Polakom swoje mądrości.

  zatem może i era Kaczyńskiego dobiega końca, ale na pewno nie zastąpią go zombies z lewicy, nawet swoimi propozycjami jak emerytur obywatelska… co jest b. b, sprytne, bo gra na najniższych instynktach homosapiensów.

 5. Panie Schetyna zawsze rządzi jeden człowiek, nie wyobrażam sobie dwóch premierów, czy dwóch prezesów itp. Czyżbyś pan chciał z bratem lub z wujkami rządzić?

 6. Sam sie łeb wykączy,ktoś mu dobrze wypracowanie pisze a ten łeb to czyta………masakra jakaś sami go wywalą

 7. Przytoczę słowa pana Michalkiewicza o Schetynie. „Prochu nie wymyśli, wystarczy na niego spojrzeć” Ma łeb duży, ale programu wyborczego nie napisze, tylko dajcie mi władzę, władzę, władzę i tak w kółko! Człowieku zacznij coś robić dla Polski, a nie narzekasz i narzekasz….. inaczej polacy pokażą wam środkowy palec!

 8. Yntylyktualysta, podobny umysłowo do Donka, czyli żulik lwowski vel Schetino dzieli się z nami swemi mądrościami… W swej partyi ma niebagatelną konkurencyję:

  Naftalina
  dedykuję PikuśPOLowi i Marco z nczas.pl

  Koparka, zwana też Kopaczką,
  W Platformie, zwanej też chadecją,
  Nie jest Schetyny wycieraczką!…
  I zafascynowana Szwecją,
  Zwaną Sztokholmu Kalifatem,
  Biegnie za „nowoczesnym światem”.

  Kto na aborcję się nie zgadza,
  Jest według Ewci ekspremierki,
  Jak ciemna, katolicka sadza,
  Lub naftalina… (Brak rozterki
  Moralnej nie czuć naftaliną?
  No, nie czuć. Siarką czuć jest ino!)

  Jednak niektórzy tę dziewczynę,
  Kopaczkę zwaną też Koparką,
  Mają za starą. Naftalinę
  Przy kopie lat znajdują szparko…
  Nie jest już nowoczesnym światem
  Też Szwecja, zwana Kalifatem.

  https:
  //nczas.com/2019/01/26/cyrk-na-konwencji-po-najgorsza-premierka-iii-rp-oskarza-wideo/comment-page-1/#comment-953652

 9. Jasnowidz Schetyna i Jackowski mają te same wizje musieli palić to samo zioło może już czas zaprzestać i przeżucić się na sporty wtedy wróćcie do rzeczywistości

Comments are closed.