Wstrząsające tajemnice Jana Pawła II. Odprawił wiele egzorcyzmów, ale nie mówiono o tym publicznie

Papież Jan Paweł II odprawiał wiele egzorcyzmów. Foto: PAP/pixabay
Papież Jan Paweł II odprawiał wiele egzorcyzmów. Foto: PAP/pixabay

Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel w wywiadzie udzielonym dla „Corriere della Sera” zdradził, że papież na jednej z audiencji przeprowadził egzorcyzmy na opętanej dziewczynie. Eksperci donoszą, że podobnych sytuacji było więcej. 

Informacja podana przez kamerdynera Jana Pawła II nie jest żadną rewelacją. To znany od lat przypadek, zrelacjonowany jeszcze szczegółowiej m.in. przez Artura Mariego, fotografa papieskiego. Świadectwo Angelo Gugela tylko ten fakt uwiarygadnia. Niezwykłość tego wydarzenia polega na tym, że dokonało się ono w miejscu publicznym – mówił Wirtualnej Polsce Grzegorz Polak, kierownik działu merytorycznego Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Pierwszy przypadek miał miejsce jeszcze na początku pontyfikatu, kiedy biskup włoskiego Spoleto, nie mogąc wypędzić demona z dziewczyny, pojechał z nią do papieża. Modlitwy Jana Pawła II okazały się skuteczne – opowiadał Polak.

Papież wszedł do pomieszczenia, w którym opętana rzucała się po podłodze i krzyczała. Jan Paweł II zaczął się nad nią modlić. Po kilku minutach przestał i powiedział: „Jutro odprawię za ciebie Mszę”. W tym momencie atak ustąpił, dziewczyna wstała i zapytała: „Co się stało?”

Egzorcyzmy są więc bardzo dobrze znaną w Kościele katolickim formą sakramentaliów, których zadaniem jest uzdalniać do przyjęcia łaski i współpracy z nią – tłumaczy dr Dominika Żukowska-Gardzińska z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Kierownik Instytutu Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła II mówiła, że odprawianie przez Jana Pawła II egzorcyzmów to coś naturalnego.

Tym bardziej, że według uroczystego rytuału egzorcyzmów może dokonywać tylko biskup i wyznaczeni przez niego prezbiterzy – dodaje.

Kultura popularna, szczególnie filmowe wyobrażenia egzorcyzmu, nie pomagają w budowaniu zasadniczego przekazu, jaki jest cel tego działania. A jest nim wypędzenie złych duchów lub uwolnienie od ich demonicznego wpływu. Tym bardziej więc, ze względu na ich charakter i przebieg, egzorcyzmów nie sprawuje się publicznie. To także powinno wyjaśniać, dlaczego egzorcyzmy wypowiadane przez Jana Pawła II nie były tematem publicznym i nagłośnionym – zaznaczyła Żukowska-Gardzińska.

Dla wielu wypędzanie złego ducha wydaje się być czymś z pogranicza świata fantastyki. Należy jednak pamiętać, że w interesie szatana jest to, aby nikt nie wierzył w jego istnienie. Papież Pius XII (1876-1958) powiedział: „Największym osiągnięciem diabła jest to, że ludzie przestali wierzyć w jego obecność”.

Źródło: wolnosc24/wp

17 KOMENTARZE

 1. „Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których nie śniło się waszym filozofom” – William Shakespeare

  • Dziękujmy Panu, że dał nam zyć w czasach Świętego Jana Pawła II!

 2. Ten kadr z prawej to chyba z filmu braci Lumiere :), a tak poważnie jak się komuś przykłada do czoła
  krzyż rozgrzany nad palnikiem to będzie się darł tak czy owak.

 3. Do tego całował koran, uznając w ten sposób prawdziwość Islamu. Pchał nas jak mógł do Unii ” Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Zaprosił Kwasa do papamobile i w ten sposób uwiarygodnił i rozgrzeszył tego pijaczyne oraz zapewnił wybór na drugą kadencję. Podsumowując, Antychryst i zwodziciel.

 4. Dla wielu wypędzanie złego krasnala wydaje się być czymś z pogranicza świata fantastyki. Należy jednak pamiętać, że w interesie krasnali jest to, aby nikt nie wierzył w ich istnienie.

 5. Kościół Katolicki, Kościół wojujący z piekłem i z herezjami, Kościół nawracający pogan, heretyków i schizmatyków, przestał istnieć wraz ze śmiercią papieża Piusa XII, ostatniego katolickiego papieża, jednak walka z piekłem nie ustała i trwać będzie do końca świata.
  Ap 12:17 „I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa.”
  Katolicka prawda na moim blogu.

   • Życie to nie bajka ale walka o zbawienie duszy. Gdy nie ma już Kościoła wojującego z piekłem i herezjami, każdy musi starać się sam o zbawienie, bo niebo to nie to samo co piekło, do którego ludzie wpadają jak deszcz.
    Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło.
    Nie dbasz o zbawienie duszy?

 6. Co jeden artykuł zaczyna się od Wstrząsające! Zastraszanie ludzi i robienie wody z mózgu. To już nie te czasy. Nowe pokolenie wie że to wszystko są bajki na dobranoc

  • Bezpartyjny, tyś inteligent w pierwszym pokoleniu i może ostatnim. Bezbożny także pewnie w pierwszym pokoleniu po 2 tyś lat. Uważaj proszę na na te czasy i na siebie.

 7. „Wstrząsające tajemnice Jana Pawła II. Odprawił wiele egzorcyzmów”

  –zwłaszcza wtedy jak WSTRZYKIWANO na potrzeby utrzymania przy dychaniu tego ANTYPOLSKIEGO truchła krew ŚWIEŻO ZAMORDOWANYCH NIEMOWLĄT czy małoletnich dzieci….

  wtedy faktycznie liczbę egzorcystów tej śniętej bożi katzolstwa można liczyć w tysiącach a nawet ich setkach….

 8. CHŁAMY, ŻE WYCIĄGNĘLI JANU PAWŁOWI SERCE JAKBY BYŁ PO SEKCJI ZWŁOK teraz jest bez serca NIE WIEM KTO TO ZROBIŁ

Comments are closed.