To już nie są żarty! Rosja przerzuciła czołgi na granicę z Polską

Żołnierze rosyjscy
Żołnierze rosyjscy. Foto: PAP - ITAR TASS / Valery Sharifulin

Stacjonujący w obwodzie kaliningradzkim 11. korpus armijny wojsk lądowych i obrony wybrzeża, należący do Floty Bałtyckiej, został wzmocniony pułkiem czołgów, rozlokowanym w mieście Gusiew, ok. 30 km od granicy z Polską – podała „Niezawisimaja Gazieta”.

Rosyjski dziennik powołuje się na doniesienia niewymienionych z nazwy mediów i wskazuje, że nie poinformowano o liczbie ani o typie czołgów w pułku rozlokowanym w Gusiewie. Jednak zwykle taki pułk liczy do 90 czołgów.

Ponadto według ogólnodostępnych danych w Gusiewie stacjonuje 79. samodzielna brygada zmechanizowana, w której skład wchodzi batalion czołgów, zwykle liczący 40 maszyn. Tak więc, ogółem grupa pancerna w obwodzie kaliningradzkim może liczyć do 130 czołgów – ocenia „NG”.

Informację o pułku w Gusiewie dziennik podał w kontekście wyników piątkowego posiedzenia Rady NATO-Rosja w Brukseli; spotkanie – jak ocenia „NG” – potwierdziło, iż „w najbliższym czasie pojawią się przed Rosją nowe problemy w sferze bezpieczeństwa”.

„NG” powołuje się również na ostatnie informacje z Polski o rozmowach z USA na temat rozmieszczenia w Polsce bazy amerykańskiej. Moskwa – zdaniem „NG” – „stara się przeciwdziałać natowskim planom rozszerzenia zgrupowania Sojuszu na wschodzie”. W tytule dziennik wybija, iż „Rosja przerzuciła czołgi na granicę z Polską”.

(PAP)

44 KOMENTARZE

 1. Nasza niezwyciężona Armia Polska ma więcej generałów niż armie Rosji, Chin i SZA razem wzięte !

  • zarty to sie skoncza jak rzadowe szczury zaczna wywozic swoje rodzinki za granice

  • I drugie tyle kapelanów. W razie wojny namnoży się nam bohaterów w sutannach.

  • Armia Polska nie jest twoja, moskiewska kreaturo.
   Kogo tu udajesz, Polaka?

   • Dobra, żydku, ukraińcu czy działaczu fundacji Sorosa. Znamy te wasze numery. Polakami gardzicie, a chcecie z nich zrobić tylko fanatycznych szurów do robienia dżihadu antymoskieskiego. To ty udajesz Polaka.

  • Mamy też więcej admirałów w marynarce, więcej urzędników a rząd Morawieckiego liczy sobie więcej członków niż rządy wymienionych państw razem wziętych. Oto potęga Rzeczpospolitej pod władzą PiS.

 2. Spokojnie, oni nie zamierzają atakować nas tylko pojadą dalej jak coś: Niemcy, Francja. Po co atakować tą biedną Polskę, nie powinniśmy się w ogóle w to mieszać…

 3. No to należy się spodziewać powtórki z rozryfki made in A.Gozdyra,typu;A nie mówiłam?Jednak są pod Otwockiem.

 4. To zwykły bluff , kacapy są słabi , sprzęt przestarzały ,ale muskuły prężyć muszą. Zastanawiam się dlaczego nikt temu temu pajacowi putinowi nie odstrzeli tego głupiego imperialistycznego łba? W Rosji porządki czas zacząć.

 5. Myślę , że sowieccy generałowie dowodzący – na wyrazne życzenie Amerykanów – polską armią nie wytrzymają i przeprowadzą szturm na Ruskich . Ci naturalnie ich zmłócą i pewnie wejda aż pod Warszawę . W tym czasie miejscowi Papuasi rzuca sie do wyrzynania ocalałych z holokaustu Żydów i bezbronnych ukraińskich cywilów. Moze cos troche pokręciłem ,ale chodzi o to , ze konieczna stanie sie obecność sił rozjemczych na Pomorzu i na Suwalszczyżnie. Pewnie na Śląsku również . Tak sie szczęśliwie zloży , ze na miejscu juz będą amerykańskie i rosyjskie oddziały . Wystarczy , że jedni i drudzy założą niebieskie opaski. W takich warunkach , najdemokratyczniejszych z możliwych , uchwalenie konfiskaty polskiej własności na sume 300 miliardów dolarów i oddanie ich Żydom bedzie zwykłą niegrzecznością .Dopiero przekazanie wielokrotności tej kwoty będzie długo oczekiwanym dowodem naszego wejscia do grona nardoów cywilizowanych

  • Walę na ciebie i twoje komuszo-moskiewskie rojenia, kreaturo antypolska.

 6. Oto kacapska umysłowość: jak w Polsce, gdzieś na Pomorzu, stacjonuje garstka wojska amerykańskiego, to kacapy drą się i pultają na cały świat, że to źle, bo rzekomo blisko ich granicy. Ale jak ich olbrzymia armia, z potężną bronią, siedzi niemal na polskiej granicy, to według kacapów dobrze i cacy.

  Czyż nie zakłamane, agresywne, rasistowskie kanalie antypolskie?

  Przychodzi na myśl okrzyk Julii Tymoszenko: „Zabić kacapów!”

  • Jesteś debilem, albo manipulatorem. Stawiam na to pierwsze.
   Wiesz jaka jest różnica? Ruscy mają swoje wojska U SIEBIE. Rozumiesz? Powtórzę: U SIEBIE. A u siebie mogą sobie robić co im się żywnie podoba.

   • Racja ! Poza tym, ruscy nie znieśli powszechnej słóżby wojskowej w Polsce. Zrobił to nasz nowy okupant.

   • Podstawowa rzecz jest taka, że oni mają stosunkowo MAŁĄ armię konwencjonalną, a gadzinówka rozkręciła histerię z info o nieco ponad 100 czołgach. Rozumiem, że Kaliningrad powinien być po prostu rozbrojony aby dało się go zająć z marszu przy okazji jakiejś Anakondy. Między Moskwą a Estonią jest jakieś 500km, więc droga do rosyjskiej stolicy też powinna stać otworem, bo przecież inaczej nadbałtyckie karły będą „zagrożone”, bo się napisze, że Rosja koncentruje armie przy granicy z NATO. W ogóle to dowodem na imperializm rosyjski jest fakt, że terytorium Rosji rozlowało się wokół baz USA. Sama prawda, sama prawda, aj waj.

   • @dobra rada

    Ale tak w ogóle masz rację. Jankeska trolnia próbuje obrócić o 180 stopni fakt, że USA zaczynają koncentrować wojska przy granicy z Rosją, a przede wszystkim, że budują bazy rakietowe – a to już śmierdzi szykowaniem do wojny jądrowej prowadzonej z inicjatywy amerykańskiej. Teraz z faktu umieszczenia nieco ponad 100 czołgów jeden dureń zrobił sensację, a stado troli obrabia na wszystkie strony.

    To nie w Rosji nakręca się wojennego zajoba, ale w USA gdzie nawet oskarżono Rosję o wybranie Trumpa na prezydenta. To USA mają budżet wojskowy kilkanaście razy większy niż Rosja i to one palą się do wojny.
    Jakim trzeba być zawszonym, gebelsowskim kundlem aby naginać fakty pod tezę, że Rosjanie napadną na NATO?
    Wojna prewencyjna bydlakowi się marzy? Przecież Ruscy postawią tu jądrową ścianę zaporową.

  • Polska ma 600 czołgów, a Rosja 2300. Do tego dochodzą do Polski setki amerykańskich „rotacyjnych”, a jak w Kaliningradzie (wg. jakiejś gazetki) pojawiło się 100 ruskich czołgów, to na tym śmiesznym portaliku histeria. A jaki poziom komentarzy….ho ho. Imperializm, zaatakują i podbiją Polskę, zabić Putina!
   To ile powinna mieć Rosja tych czołgów aby miejscowa szurnia się opanowała? Pięć?Sześć?
   :D
   ROsyjskie wydatki wojskowe są 20 razy mniejsze niż natowskie, ale to nie przeszkadza redaktorkom pisać bredni o prowokowaniu natowskich gołąbków pokoju przez Rosję. Wyście już totalnie odlecieli.

 7. usa w styczniu 2019 roku–wycofaja swe wojska z ukrainy i polski–oraz republik nadbałtyckich—na pewno!!!!!!!!!!!

  • Udowodnij, ze to prawda, ze Jankesi wycofają wojsko z Polski.
   Potrafisz, trollu putlerowski?
   A jaki nik sobie przybrało chamjo dla zmyły – „polska”.Chachachacha.
   Czekaj, będziecie jeszcze mieć w Rasiei piekło – Putler je wam szykuje.

 8. Polska jest na strzała , w 3 dni zajmą Warszawe…. + ugoda z niemcami + rozbiór PL

  • 3 dni?
   Pierwszego dnia planu Barbarosa niemcy wjechali na 200 km, a to było 70 lat temu :)

 9. Tyle negatywnych komentarzy tzn. ruska agentura na czele z JKM się uaktywniła.

 10. Kacapia kremlowska ledwie dyszy – ale nawet zdychająca kobyła może trzasnąć dokuczliwie kopytem

 11. Rosja dogadałą sięz USA i przerzuciła siły pod granicę z Polską, aby nas nastraszyć i przyśpieszyć realizację amerykańskiego ultimatum co do rezygnacji ze współpracy z Chinami, bez które projekt jedwabnego szlaku w najlepszym razie będzie opóźniony. Ciekae czy nasi umiłowani przywódcy to łykną.

  • ROsjanie mają kadłubkową jak na wielkość kraju armię konwencjonalną i większość środków ładują w atom aby odstraszać. Nikt w Rosji nie planuje pochodu na Europę, bo po prostu ich armia jest za mała. Miarą waszej ignorancji i skretynienia jest histeria kręcona z info o nieco ponad 100 czołgach w Obwodzie Kaliningradzkim. Wy macie takie pojęcie o wojskowości, geopolityce i ekonomii jak kury domowe. 90% komentarzy na tym portali to BEŁKOT przygłupów. Redaktorek dorobił się czytelników jeszcze głupszych od sienie.

 12. Na taka koncebtracje na tak malym terenie wystarczy jedna bomba tylko to za blisko granic Polski .Bardziej powinny sie martwic republiki nadbaltyckie

 13. Do granicy NATO dojedzie jakieś ze 30% tego szmelcu.
  Lotniskowiec też mają ale go ciągną po morzach holownikami.

  • No problem w tym, że nie planuią podjeżdżać do granicy NATO. Ze 100 czołgów stacjonujących po rosyjskiej stronie granicy głąby zrobiły dowód na planowaną ruską inwazję i wojnę z NATO. Chodzy psychicznie ludzie którym jankeska propaganda zlasowała mózgi.
   W ogóle najlepiej aby Ruscy oni nie mieli żadnych czołgów w pasie 1000 kilometrów do natowskich gołąbków pokoju, bo przecież nawet z 10 czołgów redaktorek zrobi aj waj, a trolni puszczą zwieracze i będą apele aby zgładzić imperialistę Putina. Tak się tworzy histerię z D.

Comments are closed.