Amerykański samolot przechwycony przez rosyjski myśliwiec nad Bałtykiem. „To zabójca łodzi podwodnych”. Resort obrony publikuje nagranie [VIDEO]

Ministerstwo Obrony Rosji informuje na swym portalu o przechwyceniu nad Bałtykiem amerykańskiego samolotu rozpoznawczego P-8A Poseidon przez rosyjski myśliwiec Su-27. Resort obrony zamieszcza nagranie, na którym widać amerykańską maszynę.

Według ministerstwa Su-27 poderwano, gdy rosyjska kontrola przestrzeni powietrznej wykryła nad środkowym Bałtykiem „cel” zbliżający się do granicy Federacji Rosyjskiej. Rosyjski myśliwiec zbliżył się „na bezpieczną odległość” do tego obiektu; pilot zidentyfikował go jako samolot rozpoznawczy P-8A Poseidon sił powietrznych USA.

Boeing P-8 Poseidon to amerykański morski samolot rozpoznawczy i patrolowy bazowania lądowego, przeznaczony do wykrywania i zwalczania okrętów podwodnych (Anti-Submarine Warfare) i nawodnych oraz celów ratowniczych. Z tego powodu nazywany jest „zabójcą łodzi podwodnych”.

Konstrukcja ma zastąpić używane do dnia dzisiejszego w United States Navy samoloty Lockheed P-3 Orion. P-8 Poseidon jest zmilitaryzowaną wersją maszyny pasażerskiej Boeing 737. Obok Stanów Zjednoczonych jej użytkownikiem są Indie, Australia a w przyszłości Wielka Brytania i Norwegia

Gdy amerykański samolot oddalił się od granicy państwowej Federacji Rosyjskiej, Su-27 powrócił do bazy – poinformował resort obrony, nie precyzując, kiedy miała miejsce ta sytuacja.

Portal RBK podał, że do zdarzenia tego doszło w poniedziałek. Portal poinformował również, że podobna sytuacja miała miejsce 24 stycznia ze szwedzkim samolotem rozpoznawczym Gulfstream 24. „On także leciał w kierunku granicy Rosji ze strony Morza Bałtyckiego; miał wyłączony transponder” – przekazał RBK.

(PAP)

8 KOMENTARZE

  • A wyobrażasz sobie waść ten płacz i lament po tej rzekomej krzywdzie którą to by wtedy Rosja im rzekomo zrobiła ?????
   POGONILI parchów i tyle…

   Ps.: A wyobraź sobie jakby pis (partia interesów syjonistycznych) płakał (bardziej niż amierykańce)…..

 1. jankesi się swojego doproszą i doczekają i doigrają !!!!!
  Rosja to NIEjest Polska którą jakiś usrael pomiata i oddaje w niewolę jakichś parchów…

  kto jest ambasadorem usa w Polsce ?????
  ksenomorf , a wabi się georgette mosbacher…..
  ( i co to ma być ????? pogarda ?????
  i jeszcze ten ksenomorf „listy pisze”…
  WPAKOWAĆ ksenomorf’a W SAMOLOT
  i KOMU W DROGĘ TEMU WYPIER_ALAĆ NAD potomak !!!!! )

  Ps.: Co do ROSJI to (polecam czas 1 minuta i 30 sekund) Link poniżej :
  „NIEśmią skrzydła czarne nad ojczyzną latać,
  a pól jej (ojczyzny) bezkresnych NIEśmie wróg deptać”
  ( NIEśmie BEZKARNIE !!!!! )
  youtube.com/watch?v=MAvgDhI01_A

  • 100/100! USA dąży do wojny z Rosją bo ta jest poza władzą rothschildów (celowo z małej). Pamiętajmy o ustawie 447, która pokazała kim USA jest NAPRAWDĘ dla Polski!

  • NIE NADYMAJ SIĘ TAK , bo ci coś strzeli kmiotku . Jedne drugich warte. Być może dożyjemy czasów, że się oswobodzimy spod kurateli „kupców pustynnych” (i życzę tego USA). Ale brońcie nas wszyscy święci przed kacapstwem, co to pokazało w historii , jak się potrafi PL „zaopiekować”. PS. Onuce jedyne co potrafią przechwycić , to samogon w stodole.

   • ty „NIE NADYMAJ SIĘ TAK , bo ci coś strzeli kmiotku”…
    Jak Polacy potrafili rządzić (1610) w Rosji to wiesz ?????
    Jak tam było wszystko spalone i zniszczone kojarzysz ?????
    i żeby ci się NIEpomyliło kto za co się mścił,
    bo dopiero potem po Polskich „wyczynach” w Rosji Rosjanie dali wycisk Rzeczypospolitej…
    Takie wtedy były czasy, jedni drugich przy każdej okazji cięli rąbali i zabijali, na porządku dziennym były ucieczki wojsk z pola walki żeby życie ocalić (wodzowie potrafiący wywołać panikę w szeregach wrogich armii potrafili zwyciężać dzięki temu), sojusze z byłymi wrogami przeciwko NIEdawnym sojusznikom też były normalne w tamtych czasach.
    Życzysz jankesom wyzwolenia od parchów ?????
    A JA tego życzę Rosjanom !!!!!

    Ps.: Niżej masz Link, tam jest pokazany atak chińskiej piechoty którego NIEdają rady powstrzymać twoi jankescy żołnierze, a mam do ciebie jedno pytanie : jak rosja się NIEpodniesie ze swoich problemów i jak Rosjanie tego NIEzatrzymają to kto to zatrzyma ?????
    No kto ?????
    Husaria (twoja) ?????
    Husaria też tego NIEzatrzyma (z resztą jest przestarzała), a zanim napiszesz, że Rosjanie tego NIEzatrzymają to pomyśl nad konsekwencjami takiej sytuacji i odpowiedz na inne pytanie, co wolisz :
    1. żeby Rosjanie to zatrzymali,
    2. umyć twoją pupcię na przywitanie chińskich żołnierzy i oddać im wszystkie Polskie kobiety (jakby chodziło o kingę rusin, albo rózię von vH_J und hitlersztajn, albo kazimierę szczukę, albo inne kopacz’e to jeszcze spoko, ale wielu kobietom tego NIEżyczę)
    CO WOLISZ ?????
    Ja wolę odpowiedź numer 1 i to tyle ode Mnie !!!!!
    Co do chińczyków to są teraz znacznie (czyli “o niebo”) lepiej uzbrojeni niż na tym filmie, a jak porównać ich uzbrojenie z Polskim wojskiem to… SZKODA GADAĆ (ALBO PISAĆ)…

    Korean War – China Infantry Assault 朝鮮戰爭
    videos.utahgunexchange.com/watch/korean-war-china-infantry-assault-%E6%9C%9D%E9%AE%AE%E6%88%B0%E7%88%AD_zbMBVtF53ZSaupD.html

    • @GNIEW. Wojnę polsko-rosyjska (spowodowana sojuszem rosyjsko – szwedzkim wymierzonym w PL !!!, może cofnij się w ogóle do Lecha, Czecha i Rusa) była jednym z głównych przyczyn kacapskiego kompleksu i ich późniejszej MORDERCZEJ ideologii w stosunku do Polaków. IDEOLOGII. Dawniej rąbali się wszyscy (Smoleńsk przechodził z rąk do rąk wiele razy, Polacy też łupili, jak Rusini), ALE IDEOLOGIA , żeby mordować Polaków to Kacapy (no i później banderowcy). Wojsk onz (głównie usa) w wojnie koreańskiej zginęło ok. 30 tyś, Chińczyków ludowych zginęło: 400 tyś (!!!!!!!!!) a 500 tyś rannych – i nie ma o tym w tym propagandowym filmiku , co?

 2. No tak glupkow kacapskich tu nie brakuje nie plakaliscie jak kacapy zestrzelili koreanski samolot pasazerski

Comments are closed.