Gwiazdor disco-polo w ciężkim szoku. Dostał list z ZUS-u z wyliczeniem emerytury. „Nie wierzę, że dostanę cokolwiek”

Sławomir Świerzyński, gwiazda disco-polo, lider legendarnego zespołu Bayer-Full. Foto: PAP/Piotr Polak
Sławomir Świerzyński, gwiazda disco-polo, lider legendarnego zespołu Bayer-Full. Foto: PAP/Piotr Polak

Gwiazda disco-polo, lider legendarnego zespołu Bayer-Full, nie kryje swojego oburzenia, po tym jak otrzymał list z ZUS-u z wyliczeniem przysługującej mu emerytury. Wolałbym co miesiąc przelewać tę kwotę na konto oszczędnościowe – mówi o swojej składce na ZUS.

Sławomir Świerzyński ma już 57 lat i od kilkudziesięciu lat odprowadzał składki od swoich niemałych zarobków na poczet przyszłej emerytury. Teraz ZUS rozsyła do przyszłych emerytów listy z wyliczeniami emerytur. Lider Bayer-Full stracił jednak wiarę, że cokolwiek dostanie.

Dostałem pisemko, w którym ZUS po 37 latach płacenia wymaganych stawek gwarantuje mi 386 zł emerytury. Nie mogłem w to uwierzyć – opowiada Świerzyński. I dodaje: Według ustawy jeśli nie osiągam 700 złotych, to i tak je dostanę, co nie zmienia faktu, że państwo robi sobie z nas żarty.

Oczywiście Świerzyński, autor znanych „hitów” jak „Majteczki w kropeczki” czy „Wszyscy Polacy”, nie narzekał na zarobki w związku z czym mógł sobie pozwolić na odłożenie większej kwoty. Jednocześnie cieszy się dobrym zdrowiem i zapewnia, że zamierza pracować także po przekroczeniu wieku emerytalnego.

Żeby żyć na przyzwoitym poziomie, zamierzam i muszę pracować do końca życia. Niech oni mi tej emerytury nie dadzą, nawet jej nie chcę (…) naprawdę lubię swoją pracę i będę śpiewał, dopóki ludzie będą chcieli mnie słuchać – deklaruje Świerzyński.

Moja sytuacja nie jest zła, ale nie mogę cicho siedzieć, kiedy mnie się wylicza na 386 zł, a sędziemu gwarantuje się 12 tys. spoczynkowej emerytury, gdzie to ja na niego płaciłem – oburza się piosenkarz.

Świerzyński słusznie dodał, że przecież oprócz składek na emeryturę, której mógłby dostać tyle, co kot napłakał, płaci też wysokie podatki. W państwową emeryturę jednak nie wierzy.

Nie wierzę, że w ogóle jakąkolwiek emeryturę dostanę. Wolałbym co miesiąc przelewać tę kwotę na konto oszczędnościowe w banku i przynajmniej miałbym pewność, że nie wyjmę mniej niż włożyłem – podkreśla.

Źródło: Super Express

4 KOMENTARZE

  1. Emeryture masz taką ile składek wpłacisz. Nie rozumiem dlaczego „gwiazdotr” nie płacąc składek miałby mieć sutą emeryturę . Bo jest „gwiazdorem dyskopolo” ?

  2. Może wreszcie skończycie z publikowaniem tego „newsa” po raz 15. Co się dzieje z tym portalem ? Jak można tyle razy pokazywać te sama bzdurę ? Może pokażcie jaki maja tek ma ten biedny emeryt…

  3. Jak placil najnizszy zus od dzialalnosci to taką bedzie miał emeryture sam sobie tak zrobił to niech nie płacze

Comments are closed.