Nergal już się z tego nie wyplącze? „Ma mocnego przeciwnika”. Do sądu wpłynął akt oskarżenia za obsceniczną akcję

Adam
Adam "Nergal" Darski/ Fot. Instagram
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Znany z satanistycznych zapędów „Nergal” stanie przed sądem za obrazę uczuć religijnych. Instytut Ordo Iuris złożył do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratura wniosła akt oskarżenia do sądu.

Do Sądu Rejonowego w Gdańsku wpłynął akt oskarżenia przeciwko Adamowi D. – „Nergalowi”. Zarzut jest związany z filmem, który w 2018 roku muzyk zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych. Na nagraniu w obsceniczny sposób artysta znieważa wizerunek ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. Film został usunięty z sieci w wyniku protestów internautów.

Materiał został zamieszczony pod pretekstem złożenia życzeń z okazji Dnia Kobiet. W nagraniu muzyk publicznie znieważył przedmiot czci religijnej – krzyż z przedstawieniem Chrystusa. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

– Analiza materiału dowodowego bezsprzecznie dowodzi, że oskarżony Adam D. „Nergal” dopuścił się publicznej obrazy uczuć szeregu pokrzywdzonych osób. Zachowanie muzyka w oczywisty sposób zmierzało do wywołania przykrości osób wierzących  – podkreślał adw. dr Bartosz Lewandowski, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris

Adam D. dążył do jak najszerszego odbioru nagranego przez niego filmu, stąd umieścił go w sieci pod pozorem chęci złożenia życzeń kobietom w dniu ich święta. Jego zachowania nie należy w ogóle traktować jako aktu wpisującego się w działania artystyczne, bowiem nosiło znamiona oczywistej i mało wyrafinowanej prowokacji – dodał pełnomocnik jednego z pokrzywdzonych.

Prawnicy Ordo Iuris w Sądzie Rejonowym złożyli oświadczenia o przystąpieniu do postępowania w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Jest to kolejna już sprawa, w której wobec Adama D. wysunięto oskarżenia o popełnienie przestępstwa obrazy uczuć religijnych.

W 2007 roku podczas koncertu „Nergal” podarł Biblię, wykrzykując przy tym obraźliwe hasła. Muzyk usłyszał także zarzuty dotyczące znieważenia godła Rzeczypospolitej Polskiej. Postępowanie to jest w toku. Biorą w nim udział także prawnicy Ordo Iuris.

Źródło: PCh24.pl

Comments are closed.