To urocze włoskie miasteczko płaci za przeprowadzkę do niego równowartość 40 tys. złotych! Trzeba spełnić tylko spełnić kilka łatwych warunków

fot. Luca Galli, CC BY 2.0, Flickr
fot. Luca Galli, CC BY 2.0, Flickr
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Władze położonej w północno-zachodnich Włoszech Locany postanowiły zapłacić blisko 40 tys. zł osobom, które zdecydują się na przeprowadzkę do tego miasteczka. Postawiły jednak pewne warunki.

Obecnie w regionie mieszka około 1500 osób. A statystyki są coraz bardziej nieubłagane. W ubiegłym roku zmarło 40 osób, a urodziło się jedynie 10 dzieci. Burmistrz Locany Giovanni Mattiet w rozmowie z CNN powiedział, że osoby w wieku produkcyjnym opuściły miasto, wyprowadzając się do Turynu i innych dużych miast, gdzie znalazły pracę.

Naszej szkole co roku grozi zamknięcie z powodu zbyt małej liczby uczniów. Nie mogę do tego dopuścić – stwierdził.

W mieście zamykane są już sklepy i restauracje. Burmistrz wpadł więc na pomysł. Oświadczył, że w ciągu trzech lat jest gotów wypłacić 9 000 euro rodzinom, które zdecydują się zamieszkać w mieście na stałe. Jednak rodziny te muszą posiadać dziecko, a ich roczny dochód musi wynieść minimum sześć tysięcy euro.

Na początku propozycja była skierowana jedynie do Włochów lub cudzoziemców, którzy mieszkali w tym kraju. Teraz jednak oferta jest skierowana także do ludzi zza granicy.

Szukamy głównie młodych ludzi i profesjonalistów, którzy pracują zdalnie lub chcą rozpocząć działalność tutaj – mówił Giovanni Mattiet.

Burmistrz podkreślił, że Locana posiada ogromne walory krajobrazowe. Wymieniał również liczne aktywności, które można wykonywać w tych okolicach na świeżym powietrzu.

Źródło: wprost.pl

Comments are closed.