Liroy-Marzec i Korwin-Mikke o aferze Misiewicza: „Musimy osuszyć to bagno” [VIDEO]

Kulesza, Korwin-Mikke i Liroy-Marzec/fot. Facebook Partia Wolność
Kulesza, Korwin-Mikke i Liroy-Marzec. / fot. Facebook Partia Wolność

Przed południem w Sejmie odbyła się konferencja z przedstawicielami propolskiej koalicji. Janusz Korwin-Mikke i poseł Piotr Liroy-Marzec odnieśli się do afery w PGZ i aresztowania Bartłomieja M. i innych osób podejrzewanych o ogromną korupcję.

Liderzy prawicowej koalicji zwrócili uwagę, że afera w PGZ „wstrząsa podstawami państwa”, ponieważ „państwo to armia”. – Aby przykryć tę aferę, „Gazeta Wyborcza” uruchomiła do spółki z PiS aferę „Srebrna”. Udało się. Afera PGZ została przytłumiona, ale my chcemy ją przywrócić – powiedział prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke.

Trzeba powiedzieć jasno: Istnienie PGZ jest skandalem. Kto żył w PRL pamięta, jak złe były buty. Każdy, kto był w PRL-u pamięta, jak źle działały państwowe telefony. I tak samo źle działa PGZ. Żołnierzy polskich musi być stać na posiadanie dobrej broni zrobionej przez prywatne firmy, a nie barachło robione przez PGZ – zaznaczył i przypomniał, że „cały amerykański przemysł zbrojeniowy jest prywatny”.

Dlatego armia amerykańska jest najlepiej ubraną armią na świecie. Polska też musi mieć dobrą, broń, a nie, że istnieje PGZ i można brać na posady znajomych polityków – stwierdził Korwin-Mikke.

Potem podał jako przykład, że „Sikorsky [Sikorsky Aircraft Corporation – red.], prywatna firma, robi helikoptery dla Amerykanów”. – Polak też to potrafi – podkreślił Janusz Korwin-Mikke.

Do istoty PGZ odniósł się także poseł Liroy-Marzec.

PGZ to ponad 60 spółek państwowych różnej maści, które się zajmują a to samolotami a to autobusami i wszelakimi rzeczami. W każdym razie zasada jest prosta: Jeśli ktoś chce się napić mleka wcale nie musi kupować krowy i mieć pastwiska. Wystarczy, że zna się na przetargach i potrafi zrobić dobrą sprawę dla polskiej zbrojeniówki – wyjaśnił Liroy-Marzec.

W tej chwili to całe poletko z tymi spółkami to jest mętna woda, z której złote rybki łowi zarówno PiS jak i PO. Naszym zadaniem jest to, by ten stawik z mętną wodą, w której PiS i PO łowią sobie te złote rybki od dawien dawna kosztem naszej armii, […] zabrać ten stawik, osuszyć to bagno i zrobić coś porządnego dla polskiej armii – powiedział.

Zaznaczył też, że nasza armia „nie jest dozbrojona tak, jak być powinna, bo dzisiaj kupujemy sprzęt od PGZ zamiast startować w poważnych przetargach do różnego rodzaju broni”.

Dlatego jesteśmy za tym, by jak najszybciej sprywatyzować PGZ. By ci ludzie kosztem całego państwa i naszego bezpieczeństwa nie mogli dalej tego procederu uprawiać – ocenił poseł Piotr Liroy-Marzec.

Źródło: facebook.com

13 KOMENTARZE

 1. Mikkoluby osuszać, to osuszają butelki najtańszego piwa z Biedry. Na żaden innych alkohol ich nie stać, a za głupie są, żeby samemu sobie coś upędzić. Te mikkoluby już tak mają. Fajtłapy i nieudaczniki.

 2. hehe, ten Liroj ma chyba z 140 cm wzrostu, typowy porno-karzeł, ośmieszacie się tylko, pokazując się z kimś takim, nie wróżę wam sukcesów wyborczych

 3. Ten dziadzia co to nie potrafił utrzymac w ryzach własnych działaczy w partiach przez co musiał ich założyć z 10? Ten dziadzia co to nie potrafi utrzymać w ryzach swojej chuci i zdradzał żone i musiał sie rozwieść? Ten dziadzia co to nie potrafił utrzymac w ryzach swojej córki i sie uzależniła od heroiny?
  I że niby on by potrafił utrzymać w ryzach armie i państwo?

  • Wszystkie partie budują się przez podziały: Kongres Liberalno-Demokratyczny, Unia Demokratyczna, Unia Wolności, Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Teraz! Porozumienie Centrum, Akcja Wyborcza Solidarność, PiS, Solidarna Polska, Polska Jest Najważniejsza, Porozumienie – U Korwina to i tak było tego najmniej: UPR WiP, KNP i WOLNOŚĆ.

   Nie wypisuj więc bzdur, że Korwin nie potrafi utrzymać w ryzach własnych działaczy, bo robi to lepiej, niż cała ta banda okrągłostołowców.

   Życie rodzinne nie ma nic wspólnego z polityką.- lubisz wchodzić z buciorami w czyjeś życie rodzinne jak typowy lewak.

   • Odkąd istnieją 2 duże partie powstałe z rozpadu-połaczenia AWS i PC to korwin miał już 5 partii, 5 partii o takim samym profilu ideologicznym skupiających mniej więcej takich samych ludzi, i platforma i pis trwaja a korwin sie rozpada i zakłada nowe partyjki, głownie bo sa jakieś machloje finansowe albo się z kimś nie dogaduje, ten człowiek nie potrafi utrzymać w ryzach swoich własnych organizacji.

    • Przecież Ci już udowodniłem, że w środowiskach okrągłostołowych było więcej rozłamów od początku zabawy w demokrację – czyli Korwin lepiej potrafi utrzymać swoich ludzi w ryzach, niż okrągłostołowcy – poza tym Korwin nie zadłuża swoich partii jak ten debil Richard Petresku i złodziejska zakłamana świnia Karakan.

     • Nic nie udowodniłeś wymieniłeś nazwy partii a obecne 2 najwieksze miałybtylko 2-3 rozłamy, od 10 lat już nie mają, w przeciwienstwie do korwina ktory co 2 lata ma nowa partie!
      A to ze nie potrafi to juz ogolnie wiadoma rzecz.

    • Nie umiesz liczyć? Przecież widzisz ile partyjek namnożyło się ze środowiska PO i PiS-u. No dobrze, ale UPR z JKM zanim doszło do rozłamu istniała 15 lat, partie okrągłostołowe miały w tym czasie różne zawirowania. WOLNOŚĆ istnieje 4 lata. To są tylko takie stereotypy, że tylko Korwin zakłada nowe partie, a to jest nie prawda. Mnie nie interesują stereotypy tylko fakty. Takim samym stereotypem jest idiotyczne stwierdzenie. że z „korwinizmu” się wyrasta” (słowo „korwinizm” nie ma definicji dokładnie tak samo jak „mowa nienawiści” – czyli jest po prostu lewackim wymysłem dla debili) – trzeba być imbecylem żeby w to wierzyć i jeszcze powtarzać ten debilizm.

    • (edit)
     Nie umiesz liczyć? Przecież widzisz ile partyjek namnożyło się ze środowiska PO i PiS-u. No dobrze, ale UPR z JKM zanim doszło do rozłamu istniała 15 lat, partie okrągłostołowe miały w tym czasie różne zawirowania. WOLNOŚĆ istnieje 4 lata. To jest tylko taki stereotyp, że tylko Korwin zakłada nowe partie, a to jest nie prawda. Mnie nie interesują stereotypy tylko fakty. Takim samym stereotypem jest idiotyczne stwierdzenie, że z „korwinizmu” się wyrasta” (słowo „korwinizm” nie ma definicji dokładnie tak samo jak „mowa nienawiści” – czyli jest po prostu lewackim wymysłem dla debili) – trzeba być imbecylem żeby w to wierzyć i jeszcze powtarzać ten debilizm.

 4. Za mały,zdradzał żonę,córkę złapano z działką,jest po rozwodzie…
  Nie nadaje się.
  Co innego złodziej,oszust,dureń,sprzedawczyk,zdrajca,wazeliniarz…
  Ten to się nadaje

Comments are closed.