Nowe fakty ws. Stefana Niesiołowskiego. „Onet”: Materiały CBA były w prokuraturze już lata temu

Stefan Niesiołowski. / fot. PAP: Adam Warżawa
Stefan Niesiołowski. / fot. PAP: Adam Warżawa

Stefan Niesiołowski poinformował, że jest gotowy zrzec się immunitetu – poinformowała w czwartek przewodnicząca Unii Europejskich Demokratów Elżbieta Bińczycka.

O uchylenie immunitetu posłowi PSL-UED wystąpiła Prokuratura Krajowa, która poinformowała o zamiarze postawienia Niesiołowskiemu zarzutów popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym.

„Poseł Stefan Niesiołowski poinformował partię Unia Europejskich Demokratów, że jest gotów zrzec się immunitetu. Dajmy wymiarowi sprawiedliwości działać” – napisała Bińczycka. „Chcielibyśmy wierzyć, że sprawa nie będzie miała charakteru politycznego. Jesteśmy za jej pełnym wyjaśnieniem” – zapewniła przewodnicząca UED.

Dodała, że „otwarte pozostaje pytanie, dlaczego akurat dzisiaj prokuratura ujawniła całą sprawę, skoro zarzucane czyny dotyczą lat 2013-15”.

Według prokuratury materiał dowodowy „wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów”.

Jak podała prokuratura, ich spółki, działające wcześniej w branży restauracyjno-hotelarskiej, „uzyskały intratne kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA”.

W związku ze sprawą zostali zatrzymani przedsiębiorcy Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K., którym prokuratura postawiła zarzuty o charakterze korupcyjnym i dotyczące stręczycielstwa.

Niesiołowski zapewnił, że żadnych łapówek nie brał, oświadczył, że nie zna zatrzymanych przez CBA biznesmenów. Dopytywany przez dziennikarzy poradził, by pytać o sprawę „tych geniuszy z CBA”. Zdaniem posła „chodzi chyba o przykrywkę Kaczyńskiego”.(

„Jak ustaliliśmy, kiedy Paweł Wojtunik po wygranych przez PiS wyborach ustępował ze stanowiska pod koniec 2015 r., sprawa (Niesiołowskiego i biznesmenów – red.) była już właściwie kompletna, operacja została zakończona, a materiały operacyjne zostały przekazane prokuraturze” – opisuje onet.pl

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej wskazuje, że trudno powiedzieć, dlaczego weryfikacja dowodów trwała tak długo.

„Materiał operacyjny to jest tylko wynik kontroli operacyjnej i musi on być zweryfikowany procesowo” – komentuje prokurator Ewa Bialik.

Źródło: PAP/ onet.pl

22 KOMENTARZE

 1. Ile jeszcze w prokuraturze leży takich nie odpalonych spraw ? Prokuratura zamiast dążyć do skazania bawi sie w gierki polityczne

  • Na tym właśnie polega układ POPiS, który trzeba zniszczyć i wyrwać razem z korzeniami – na wzajemnym szachowaniu się. Tylko, że ten kapiszon z Niesiołowskim nie przykryje afery kurdupla z Żoliborza i jego srebrnych interesów mafijnych.

   • Afera kurdupla z Żoliboża jest tak samo prawdziwa jak Maybach O. Rydzyka, natomiast Stefan jaki jest każdy widzi tylko nie ty, kurduplu intelektualny.

    • W Polsce piszemy „Żoliborza” amebo wypełzła z brudnego zadka kurdupla sodomity kręcącego srebrne interesy mafijne.

 2. no cóż, jestem skłonny w to uwierzyć,
  materiał pn: „Stefan Niesiołowski” CBA i prokuratura odpaliła dziś,
  bo i czas jest jak najbardziej skuteczny,
  „seksafera” Niesiołowski przykrywa santo subito śp. Adamowicza,
  od dziś wszyscy będą mówić o moralności posła Niesiołowskiego!

  nawiasem mówiąc, już te obłudnej indoktrynacji dotyczącej gdańskiej świętości i mowy nienawiści nie mogłem spokojnie słuchać,

  • Z przymrużeniem oka:
   Swoją drogą – jakie dranie, że przez tyle lat ukrywali prawdziwą bombę i tajemnicę, że po mirabelkach i szczawiu tak elegancko STOI!!!

   • A co Jurny Stefek poradzi, że jest tak przystojny iż kobitki aż mu posłanie zarywają?

     • Czyli chyba nie był aż tak przystojny jak Łyżwiński z Samoobrony? A swoją drogą to Łyżwiński nawet przedstawiał zaświadczenie lekarskie iż nie mógł bzykać. A i tak go skazali. Ale to nie Stefek, którego PO wolało wyrzucić z partii niż oskarżać. Może ma zabezpieczenie?

  • Wierz dalej w rewelacje Onetu – to wlasnie tak jakbys wierzyl w to co mowi TVN i GW.

 3. pomiędzy styczniem 2013 a grudniem 2015 nie zarabiałem prawie w ogóle, jakieś 1000zł netto miesięcznie.I to na czarno. Siedziałem za to po kilkanaście godzin dziennie przez siedem dni w tygodniu i uczyłem się języka angielskiego-żeby wyjechać. I chciałem się do tego wyjazdu dobrze przygotować. Byłem niepijącym, niepalącym , kochającym pracować młodym człowiekiem po studiach technicznych.Młody człowiek powienien być filarem społeczeństwa,płodzić młodych Polaków, mieć żonę ,pracę ,mikrofalówkę i pralkę. I przez te trzy lata-najgorsze w moim życiu , nauczyłem się trudnego języka, na początku 2016 roku dostałem wymarzoną pracę i jestem tu do dzisiaj. Zarobiłem pierwsze przyzwoite pieniądze. Kupiłem auto, już z kerownicą po ‚drugiej’ stronie. Umówiłem się z Angielką na randkę. I cała ta historia ma puentę właśnie dziś. Gdy mój idol z dzieciństwa (nie śmiejcie się proszę) Stefan Niesiołowski ,pomiędzy 2013-2015, będąc posłem na sejm, a więc mając możliwości,znajomości i władzę,zamiast obniżyć ZUS, uprościć prawo, podatki- w położonej nieopodal Łodzi rżnął prostytutki. Gdy młodzi ludzie jak ja musieli wyjechać by nie przegrać swego życia,w kraju, gdzie ZUS wynosi 1300zł, gdzie ludzi chcących pracować się za to karze.Stary dziad Niesiołowski za kilka lat umrze i stanie przed Panem Bogiem. ON oprócz Nie cudzołóż ,Nie pożądaj żony swego bliźniego ,Czcij Matkę Ojczyznę swoją i Nie kradnij wypomni wówczas Niesiołowskiemu jego współpracę z SB, to,że sprzedał kolegów na śledztwie i to,że zwalczał lustrację podczas nocnej zmiany.Niech ci Bóg wybaczy bo ja już to zrobiłem.

 4. Prostytutki już płaczą, że drugiego takiego nie będzie. Przyszedł, pody….., i jeszcze fasolkę po bretońsku przyniósł.

 5. W 68 roku życia 29 laseczek , no Stefan ale ci robią reklamę, jeśli to prawda w co wątpię na podstawie swoich „osiągnięć” to pełny szacun,

  • Szacunek za to, że pan poseł zadaje się z dziwkami? W normalnym kraju na drugi dzień przestałby być parlamentarzystą.

  • Szacunek to już prędzej dla Berlusconiego za bunga-bunga, a nie dla takiego łapsa za pokątne łajdaczenie.

 6. Stefan Niesiołowski. . . Ja go miałem za kryształ. A tu takie zaskoczenie. Długo jeszcze będę tak zaskakiwany?

 7. Rece opadaja, ze tyle lat zekomej demokracji politycy popelniaja tak razace bledy a mlodzierz musi wyjezdzac za granice by czegokolwiek sie dorobic a politycy ciesza sie spadajacym bezrobociem Wstyd Heniek

Comments are closed.