Zenek Martyniuk. Foto: PAP/Strefa Gwiazd/Marcin Kmieciński
Zenek Martyniuk. Foto: PAP/Strefa Gwiazd/Marcin Kmieciński
REKLAMA

„Król disco polo” Zenek Martyniuk ma całą rzeszę fanów, dzięki którym przybywa zer na jego koncie. Ile średnio gwiazdor może zarobić w ciągu roku?

Mimo milionów na koncie, Zenek Martyniuk nie epatuje swoim bogactwem. Celebryta nie na co dzień nie jest rozrzutny. Wyjątkiem był tylko prezent dla syna, Daniela, któremu kupił samochód za pół miliona złotych i wyprawił wesele za niemal milion złotych.

REKLAMA

Martyniuk gości na polskiej scenie od 1989 roku. Od lat jest ikoną disco polo, a jego popularność nie spada. W ciągu roku gra nawet do 300 koncertów. Za każdy z nich inkasuje od 25 do 45 tys. złotych. W ciągu dwunastu miesięcy jest więc w stanie zarobić minimum 7,5 mln zł.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Do tego trzeba doliczyć jeszcze występy na weselach, za które Martyniuk bierze nawet 30 tys. zł. Ponadto celebryta od lat pojawia się na koncertach sylwestrowych w Zakopanem organizowanych przez TVP. Honorarium za taki występ wynosi około 50 tys. zł.

Ponadto Zenek Martyniuk zarabia także na sprzedaży swoich płyt. Każdy z jego krążków bije rekordy popularności. Singiel „Przekorny los” otrzymał potrójny diament, co jest jednoznaczne z tym, że gwiazdor zarobił na nim 600 tys. zł.

Jednak artysta nie myśli tylko o sobie i chętnie dzieli się pieniędzmi z potrzebującymi.

Często staram się pomagać, jak jest tylko taka możliwość. Ostatnio występowałem w programie TVP 2 „Pytanie na śniadanie” i przeznaczyłem cały dochód z mojego kalendarza na cele charytatywne. Całą akcję nazwaliśmy „Zakochani w Pomaganiu”. Często też gram koncerty charytatywne – przyznał w 2017 roku w rozmowie z „Super Expressem”.

Źródło: plotek.pl

REKLAMA