PILNE! Schetyna montuje szeroką koalicję na wybory do europarlamentu. „Miller i Marcinkiewicz w jednym szeregu”. Tylko kto go posłucha?

Grzegorz Schetyna/fot. PAP/Jakub Kamiński
Grzegorz Schetyna/fot. PAP/Jakub Kamiński

Żeby decydować o przyszłości Europy, potrzebna jest godna reprezentacja Polski w Unii Europejskiej, w Parlamencie Europejskim – powiedział lider PO Grzegorz Schetyna podczas podpisania z byłymi premierami i ministrami, wspólnej deklaracji w sprawie wyborów do PE.

W piątkowej konferencji uczestniczyli byli premierzy i byli ministrowie, w tym: Kazimierz Marcinkiewicz, Radosław Sikorski, Leszek Miller, Ewa Kopacz, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka, Jerzy Buzek, którzy podpisali deklarację na rzecz „koalicji europejskiej dla Polski”.

Deklaracja zawiera apel o stworzenie szerokiej listy w wyborach do PE. „Jesteśmy tutaj dzisiaj i podpisujemy deklarację, apel do wszystkich – do partii politycznych, środowisk, samorządów, organizacji pozarządowych, Polek i Polaków, mówiąc o tym, jak ważny jest ten rok, jak ważne są wybory europejskie” – mówił Schetyna.

„Chcemy tą deklaracją, aktywnością, pokazaniem, że możemy i powinniśmy być razem, pokazać, że Polska musi wrócić do głównego miejsca przy europejskim stole, chcemy mieć wpływ na europejską politykę zagraniczną, chcemy decydować o przyszłości Europy, a żeby tak się stało potrzebna jest dobra, godna reprezentacja Polski w UE, w PE – o tym będziemy mówić w kampanii wyborczej, taką reprezentację będziemy budować” – oświadczył lider PO.

Źródło: PAP

Comments are closed.