Mieszkańcy są przerażeni. Te ryby są zwiastunem nadciągającej katastrofy. Znajdują je masowo [FOTO]

Oarfish, ryba uznawana w Japonii za zwiastuna trzęsień ziemi i tsunami fot. Instagram @uozuaquarium_official
Oarfish, ryba uznawana w Japonii za zwiastuna trzęsień ziemi i tsunami fot. Instagram @uozuaquarium_official

Obawy przed nadciągającą klęską żywiołową w Japonii krążą w internecie po pojawieniu się głębokowodnej ryby oarfish uważanej w tym kraju za zwiastun trzęsień ziemi i tsunami.

W piątek odnotowano złowienie dwóch ryb tego gatunku. Znaleziono je w sieciach rybackich w północnej prefekturze Toyama. To siódmy taki przypadek w tym roku. W poprzednim tygodniu na brzegu Zatoki Toyama znaleziono 3-metrowego osobnika, a 4-metrowy oarfish zaplątał się w sieć rybacką z kutra z portu w Imizu.

Nieuchwytny oarfish jest najdłuższą ze znanych morskich ryb. Jego długość może dochodzić do kilkunastu metrów. Ryba żyje na głębokości od 200 do 1000 metrów i charakteryzuje się srebrzystą skórą i czerwonymi płetwami.

View this post on Instagram

#フィールド 昨日、新湊の定置網でリュウグウノツカイが捕獲されました‼️ サイズは394.8cmで、魚津水族館の記録では4番目の大きさです😁 綺麗な個体なので、 2/2(土)と2/3(日)の2日間限定で展示予定です! 展示中はリュウグウノツカイに触ることができるので、どんな触り心地か確かめてみよう✨ #うおすいレア生物 #リュウグウノツカイ #触ると指が銀色になる#タッチOK #幻の魚 #oarfish #deepsea #nature #beautiful #魚 #珍魚 #さかな #魚津水族館公式 #魚津水族館 #水族館 #富山 #uozuaquarium #aquarium #uozuaquariumofficial #限定 #レア #新湊#新湊漁協

A post shared by 魚津水族館 公式 (@uozuaquarium_official) on

Jest znany jako „Ryugu no tsukai” w języku japońskim, lub „Posłaniec z pałacu morskiego boga”. Legenda głosi, że są wyrzucane na plaże przed podwodnymi trzęsieniami ziemi. Ale naukowcy kwestionują takie twierdzenia.

– Nie ma żadnych dowodów naukowych na teorię, że ryby pojawiają się w związku z dużymi trzęsieniami, ale nie możemy w 100% wykluczyć takiej możliwości – powiedział w rozmowie z CNN opiekun akwarium Uozu, Kazusa Saiba.

Mit ryby jako zwiastuna zniszczenia zyskał na popularności po trzęsieniu ziemi w Fukushimie w 2011 roku i wywołanym nim tsunami, które zabiło ponad 20 000 osób. Według Kyodo News co najmniej 12 oarfishów zostało wówczas wyrzuconych na morski brzeg w roku poprzedzającym katastrofę.

Źródło: CNN

6 KOMENTARZE

 1. Nie jest tajemnica, ze zmysly niektorych zwierzat i owadow oznaczaja sie niezwyklym i dla ludzi nadal niepojetym wyczuciem praw ziemskich, niby przez naukowcow wciaz „odkrywanych”.

  • To nie żaden mit, tylko wnioski z wielopokoleniowej obserwacji. Do zobrazowania tzw „naukowców”, „ekspertów”, przypomina mi się stary sowiecki dowcip.
   – Uczony akademik położył na stole żuczka, wyrwał mu nogę i powiedział: żuczku idź. Żuczek idzie. Wyrwał mu kolejną, mówi: żuczku idź, żuczek idzie. po wyrwaniu ostatniej, mówi żuczku idź, żuczek się nie rusza. Wygłasza konkluzję: po wyrwaniu wszystkich nóżek, żuczek stracił słuch.
   Wielokrotnie zadziwia mnie bełkot, jaki wydają z siebie utytułowane „eksperty”, szczególnie, gdy czynią to publicznie.

 2. I bardzo dobrze ! Matka Ziemia daje nam ostatnią szansę.
  —–
  Zespół dziecka potrząsanego (ang. shaken baby syndrome, SBS) – forma przemocy wobec dzieci, która występuje przy gwałtownym potrząsaniu niemowlęciem lub małym dzieckiem, najczęściej poniżej 2 roku życia, ale czasem do wieku 5 lat. Dochodzi do powstawania urazów głowy, szyi i ośrodkowego układu nerwowego. Objawami SBS mogą być wymioty, drgawki, niemożność uspokojenia dziecka. Często nie ma lub są minimalne oznaki urazu zewnętrznego.
  —–
  pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_dziecka_potrz%C4%85sanego

Comments are closed.