Głodujące wenezuelskie dzieci są sprzedawane pedofilom, lub umierają na uleczalne choroby. Oto efekty socjalistycznego eksperymentu

wenezuela bieda głód socjalizm
Dziecko w Wenezueli. / fot. YouTube

Sytuacja w Wenezueli jest tragiczna, szczególnie dla dzieci – umierają z głodu, giną na uleczalne choroby, są opuszczane przez rodziców, a niektóre sprzedawane pedofilom.

Co siódme dziecko w Wenezueli jest niedożywione. Jest to najczęstszy powód umieralności dzieci.

Dzieci giną na proste do wyleczenia choroby, tak jak odra, dyfteryt czy rotowirusowa biegunka. Choroby te, które zostały praktycznie wyeliminowane z tego niegdyś zamożnego państwa, od czasów wprowadzania socjalizmu niestety powróciły.

Jak mówi Dr Huniades Urbina, jeden z dyrektorów głównego szpitala dziecięcego w Caracas, „Wenezuela była jednym z najzamożniejszych państw w Ameryce Łacińskiej. Pacjenci przyjeżdżali do Caracas bo byliśmy najlepszym szpitalem w regionie. Teraz nawet nie jesteśmy w stanie wyżywić naszych pacjentów.”

Jakby socjalizmu było mało to szpital de Niños José Manuel de los Ríos został dodatkowo okradziony. Złodzieje zabrali prawie wszystko co mogli sprzedać bądź wykorzystać.

Nie ma już ani rentgenów ani tomografów komputerowych. W tej chwili zaledwie trzy z dwunastu sal operacyjnych nadal funkcjonuje, a tylko co czwarte z 400 łóżek szpitalnych jest wykorzystane. Szpital już nie jest w stanie opłacić leków dla swoich pacjentów. Jeżeli rodzice ich nie kupią, to mali pacjenci po prostu umierają.

Nie ma danych na temat tego ile dzieci zmarło. Socjalistyczny reżym prezydenta Maduro odmówił ich publikacji. Wiadomo jednak, że w mniej niż dekadę wskaźnik śmiertelności dzieci wzrósł o prawie 100% z 16.6 na tysiąc do 30.9 na tysiąc w 2017.

Wiele tragicznych historii zostało zrelacjonowanych przez pracowników sierocińców, miedzy innymi przez wolontariuszy Fundacion la Casa de Ana. Wiele dziewczynek zostało wykorzystanych seksualnie.

Wolontariuszka Carolina Santander opowiada, że „niektóre dziewczynki były wykorzystane seksualnie, niektóre zostały sprzedane mężczyznom. Wszystkie te dzieci zostały opuszczone ponieważ rodziców nie było stać na ich utrzymanie.”

Te obrazy niczym z koszmaru to cena za socjalizm Nicolàsa Maduro. Gospodarka Wenezueli zmniejszyła się o 23% w porównaniu do 2013 roku. Inflacja w 2017 roku przekroczyła 1600%. Przeciętny Wenezuelczyk stracił 8.7 kg ze swojej wagi z powodu niedoboru żywności.

Źródło: dailymail

Comments are closed.