Grzegorz Braun ujawnia skandal wyborczy. Aleksandra Dulkiewicz startuje na prezydenta Gdańska nielegalnie. Przedstawiono dokumenty [VIDEO]

Grzegorz Braun i Aleksandra Dulkiewicz. Foto: YouTube/ PAP
Grzegorz Braun i Aleksandra Dulkiewicz. Foto: YouTube/ PAP

Czyżby szykował się zwrot w zbliżających się wyborach uzupełniających na urząd prezydenta Gdańska? Jak się okazuje KWW Wszystko Dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz mógł zostać zarejestrowany bezprawnie! Potwierdza to Państwowa Komisja Wyborcza. O sprawie poinformowali Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Gdańska, i poseł Jakub Kulesza z partii KORWiN/Wolność.

Poseł Jakub Kulesza ujawnił szczegóły sprawy na swoim koncie na Twitterze. Dodatkowo zamieścił opinię i dokumenty z Państwowej Komisji Wyborczej, które potwierdzają, że Aleksandra Dulkiewicz startuje na prezydenta Gdańska nielegalnie.

„News dnia! KWW Wszystko Dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz został zarejestrowany bezprawnie?! Zgodnie z opinią @PanstwKomWyb jaką otrzymałem, nazwa KWW nie może być taka jak nazwa organizacji zarejestrowanej w #KRS. Zawiadomienie w tej sprawie złoży dziś do PKW @grzegorz_braun”

Do tej sprawy odniósł się również Grzegorz Braun, który jest kandydatem na prezydenta Gdańska.

„Nieoczekiwany zwrot w akcji, w akcji wyborczej w Gdańsku. Przed wyborami uzupełniającymi na urząd miasta tego miasta, obłożony jestem lekturą między innymi aktów prawnych. Ciekawe szczegóły kryje kodeks wyborczy.”

„Zwrócili mi uwagę nasi prawnicy na paragraf 3 art. 95 kodeksy wyborczego. Czytamy tam, że nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego wyborców muszą być różne od nazw lub skrótów nazw partii politycznych lub organizacji wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru prowadzonych przez właściwy organ.”

„A zatem żaden komitet wyborczy wyborców nie może się nazywać tak jak istniejąca już organizacja społeczna czy polityczna, stowarzyszenie czy partia. Nie może, nie wolno, kodeks wyborczy zakazuje. I cóż za figiel! Jaka wpadka. Komitet Wyborczy Wyborców jednego z moich kontrkandydatów a konkretnie kontrkandydatki, Komitet Wyborczy Wyborców – Wszytko dla Gdańska, nosi nazwę identyczną jak stowarzyszenie o tej własnie nazwie działającej w mieście Gdańsk.”

„W związku z tym proszę państwa, jedynym wnioskiem jakim z tej lektury wyciągnąć może praworządny obywatel jest skierowanie pisma do KKW.”

Dalsza wypowiedź Grzegorza Brauna poniżej.

Źródło: Twitter/ YouTube

Comments are closed.