Grzegorz Braun ujawnia skandal wyborczy. Aleksandra Dulkiewicz startuje na prezydenta Gdańska nielegalnie. Przedstawiono dokumenty [VIDEO]

Grzegorz Braun i Aleksandra Dulkiewicz. Foto: YouTube/ PAP
Grzegorz Braun i Aleksandra Dulkiewicz. Foto: YouTube/ PAP

Czyżby szykował się zwrot w zbliżających się wyborach uzupełniających na urząd prezydenta Gdańska? Jak się okazuje KWW Wszystko Dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz mógł zostać zarejestrowany bezprawnie! Potwierdza to Państwowa Komisja Wyborcza. O sprawie poinformowali Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Gdańska, i poseł Jakub Kulesza z partii KORWiN/Wolność.

Poseł Jakub Kulesza ujawnił szczegóły sprawy na swoim koncie na Twitterze. Dodatkowo zamieścił opinię i dokumenty z Państwowej Komisji Wyborczej, które potwierdzają, że Aleksandra Dulkiewicz startuje na prezydenta Gdańska nielegalnie.

„News dnia! KWW Wszystko Dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz został zarejestrowany bezprawnie?! Zgodnie z opinią @PanstwKomWyb jaką otrzymałem, nazwa KWW nie może być taka jak nazwa organizacji zarejestrowanej w #KRS. Zawiadomienie w tej sprawie złoży dziś do PKW @grzegorz_braun”

Do tej sprawy odniósł się również Grzegorz Braun, który jest kandydatem na prezydenta Gdańska.

„Nieoczekiwany zwrot w akcji, w akcji wyborczej w Gdańsku. Przed wyborami uzupełniającymi na urząd miasta tego miasta, obłożony jestem lekturą między innymi aktów prawnych. Ciekawe szczegóły kryje kodeks wyborczy.”

„Zwrócili mi uwagę nasi prawnicy na paragraf 3 art. 95 kodeksy wyborczego. Czytamy tam, że nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego wyborców muszą być różne od nazw lub skrótów nazw partii politycznych lub organizacji wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru prowadzonych przez właściwy organ.”

„A zatem żaden komitet wyborczy wyborców nie może się nazywać tak jak istniejąca już organizacja społeczna czy polityczna, stowarzyszenie czy partia. Nie może, nie wolno, kodeks wyborczy zakazuje. I cóż za figiel! Jaka wpadka. Komitet Wyborczy Wyborców jednego z moich kontrkandydatów a konkretnie kontrkandydatki, Komitet Wyborczy Wyborców – Wszytko dla Gdańska, nosi nazwę identyczną jak stowarzyszenie o tej własnie nazwie działającej w mieście Gdańsk.”

„W związku z tym proszę państwa, jedynym wnioskiem jakim z tej lektury wyciągnąć może praworządny obywatel jest skierowanie pisma do KKW.”

Dalsza wypowiedź Grzegorza Brauna poniżej.

Źródło: Twitter/ YouTube

49 KOMENTARZE

 1. trzeba było poczekać i podać te info w ostatniej chwili a tak to zdążą sie przemianować, ktuś tutej wyskoczył jak filip z konopi

  • już minął termin składania zgłoszeń komitetów wyborczych. zanim zaczniesz kogoś obrażać – poducz się

   • Wszystkim tutaj przydałaby się nauka, Braunowi też.
    Po pierwsze – ograniczenie o jakim mowa dotyczy tylko komitetu wyborczego wyborców. I słusznie – skoro nie jest to komitet wyborczy partii czy innej organizacji, to nie powinien się za nią podawać.

    Jeżeli zatem komitet wyborczy założyło stowarzyszenie”Wszystko dla Gdańska” – to nazwa jest jak najbardziej prawidłowa (vide art. 92 par3 KW).
    Jeżeli zaś jest to komitet wyborczy wyborców (mało prawdopodobne, ale możliwe), to nazwa jest wadliwa – ale jest to wada usuwalna (vide art. 97 par.2, względnie art.95 par.1 KW).

    Tak że niestety – nic z tego Braunowi nie przyjdzie, i do Gdańska się nie przeprowadzi.

    • Jakub Kulesza też miał ten problem, a jego organizacja nie była partią.

     Ale twoim wpisem mamy zapowiedź, jak będą uzasadniali łamanie prawa i bronienie swoich.

    • Nie rozumiem. Stowarzyszenie to nie jest organizacja?

     To jest Komitet wyborczy wyborców, więc wszystko się zgadza, jest to nielegalne.
     No chyba że Braun na swojej kartce i różne strony w internecie błędnie podają.

     Wada usuwalna? Podpisy zbierali pod ten komitet, a nie inny.

     • Być może – ten komentarz miał na celu – zdegradowane Brauna – do roli osoby – której – byle czytelnik portalu – daje naukę co i jak powinno się …..

   • nie to było moim zamiarem, ale obawiam się, że się znajdzie jakiś falandyzator i zauważy różnicę w nazwach pomiędzy literkami „a” i się okaże że jednak nazwa nie jest taka sama

   • a dzisiej mamy info z PKW, że komitet ma 5 dni na zmianę nazwy, i potwierdzenie, że skwapliwie z tej możliwości skorzysta… i było wyskakiwać jak filip z konopi?

 2. No, to Braun bohatersko pokonał pierwszą kandydatkę. Jakie to następne heroiczne czyny będzie nam dane oglądać podczas te żenującej przepychanki zwanej dla niepoznaki „kampanią wyborczą”?

  • żadna „żenująca przepychanka”, po prostu działanie formalne. Chciałbym, żeby prezydentem mojego miasta, a jeszcze lepiej Państwa był człowiek, który umie czytać dokumenty ze zrozumieniem

   • „Zwrócili mi uwagę nasi prawnicy na paragraf 3 art. 95 kodeksy wyborczego.” O ile ja umiem czytać ze zrozumieniem, to tę nieprawidłowość wykryli prawnicy Brauna, a nie on sam. „Przyganiał kocił garnkowi”. radzę czytać ze zrozumieniem.

 3. Ta Aleksandra to byla ksiegowea tego faceta naklutego? Ciekawe ile kasy zapier.dolila??

 4. Już pojawiły się pisowskie trolle… wy…pird..J rusku do matuszki rasiji. Kpienie ze zbrodni to moskiewska robota, tylko u rucholi taki żarcik. PiS to pachołki Moskwy

 5. Zydobolszewia obstawia wszystkie portale tu mamy jakis antykacapow lolo Agata i jeszcze troche innego barachła

 6. niezły zgryz ma s(r)alon . Chyba jedyna szansa jest zmartwychwstanie Adamowicza

 7. Czy ten Gdańsk kiedyś wreszcie przestanie mi się kojarzyć z gniazdowiskiem szemranych „polityków” z PO, aferami, malwersacjami, czy to już taka specyfika tego miasta i jego wyborców?

  • Myślałem, że wraz ze śmiercią Adamowicza kojarzącego mi się z takim szambem dojdzie do jakiegoś oczyszczenia. Ale chyba się na to nie zanosi. Chyba tylko Szlezwik Holsztajn 2.0 zrekultywuje ten teren.

  • Specyfika taka jak całej katolickiej Polski, sieroto Jack.
   Ale miasto z pomnikiem świętego pedofila prałata Jankowskiego, to wyróżnienie na skalę światową.

   • Adam, ty tzwelu a ciebie proboszcz wyruuchal w jalope? I taraz chodzisz i kartofelki gubisz? Pederasto!!

 8. Kandydowanie pana Grzegorza jest ogromnym błędem PR-owym.

  W społecznym odczuciu, ś.p. prezydent Adamowicz został świętym-męczennikiem, a pani Dulkiewicz jest jedyną moralnie umocowaną do kandydowania w nadchodzących wyborach.
  Wyborcy zresztą, nawet niezależnie od preferencji politycznych widzą jako moralnie mocno niestosowane zagłosowanie na kogokolwiek niż na polityczną spadkobierczynię po prezydencie Adamowiczu.

  Wystawienie swojej kandydatury – jakkolwiek formalnie i demokratycznie poprawnej, zostanie odebrane jako coś wysoce niestosownego czy niemoralnego.
  Zakończy się to po pierwsze kiepskim wynikiem wyborczym, dodatkowo wzmacniającym pozorny mandat społeczny dla pani Dulkiewicz.

  A kandydowanie przypominać będzie nieco atak kamikaze – kandydujący poniesie dotkliwą porażkę, w zasadzie bez sensu i w imię nie wiadomo czego.

  I piszę to jako sympatyk pana Grzegorza, niestety nie jestem Gdańszczaninem, bo chętnie bym zagłosował, niemniej ze świadomością że jest to raczej rodzaj happeningu niż realna walka o prezydenturę miasta.
  Pomijając jeszcze jedną (dla wyborców dość istotną kwestię) – pan Grzegorz chyba nie ma żadnych związków z Gdańskiem, a to w wyborach samorządowych bardzo ważna kwestia i częsty zarzut wysuwany nawet wobec lokalnych polityków bez ugruntowanego lokalnego pochodzenia, czy choćby mieszkających w miejscowościach ościennych.

  Więc osobiście uważam to za jednak zmarnowanie pewnego kapitału politycznego który pan Braun posiada.

 9. Nazwa pełna STOWARZYSZENIE WSZYSTKO DLA GDAŃSKA
  Forma prawna Stowarzyszenie
  KRS 0000731387
  NIP

  5833304809

  REGON

  380206891
  Browarna 1 / 12, 80-842 Gdańsk, Polska

 10. Aktualizacja godz. 18.40 Pięć dni ma Komitet Wyborczy Wyborców Wszystko dla Gdańska na dokonanie zmiany nazwy. Dotychczasowe podpisy pod kandydaturą Aleksandry Dulkiewicz uznaje się za ważne – to postanowienie Państwowej Komisji Wyborczej

Comments are closed.