Sensacyjny SONDAŻ przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. PO przed PiS-em. Koalicja KORWiN+RN+Braun+Liroy znów nad progiem

Grzegorz Schetyna, Jarosław Kaczyński oraz Janusz Korwin-Mikke i Piotr Liroy-Marzec. / foto: Twitter/PAP/YouTube
Grzegorz Schetyna, Jarosław Kaczyński oraz Janusz Korwin-Mikke i Piotr Liroy-Marzec. / foto: Twitter/PAP/YouTube

Portal ewybory.eu przeprowadza sondaże uliczne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na niemal cztery miesiące przed datą wyborów spływają do nas informacje o wynikach z kolejnych województw. Te najnowsze są zaskakujące.

Do tej pory poznaliśmy wyniki sondażowe z czterech województw. Na ich podstawie mandaty w Parlamencie Europejskim uzyskałyby Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Partia Biedronia, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Koalicja KORWiN+RN+Braun+Liroy.

W wynikach ogólnopolskich pięć komitetów przekracza próg wyborczy, blisko tego są Kukiz’15 i Polskie Stronnictwo Ludowe, które notują ponad 4 procent. Pozostałe ugrupowania wg dotychczasowych wyników nie osiągają nawet 2 procent poparcia.

Najnowsze wyniki z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego pokazują jako zwycięzce w tym województwie Platformę Obywatelską, która nieznacznie wygrywa z Prawem i Sprawiedliwością. W sumie próg wyborczy przekracza w tym województwie pięć komitetów, w tym Koalicja Propolska, która jak na razie uzyskała ponad 5 procent w 3 z 4 województw, a w kolejnym była tego bliska.

Wyniki z Pomorza Zachodniego prezentują się następująco:
Platforma Obywatelska – 32.06%
Prawo i Sprawiedliwość – 30.79%
Partia Biedronia – 12.70%
SLD – 7.62%
KORWiN+RN+Braun+Liroy – 6.03%

PSL – 3.81%
Kukiz’15 – 2.22%
Razem – 1.99%
Teraz! – 1.27%
Nowoczesna – 0.63%
Zieloni – 0.63%
Prawica Rzeczypospolitej – 0.32%

Comments are closed.