To ona zastąpi Korę! ExMaanam znalazł nową wokalistkę. Chcą zarobić z nią milion złotych

Karolina Gibki i Kora Sipowicz/fot. YouTube/Karolina Gibki/Kontrola, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons (kolaż)
Karolina Gibki i Kora Sipowicz/fot. YouTube/Karolina Gibki/Kontrola, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons (kolaż)

Zespół Ex-Maanam zamierza podbić rynek muzyczny w Polsce. Właśnie ogłoszono koniec poszukiwań nowej wokalistki, która zastąpi Korę. Planowany zarobek na pierwszej trasie koncertowej wynosi około miliona złotych.

Mąż zmarłej w lipcu Kory Sipowicz pogodził się z pozostałymi członkami zespołu. Do rozmów usiedli przed Świętami Bożego Narodzenia. Efektem było założenie zespołu Ex-Maanam. Teraz planują trasę koncertową, która upamiętni zmarłą Korę.

Jeszcze do niedawna głównym problemem był brak wokalistki. 33-letnia Karolina Leszko, która śpiewała ze Złotym Maanamem, postanowiła rozpocząć solową karierę.

Zrezygnowałam ze współpracy z nimi. Złoty Maanam założył Marek Jackowski i na jego prośbę śpiewałam w tym zespole. Jeśli muzycy, którym ufałam, chcą teraz tak postępować, to ich sprawa, ja idę własną drogą – powiedziała Leszko w rozmowie z „Super Expressem”.

Jednak ten problem odszedł już do przeszłości. Zespół ExMaanam znalazł nową wokalistkę. Jest nią aktorka znana z serialu „M jak Miłość” Karolina Gibki. 33-latka została wybrana w drodze castingu.

Gibki jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Wyspiańskiego we Wrocławiu. Ukończyła również naukę w klasie wokalnej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz w Studium Musicalowym przy Teatrze Capitol we Wrocławiu.

Dlaczego Maanam? Świetne, ciągłe żywe kompozycje, teksty piosenek, które dają pole do poszukiwań aktorskich, oraz fascynująca osobowość Kory. Po premierze w lutym 2018 r. pojawiło się dużo entuzjastycznych głosów. Wyglądało na to, że wielu stęsknionych fanów zespołu mogło w końcu posłuchać ulubionych piosenek. W wyświetlanym między utworami filmie przedstawiane są również fragmenty z historii zespołu oraz biografii Kory – powiedziała Karolina Gibki.

W planach zespołu jest odwiedzenie 20 dużych miast. Za każdy występ artyści chcą zarobić 40-50 tys. zł. Daje to kwotę miliona złotych tylko na tej trasie. A w razie większego sukcesu, w przyszłości na wyjeździe Ex-Maaanam może zarobić jeszcze więcej. Pierwszy wyjazd planowany jest już w maju.

Źródło: se.pl