Kazimierz Kujda, zaufany człowiek Kaczyńskiego, mówi wprost na czym polegają rządy PiS. „Dawanie pieniędzy ludziom jest konieczne, żeby mieć przez kolejne cztery lata władzę”

fot. PAP

Podobnie jak w przypadku słynnych „taśm Platformy”, nagrania wykonane przez kuzyna Jarosława Kaczyńskiego ujawniają bezlitosną prawdę o polskiej polityce. Socjalizmu chyba nie da się pokonać, póki nie zabije się on własną pięścią.

W ujawnionej dziś rozmowie między Kazimierzem Kujdą, prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, tłumaczy on, nieświadom tego iż jest nagrywany przez swojego rozmówcę, jak wyglądają kulisy polityki w demokracji.

– Dawanie pieniędzy ludziom jest konieczne, żeby mieć przez kolejne cztery lata władzę. – mówi Kujda. – Myślę, że to będzie jeszcze osiem lat rządów. – dodaje na ujawnionych przez „Gazetę Wyborczą” nagraniach.

Kazimierz Kujda należy do najbardziej zaufanych ludzi prezesa Kaczyńskiego, był między innymi prezesem spółki Srebrna, więc z pewnością wie doskonale co się myśli, mówi i robi na szczytach władzy.

Niestety, jak pokazuje przykład ruchu „Wiosna”, znalazł już naśladowców, którzy zamierzają prześcignąć go w rozdawnictwie pieniędzy z budżetu państwa. To zapewne nie koniec licytacji bowiem kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła. Finał takich działań jest łatwy do przewidzenia ale to, że problemy przyjdą za kilka lat, większość z wyborców w demokracji nie interesuje. Trudno się zresztą dziwić skoro podobne credo „liczy się tu i teraz” przyświecało Donaldowi Tuskowi i całkiem nieźle na tym wyszedł.

10 KOMENTARZE

 1. No jasne, póki nie dojdzie do takich sytuacji jak na zachodzie, szczególnie we Francji, gdzie społeczeństwo nie dość, że chce więcej zarabiać to jeszcze chce wyższych zasiłków. Wtedy widać jak ma tacy, że nie mają pojęcia o ekonomii, gospodarce i polityce bo przez lata byli karmieni infantylizmem i łatwym dostępem do wszystkich produktów, po to aby te same ugrupowania siedziały przy sterach władzy przez dekady. Dopóki dług publiczny i prywatny nie zaczną dramatycznie rosnąć, a opodatkowanie pracy jest już nie do zniesienia, wtedy trzeba już do nich strzelać i kończy się życie jak w bajce. Teraz albo wincyj imigrantów i sztuczne napędzanie gospodarki konsumpcją albo uciąć socjal i protesty imigrantów , które będą dużo bardziej brutalne niż co sobotę w przerwie od pracy kilka godzin protestów. Powoli opłaca się być bardziej przestępcą niż osobą pracującą (w Polsce to już na pewno) , przynajmniej więcej wolnego czasu się ma.

  • Jesteś idiotą. Jakieś babie niechciało się pracować a ja mam teraz na nią się zrzucać. Moja matka wychowała nas pięcioro i jakoś mogła pracować i nadal pracuje. Ale jak zawsze za ciężkaą prace karamy dajemy marną emeryturą a leni nagradzamy.

 2. Dawanie pieniędzy ludziom jest konieczne, żeby mieć przez kolejne cztery lata władzę. Myślę, że to będzie jeszcze osiem lat rządów” …zobaczcie jak to interpretuja rozne opcje polityczne a zwlaszcza opozycja wrogo nastawiona do Pis ….ze +500 to rozdawnictwo ,ze dodatki do obiadow dla najubozszych dzieci to rozdawnictwo …krzycza ze wspomagaja nierobow …..ale nie wszystkie rodziny w Polsce to patologia ……Ci ktorzy interesuja sie, jak jest w innych krajach w Europie ,Kanadzie ….tam tez dostaja zasilek na dzieci ,tam tez jest duza pomoc dla rodzin ….tam tez sa patologie gdzie nie pracuja latami bo zyja z takich dodatkow ….wiec trzeba sie zastanowic czy warto glosowac na inna partie ….ktora zabierze te wszystkie dodatki …

  • Lepiej obniżyć podatki. Pamiętaj ze jak rząd daje ci 100 zł to pierw musi ukraść ci 200 zł zeby dać ci te 100

 3. Kujda nie dość, że jest szefem NFOŚiGW, byłym wieloletnim szefem mafijnej spółki „Srebrna” i bliskim towarzyszem Karakana, to były agent SB ps. „Jerzy”.
  Komuniści, złodzieje, esbeckie karaluchy – typowe PiSdobolszewiki są typowe.

   • Łap niemyślący smyku:
    PS. To nie TW „Jerzy”, a „Ryszard” – moja pomyłka…
    inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=201026359&q=kujda&page=3&url=[|typ=0]

 4. ponieważ „rozdawanie ukradzionego” to podstawa funkcjonowania polityki postPRL,
  WOLNOŚĆ powinna iść tą samą drogą – czyli tworzyć kampanie typu:
  -1– BENZYNA PO 2,20 za litr – PO PROSTU WAS NIE OKRADAMY
  -2– 0% PODATKU PIT – DOBRE PIENIĄDZE ZA TWOJĄ WŁASNĄ PRACĘ
  -3– LIKWIDACJA NFZ – tanie państwo bez biurokracji
  -4– LIKWIDACJA AMBASADY w IZRAELU – nikt nie trzyma złota w gównie

 5. Tak wygląda demokracja w Polsce ? Tak wygląda demokracja WSZĘDZIE, bo nie tylko w Polsce kupuje się głosy ciemnego ludu programami socjalnymi !

Comments are closed.