Wałęsa szykuje pozwy. „Łącznie nawet 20 osób”. Dostaną Cejrowski i Gwiazda, ale nie oni są pierwsi w kolejce

Lech Wałęsa w koszulce z napisem KONSTYTUCJA/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Marcin Gadomski
Lech Wałęsa w koszulce z napisem KONSTYTUCJA/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Marcin Gadomski

Lech Wałęsa będzie się domagał przeprosin za nazywanie go „płatnym donosicielem SB” czy „zdrajcą”. Pierwsze pozwy zostaną wysłane już jutro. Na liście tych których chce pozwać jest około 20 osób.

O tym, że Wałęsa chce iść do sądu poinformował Adam Domiński, prezes Instytutu Lecha Wałęsy, który prywatnie jest zięciem byłego prezydenta. Według jego słów pierwsze wezwania do opublikowania przeprosin zostaną wysłane już jutro.

Reprezentująca Wałęsą kancelaria prawna Świeca i Wspólnicy z Warszawy kieruje wezwania przedsądowe do prof. Zybertowicza,który pełni funkcję społecznego doradcy prezydenta Andrzeja Dudy. Zybertowicz nazwał Wałęsę „płatnym donosicielem SB”, który „ludzi, którzy mówili prawdę o jego przeszłości, chciał zniszczyć”.

Drugie pismo trafi do satyryka Jana Pietrzaka, który z kolei w TV Republika mówił, że „Wałęsa to zdrajca, nie bohater i trzeba go ukarać”.

Wałęsa domaga się od Pietrzaka i Zybertowicza publikacji przeprosin za naruszenie jego dóbr osobistych oraz wpłatę 10 tys. zł na WOŚP.

Adam Domiński ujawnił też, że to dopiero początek planowanych działań. Kolejne wezwania zostaną wysłane, prawdopodobnie w marcu, do Wojciecha Cejrowskiego i Andrzeja Gwiazdy ale na liście tych, których Wałęsa zamierza pozwać, jest około 20 osób.

– Naszym celem jest ochrona dobrego imienia Lecha Wałęsy, bo on jest dziedzictwem Solidarności – powiedział Domiński.

Źródło: Wirtualna Polska

33 KOMENTARZE

 1. Ejże Towarzyszu B., mógłbyś zarobić na reklamie proszku , w którym pierzesz konstytutkę ! Ciągle taka czysta i te kolory takie „głęboko biało-czerwone”!

  • TW BOLKU, primo voto Wałęso!
   MNIE TEŻ POZWIJ – KAPUSIU CHOLERNY!!!!!

   • Bezczelny oszuście i zdrajco pozwij i mnie, bo za TO, że i mnie oszukałeś PLUJĘ CI W TĄ
    ZAKŁAMANĄ, WREDNĄ MORDĘ

 2. Że co?Jest dziedzictwem solidarności?Jaja jak berety!Głupota szaleje!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Morawiecki mówi o sobie że jest skarbem państwa, to bolek może być dziedzictwem Solidarności.

 3. cejrowskiemu to on może naskoczyć na kiełbase, starczy że ten bez bótuw myknie do juesej

 4. dobrze by bylo,by temu cieciowi podawac posilki gotowe z puszek i margaryne, codziennie, moze wtedy by go dopadla demencja. Jakby juz ja dostal, to moze wrocilby do mlodosci swoja pamiecia i odtworzylby rozmowy podczas ktorych podpieprzal kolegow. A moze tez zdradzilby jakie liczby dobieral,by wygrac w totka.

 5. Czy ten człowiek jest zdrowy na umyśle !!! Bo jak się na niego patrzy to na psychiatrę jest już za późno

 6. wolnosc24.pl/2017/01/31/pilne-jest-opinia-grafologow-walesa-podpisal-zobowiazanie-do-wspolpracy-z-sb-i-pokwitowanie-odbioru-pieniedzy/

 7. Dziwne że Bolek do tej pory nie został pociągnięty do odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń.
  Giertych go nie broni, bo wie, że sprawa jest beznadziejna. Nie pozywa nikogo za nazwanie go Bolkiem . Przed sądem będzie musiał zeznawać pod przysięgą. Mimo że wiarołomstwo to dla niego nie pierwszyzna, jest to jednak karalne.

 8. Bolek to stary sb-ecki konfident i złodziej. Dotąd jest mi winien 100 mln!

 9. Ja proponuję Bolkowi wyjechać za granicę by ludzie nie patrzyli się na jego świński ryj. Ile można łożyć na jego pseudo instytut co on jest naukowcem po zawodówce. Nakazać jemu zwrócić koszt utrzymania jego przez tyle lat. Ile można patrzeć na darmozjada i słuchać jego głupot. Wstyd……

  • Bolek-komunistyczny zdrajca ma jeszcze ochronę i jakąś kasę za bycie prezydentem(co za hańba !) naszego nieszczęśliwego kraju. Oczywiście wszystko fundowane z podatków

 10. A Graczyk, czy jak tam się ten esbek nazywał, jeszcze żyje? Jeśli tak, to powołać go na świadka i Bolkowi od razu zmięknie faja. Bo Graczyk, mimo że ubek, to człowiek bezkomprowisowy, nie znosi kłamstwa i jak słyszy, co Bolek pieprzy, to od razu mówi jak jest i jak naprawdę było.

 11. Byłby numer, gdyby na rozprawie publiczność pokazała się w koszulkach z napisem „Totolotek”.

 12. NOBEL wypromował SZMALCOWNIKA BOLKA – mimo, że miał dokumenty – oryginalne donosy BOLKA na mojego brata Jana Jasińskiego!!! – od tej chwili bandzior, morderca, analfabeta, szmalcownik…etc…etc… praktycznie był nietykalny i stał się słupem SB cji!!! Przecież w 80 roku BOLEK nawet nie był pracownikiem Stoczni….wówczas „pracował” w Elektromontażu tzn. obijał się…miałam wówczas praktyki w Elektromontażu i instruktorzy ostrzegali nas przed tym bandziorem…mieli rację – BOLEK wówczas wespół z SB zamordował 19 letniego Tadzia Szczepańskiego (tez pracował w Elektromontażu….)…później kolegę Tadzia – czyli Tadzia Gawrońskiego….BOLEK to naprawdę bydlak, bandzior! – co było przymiotem jego rodziny z Popowa i rodziny Danuśki(vel Mirki, której ojciec tez mordował…)… kim są pomioty BOLKA wiadomo…Dla SB bolek był tylko płatnym szpiclem, wstawiano takich w struktury robotnicze…ostatecznie jako symbol robotników i SŁUP SB stanął na czele strajku w Stoczni – mimo, ze nawet nie był już stoczniowcem!

 13. BOLEK wszystko straci… kasiora zdobyta na krzywdzie ludzkiej – zamieni się w popiół….
  Dla Bolka jedynym celem zawsze była tylko kasiora …on nigdy z niczym i z nikim się nie liczył .. on nie ma sumienia, a Matka Boska w klapie to dla niego tylko atrapa…. Te judaszowe srebrniki już mu wychodzą bokiem. Mój brat nakłaniany przez kolegów o odszkodowanie od Bolka stwierdził, ze z takich judaszowych srebrników to tylko może być nieszczęście … i ja też tak myślę… zresztą to już się dzieje… narkomani, dzi… wki, alkoholicy, złodzieje, bandziory… „eurooseł” szalał motorem i wyciągnął kasiorę od Bogu Ducha winnego chłopa… a za naszą kasiorę miał perfekcyjną opiekę medyczną – jakiej żaden Polak nigdy nie dostąpi… jeden już nie żyje – zaćpał się? czy syn mu pomógł?… i tak judaszowe srebrniki wyjdą bolkom bokiem!
  To mój brat Jan Jasiński był jednym z przywódców 70 roku … podpalał tzw. Reichstag … zakładał „kir” na flagi pierwszomajowe… ubierał POchodowego LENINA „w żałobę” po grudniu 70 roku!!! a bolek grał w kolekturze SB! …
  Mój brat Jan Jasiński ma emeryturę w kwocie 900 złotych!!! ….nie miał żadnych odznaczeń …ani medali… Mój brat miał wówczas niecałe 20 lat, a bydlak bolek 27! (bolek zapewniał mnie, że mój brat to jego najlepszy przyjaciel…. co wypisywał w donosach na mojego brata – dowiadujemy się teraz….)
  Niedawno….
  „Za Zasługi Dla Obronności Kraju”
  Nareszcie po latach prawda! …Złoty medal dla bohatera grudnia – Jana Jasińskiego – mojego brata, którego bolek typował w kolekturze SB….
  prawdziwa historia bohatera w poście Cenckiewicza: .. a bolek odpowie za szarganie opinii i imienia mojego brata i mojej rodziny – obiecuję to moim zmarłym rodzicom!
  „…Sławomir Cenckiewicz dodał nowe zdjęcia (2).
  21 grudnia o 13:09 ·
  Ach, cóż za wspaniały dzień! Minister Antoni Macierewicz odznaczył bohaterów Grudnia ’70 w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie!
  Wśród nich Szczepana Chojnackiego i Jana Jasińskiego – bohaterów i stoczniowców represjonowanych na udział w gdańskim Grudniu ’70.
  Trzeba też dodać, że Chojnacki i Jasiński należeli do głównych ofiar donosów Wałęsy jako TW „Bolek”. Przez lata nie chcieli się ujawniać, a państwo polskie nigdy ich nie chciało docenić i odznaczyć. Nawet historycy tacy jak ja, nie byli w stanie do nich dotrzeć. Trauma, może strach, duma… Udało się nam po tylu latach!
  Pan Minister uhonorował prawdziwych bohaterów walki o wolną Polskę!

 14. SAGA rodu BOLKÓW… geny mordercy…
  Kiedy oskarżymy „NOBLA” o promowanie SZPICLA???, który sprzedawał prawdziwych bohaterów w kolekturze SB? – oryginalny donos BOLKA na mojego brata Jana Jasińskiego -znajdujący się w archiwach „NOBLA”…
  No cóż SB cy…UB cy…WSI owi …GRU…. to są dopiero magicy – skoro przez 30 lat mogli ukraść narodowi POLSKIEMU cały majątek wypracowany po pożodze wojennej i wstawić na prezydenta 38 milionowego narodu w sercu Europy zbrodniarza, analfabetę, SŁUPA SB BOLKA!
  Bolek – mędrzec „ełuropy” a Danka jaka zdolna .. bez ukończonej podstawówki, z pod strzechy i patologicznej rodziny, córka mordercy została kwiaciarką… zmieniła imię (Mirosława) na Danuta i z bolkiem produkowali bachory… chciała mieć mieszkanie i kolorowy telewizor – więc uzgodnili, że sobie dorobią w kolekturze SB!!! – SB ków przyjmowali w domu przy wódeczce!!!… Gdy bolek sprzedał wszystkich kolegów z W-4 i prawie wszyscy musieli opuścić Wybrzeże – skończyło się „źródełko” w kolekturze SB… Teraz bolek trafił do Wyszkowskiego, Gwiazdy… Kościoła, gdzie urzędował znany prałat… pomoc na wystawne życie była zapewniona… tym bardziej, że SB nadal miało go w opiece…
  Ostatecznie w 80 roku bolek zamordował 19 letniego Tadzia Szczepańskiego – (tak jak WSIowy BUL zastrzelił Aleksandra Zarajczyka…) … Służby sowieckie wstawiły go na przywódcę strajku w Stoczni – chociaż ten bydlak dawno już nie był pracownikiem Stoczni!!! BOLEK stał się nie tylko szpiclem Solidarności .. ale tez SŁUPEM SB cji i GRU!!! – Teraz słup-robol posłużył do omamienia Polaków – niby swój – robotnik… a tak naprawdę narzędzie w rękach SŁUŻB, które zrobiły z Polakami co chciały, a firmował to bezwolny bandzior – analfabeta!!!
  Danuta została „pisuarką” … chyba kończyła szkoły „za oczami” i dlatego wychowała pomroczności jasne, rozwarte krocza, narkomanów, zdrajców, naciągaczy, alkoholików – słowem patologia jak u Wałęsów i Gołasiów! …

Comments are closed.