Członek rodziny Donalda Trumpa przyjedzie na konferencję do Warszawy. Jared Kushner ma zabrać głos sprawie Palestyny

Jared Kushner oraz Donald Trump. / fot. PAP
Jared Kushner oraz Donald Trump. / fot. PAP

Jared Kushner, zięć prezydenta Donalda Trumpa, jest kolejnym z amerykańskim politykiem, który przyjedzie do Polski na konferencję dotyczącą Bliskiego Wschodu. Ma zabrać głos w dyskusji na temat zakończenia konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Jared Kushner ma przedstawić zarys amerykańskiego planu na rozwiązanie konfliktu między Palestyńczykami, a Żydami. Będzie to pierwsze tego typu wystąpienie od dłuższego czasu i ma dać wskazówki co do tego jaki jest plan Donalda Trumpa dotyczący tej kwestii.

Kushner ma zabrać głos w trakcie panelu prowadzonego przez ministra spraw zagranicznych Norwegii, Borge Brende. Według anonimowego urzędnika Białego Domu oficjalne przedstawienie szczegółowego planu przez Donalda Trumpa będzie miało miejsce po wyborach w Izraelu, które odbędą się 9 kwietnia tego roku.

W konferencji w Warszawie weźmie udział m.in. wiceprezydent USA Mike Pence i amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo. Przyjadą do Polski wcześniej i złożą wizytę dwustronną.

Mike Pompeo, który pierwszy ogłosił światu fakt organizacji szczytu w Warszawie, zapowiedział, że będzie ono dotyczyło wpływów Iranu w regionie. Wygłoszenie ostrego anty-irańskiego przemówienia zapowiedział, także premier Izraela, Benjamin Netanjahu.

Do udziału nie zaproszono przedstawicieli Iranu. Wiceminister spraw zagranicznych Maciej Lang wyjaśnił, że trudno sobie wyobrazić taki krok przy obecnym stanie stosunków tego kraju z USA, które są współorganizatorem konferencji.

Ambasador Iranu, Masud Edrisi Kermanszahi, powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że organizacja tego wydarzenia rujnuje wzajemne stosunki miedzy naszymi krajami. Dodał też, że Polska rzuca na szalę 540 lat przyjaznych relacji z Iranem.

Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif skrytykował na Twitterze Polskę za współorganizowanie z USA konferencji. Oświadczył m.in., że „podczas gdy Iran ratował Polaków w czasie II wojny światowej, obecnie (Polska) jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku”.

Źródło: Jerusalem Post/PAP

23 KOMENTARZE

 1. NIE IDZMY NA TE ZYDOWSKA WOJNE> TAK NAPRAWDE CHODZI O TO ABY STWORZYC PANSTWO USSRAEL W POLSCE!

 2. Judaizm o Palestynie… Bardzo śmieszne. Tymczasem buldożery działają i nowe nielegalne osiedla wciąż powstają. Ostatnio furorę zrobił filmik jak izraelski żołdak wyżywa się na palestyńskim chłopcu w gipsie. To i tak nic w porównaniu ze snajperem cieszącym się na twitterze jak fajnie strzela się do palestyńskich dzieci, w których można widzieć tylko terrorystów. Może świat okaże się silniejszy niż ONZ i przerwie to piekło. Jak wierzyć w sprawiedliwość, gdy nagrodę Nobla dano izraelskiemu terroryście i mordercy nienawidzącemu „gojów”?

 3. Nikt w europie nie chcial robic tej konferencji.Wszak wiadomo ze iran niczemu nie jest winien. Ma pecha ,lezy za blisko izraela. A Polin w ramach wylizywania rowu mariańskiego pierwsza do takiej konferencji jałtańskiej/locarno/poczdamskiej.

  • Jeszcze za czasów Busha „Dubya” można było znaleźć tam zdrowy rozsądek sprzeciwiający się interwencji w Iraku, a właściwie napaści bez wypowiedzenia wojny, aby nie destabilizować regionu. Dziś Netanyahu szuka sobie Żydów nawet w Arabii Saudyjskiej (nie tylko Żydzi to semici) tworząc sobie jakieś teorie odnośnie narodowości i państwowości. A jakie to rojenia to możemy się domyślać. W apartheidowym Izraelu pełno jest religijnych radykałów, którzy gotowi są zabić kolejnego pokojowego przywódcę i dążyć do wojny z sąsiadami uważając, że wszystko im się należy. Ot prymitywizm plemienny znany jeszcze ze Starego Testamentu.

  • 1. IRAN MA ROPĘ NAFTOWĄ
   2. W PRZECIWIEŃSTWIE DO arabii saudyjskiej JEST SKONFLIKTOWANY ZE stanami zjednoczonymi PONIEWAŻ NIEchce WYKONYWAĆ jankeskiej polityki
   3. TYM SAMYM IRAN WEDŁUG amerykańców POTRZEBUJE demokracji-demokratyzacji
   4. TO OZNACZA WOJNĘ, A NA WOJNIE MUSZĄ BYĆ ŻOŁNIERZE, WIĘC WNIOSEK parchów JEST PROSTY : POLACY do boju !!!!!
   5. PO MOJEMU ODPOWIEDŹ JEST PROSTA : O TAKI H_J .i. ALE MOŻE BYĆ ich obrzezany .I. !!!!!

   • Już raz tam namodzili sponsorowanym puczem z lat 50tych, bo myśleli, że tamtejsze pola roponośne należą się im i Brytanii za darmo. Skutkiem była destabilizacja Iranu i przejęcie władzy przez ajatollachów. Gdzie paluchy nie włożą z jakąś interwencją to psują wszystko.

 4. Do czasu az izrael nie zniszczy wszystkich sąsiadów i nie zdobedzie przewagi żadna konferencja nie bedzie pokojowa. W grę wchodzi ewentualnie hołd lenny. Nie badzmy dziećmi-imperializm izraelski śni o wieeelkim kraju.

 5. Tia, pewnie znowu zaoferują Palestyńczykom jakieś bantustany ( bo „Izrael musi mieć granice zdatne do obrony” i „nawet dziecko poczęte z gwałtu ma prawo do życia” ) a potem , gdy odrzucą oni „hojną ofertę” to będą przekonywać że „nie chcą oni pokoju” i „są mistrzami w traceniu okazji”…. A Polska? Jest tu „bytem teoretycznym”….

 6. POPRAWKA TYTUŁU :

  parchaty członek rodziny donalda trumpa przyjedzie na konferencję do warszawy. jared kushner ma zabrać głos sprawie palestyny

 7. Jest pewien rabin, nazwiska zapomniałem, zdecydowanie krytykujący Izrael nie zostawiając nawet suchej nitki. Zainteresowani mogą sobie poszukać na youtube. W USA też jest sporo diaspory nie identyfikującej się z dzikim wschodem jak np. Norman Finkelstein. Wbrew temu co mówił polskiemu hrabiemu Rotszyld o „honorze Izraela” (jako zbiorowości żydowskiej).

  • Honorem „Izraela” Rotszylda jest zdobycie irańskiego banku centralnego.

 8. Sam mam córkę, miłość ojcowska i takie tam, ale gdybym miał takiego zięcia, ze wstydu nie pokazał bym się publicznie.

 9. Może Jared jak u siebie w USA każe zrobić na ścianie 666 w miejscu gdzie będzie konferencja i powiedzą naiwnym że to na szczęście :)
  J. Kaczyński, Morawiecki, Duda może dadzą mu się przelecieć
  Kaczyńskiemu woli młodych mężczyzn więc może mu pasować :)

 10. Poziom zeszmacenia i lizidupstwa wobec usraela jest juz wiekszy niz za prl-u wobec sowietow!!!

 11. Naród wybrany szykuje się na wybudowanie 3-ciej świątyni w Jerozolimie, mają już gotowy ołtarz i koronę. Budynek sądu najwyższego jest już gotowy (do urojonej jurysdykcji nad całym światem) za ponad miliard dolarów od rodzinki Red Szyld. A dla gojów szykują wprowadzenie 7 praw Noego zamiast Dekalogu dzięki pracom „misyjnym” sekty Chabad Lubawicz. Jedynie prawda jest ciekawa.

Comments are closed.