Koalicja propolska ujawnia: Polskie rządy z premedytacją rozbrajają polską armię [VIDEO]

Konferencja w Sejmie z udziałem Fundacji Ad Arma i Koalicji Propolskiej/fot. Facebook Partia Wolność
Konferencja w Sejmie z udziałem Fundacji Ad Arma i Koalicji Propolskiej/fot. Facebook Partia Wolność

Dziś w Sejmie podczas konferencji prasowej przedstawiciele koalicji propolskiej przedstawili raport na temat polskiej armii. Można z niego śmiało wyciągnąć wniosek, że wszystkie rządy od początku istnienia III RP celowo doprowadzają do rozbrojenia polskiej armii.

Przedstawiciele koalicji propolskiej przedstawili na konferencji raport przygotowany przez fundację Ad Arma. Raport stworzony na zlecenie partii Wolność ukazuje dramatyczną kondycję polskiego wojska.

Jacek Hoga z fundacji Ad Arma zaznaczył, że „bardzo ważne” jest również ustalanie „kompetencji dowództwa czy jakości sprzętu” i „źródeł pozyskiwania tego sprzętu”.

Ze względu na znaczącą unifikację Sojuszu możliwość samodzielnego oraz niezależnego od rządzących Sojuszem Amerykanów dowodzenia i zarządzania własnymi siłami zbrojnymi jest znacznie utrudniona1. Co szczególnie ważne, próby osiągnięcia własnej kompetencji w produkcji jakiegokolwiek rodzaju uzbrojenia w której musimy zakupić nową linię technologiczną dostępną u naszych sojuszników, są często blokowane przez dyplomację USA – czytamy w raporcie.

Jest to wygodne zarówno dla Stanów w celu utrzymania zależności nowych krajów NATO, jak i dla Rosji ze względu na utrzymywanie „bliskiej zagranicy” w stanie słabego przedpola na linii granic Federacji, zgodnie z umową pomiędzy Rosją a NATO na temat budowania zdolności wojskowych nowych krajów NATO.2 Brak przywiązania do niepodległości (czy też zwykłe lenistwo intelektualne) ze strony rządzących Polską polityków widać po decyzjach i próbach uzależnienia kraju od wsparcia zagranicznego w zakresie rozpoznania i produkcji uzbrojenia – napisano w raporcie.

W ramach NATO jedynym znaczącym sojusznikiem z punku widzenia wojskowego są Stany Zjednoczone, jednak nie mają oni możliwości wystawienia na Wschodnią Flankę sił umożliwiających choćby spowolnienie ewentualnych działań zbrojnych Federacji Rosyjskiej, nie mówiąc o wystawieniu sił zdolnych wygrać konfrontację.5Stąd też, co szczególnie ważne, biorą pod uwagę kupienie terenu czasem, oraz co więcej ewentualna strata Europy Środkowo-Wschodniej jest dla nich akceptowalna – zaznaczono.

Zebranie tego wszystkiego w jednym miejscu i tak skrótowe opowiedzenie musi wstrząsać każdym, kto tego słucha – stwierdził Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego.

To jest wstrząsające, myślę, że też kryminalne i kryminogenne, ta rzeczywistość zarysowana w raporcie fundacji Ad Arma – powiedział Grzegorz Braun. – To jest materiał dla prokuratury. Mamy tu bowiem do czynienia z ciągłością – zaznaczył.

Specjalnie mnie to nie zaskoczyło, bo mam jeszcze kontakt z niektórymi oficerami. Ogólna teza powszechnie przyjęta przez naszą armię mówi, że nasza armia jest zawsze wygrana do poprzedniej wojny. Obawiam się, że nasza obecna armia nie wygrałaby wojny z III Rzeszą – powiedział Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność.

Widzimy, że uzbrojenie jest ciągle z połowy XX wieku. Nic się nie mówi o poruszaniu się przy pomocy mostów odrzutowych, nie mówi się o rakietach do strącania samolotów i helikopterów – zauważył i podkreślił, że kupuje się „rzeczy drogie, a niekoniecznie potrzebne” dla wojska. – Decyduje wysokość łapówki – zaznaczył Janusz Korwin-Mikk.e

Źródła: facebook.com/nczas.com

38 KOMENTARZE

 1. jedyna słuszna koncepcja ostatnich lat to ta armia Macierewicza która w razie wojny miałaby być partyzantką, nawet i 1000 lat jeśli byłoby to potrzebne.

  wojsku nie ufam kompletnie. pierwsi uciekną do USA… z całym złotem i wszystkim co ma jakąkolwiek wartość. tylko debil walczyłby z atomówkami w systemie otwartym, a śmiem nawet twierdzić, że i wojska terytorialne nie będą miały szans, bo zdesperowani ludzie sami ich wybiją.

  • tak więc ładowanie kasy w cokolwiek prócz wojska terytorialna to kompletne marnotractwo, i oni doskonale to wiedzą, ale wmawiają owcom, że trzy black hawki to wielka zmiana, a 10 nowych czołgów coś znaczy. w Kursku walili po 1000 czołgów… dziennie. w Rzhevie poległo dwa miliony żołnierzy. liczą się tylko atomówki oraz metody ich przenoszenia, od zardzewiałych łodzi podwodnych (Korea Płn), bo instalowanie ich na terytorium przyjaciela pod przykrywką ich obrony (USA).

  • z tego co mówi Ad Arma to Macierewicz też niszczył polską armię, w szczególności kupując patrioty.

    • Macierewicz to kretyn. Albo antypolski agent. Nieodjda (albo agent) psuł wszystko czego się tknął.

     • co nie oznacza, że nie mógł przypadkowo kierując się partyjniackim egoizmem zrobić czegoś dobrego.

      może właśnie dlatego wyleciał.

   • Patrioty to przestarzały sprzęt. Same rakiety może i są ok (chociaż mają już trochę lat na karku i potencjalny wróg już je rozpracował) tylko mieliśmy je kupić z nowym systemem którego jeszcze nie ma gdyż oblał wszystkie testy poligonowe.

    • przede wszystkim są drogie.

     jeden kaliberek kosztuje 50k usd, a rakieta która go ma zestrzelić 3m. wystarczy wysłać 50 kaliberów i nie zostanie ani jeden patriota.

     dlatego jest to zakup kompletnie bez sensu. jak będą chcieli nas zniszczyć to i tak nas zniszczą.

 2. Jak ktoś chce uchodzi za poważnego polityka a nie oszołoma , to jak ognia unika tak poważnych oskarżeń , że o zakupie uzbrojenia decydują łapówki. Chyba , że ma twarde , niepodważalne dowody, ale wtedy w pierwszej kolejności idzie się do prokuratora. Swoją drogą , skąd JKM wie co jest WP potrzebne, przecież się na tym nie zna?

  • Ser ty to pewnie czytasz wyborczą codziennie i na wiecej cię w miesiącu nie stać, bo z minimalnej starczy na jedzenie i prenumerate wyborczej. Głupi by wiedział, ze Polska jest pod zarządem komunistów, którzy potrzebują tylko śmigłowców do ewakuacji siebie, swoich pieniędzy i wojska które umożliwi im tą szybką ewakuację bez problemów.

    • Mówisz że JKM się na tym nie zna ale w dobie dzisiejszego dostępu do informacji, to dojście do wniosku, że w razie wojny mamy zginąć po prostu, jest prostsze niż budowa cepa. Wystarczy poszukać informacji i zadać kilka zwykłych pytań a odpowiedź jest zawsze taka sama. Wojsko nasze to fasada, zasłona aby obywatele nie wpadli w panikę. Wpadną w panikę dopiero w razie konfliktu, bo wtedy w końcu zrozumieją, że są całkowicie bezbronni.

  • JKM jest wszechstronnie uzdolniony i zna się na wszystkim, podobnie jak Kim Dzong Un.

 3. Bo to polskojęzyczny rząd tak jak PO, SLD …
  Komorowski / Szczynukowicz podpisał zakaz stosowania kary śmierci podczas wojny, do tego rozbrajanie psychiczne za pomocą wartości unijnych, ideologi gender, walki z odpowiadaniem agresją na agresję …

 4. Trzeba być debilem aby uwierzyć, że PO czy PiS chcę zapewnić Polakom silną armię, lub chociaż taką gotową do działania. Trzymają 50% społeczeństwa w niewolnictwie ekonomiczym, celowo rozkradają kraj, podpisują niekorzystne umowy i traktaty, zezwalaja na działanie w Polsce grup które oszukują od fałszywych umow, po lichwy – wszystko pod krawatem, że niby legalnie. Polska działa jak chciwa korporacja , gdzie garstka ludzi w zarządzie bogaci się kosztem reszty pracowników. Jeśli ktoś wierzy, że takie osoby jakkolwiek starają się tych swoich niewolników obronić, to jest idiotą. Oni mają domki w Portugalii i Hiszpanii, w razie czego mają gdzie uciec , a co więksi debile pójdą walczyć o to by znowu móc z przyszłych pokoleń zrobić niewolników pod zarządem kolejnych komuchów.

 5. Problem z korwinem jest taki, ze wypowiada się na tematy, na których niema kompletnie pojęcia. Współczesny rozwój technologi diametralnie zmienia obraz prowadzenia działań wojennych. Polska nie potrzebuje marynarki wojennej, skoro współczesne wojska rakietowe i radary o zasięgu zaledwie 300 km skutecznie wykrywają i niszczą wszelkie okręty wojenne na Bałtyku, nawet w rodzimych portach. Dobry czołg kosztuje ponad 10 ml dolarów, dobra rakieta która zniszczy ten czołg kosztuje pół miliona dolarów. Czołg ma skuteczny zasięg nieco ponad 2 km a rakieta ponad 5 km. I tak mozna wymieniać … Polska armia ma problemy kadrowe, masa zbędnych oficerów nadających się tylko wyłącznie do biurka. Kazdy powinien przechodzić przeszkolenie wojskowe np. intensywne 3 lub 6 miesięczne a zawodowa armia powinna opierać się na kontraktowych żołnierzach, 5 lub 10 lat.

  • Czyli bezmozgie mięso armatnie na rozkaz gościa który siedzi 500 km od miejsca zagrożenia :))) pod zarządem PiS/PO wojsko potrzebne jest jedynie do ewakuacji tychże polityków. Brak broni dla obywateli to 1 i ostatni dowód na to, że w razie wojny mamy wyginąć po prostu.

   • Młody człowieku – jak sądzę – cieszy fakt ze kochasz Polskę i jej los jest Ci bliski. To naprawdę cieszy. Ale powinieneś mieś jasny ogląd sytuacji, rozumieć otaczającą Cie rzeczywistość. Dlatego nie bierz wiedzy z internetu, wszelakiej maści kretynów od geopolityki, kaznodziei itp. Bóg dał nam wspaniałych myślicieli np. Stanisław Cat Mackiewicz i innych. Niestety nie prowadzą kanału na YouTube. Ale są ksiazki. Pozdrawiam.

    • To gdzie są schrony przeciw bombowe? Kto dostarcza żywność/leki w trakcie ataku na Polskę i jak jest ona racjonowana? Ostatni raz kiedy polskie władze wysłały na ulice wojsko – wysłała je przeciwko swoim obywatelom i zarządziła stan wojenny.
     Czy wojskowi są szkoleni do ochrony obywateli, czy do wykonywania rozkazów w imię „większego dobra”? Rusz głową.

     • W Polsce są schrony przeciw bombowe, są magazyny zywności i leków. Równiez paliw itd. Jest infrastruktura zastępcza itp. Jednak ty potrzebujesz młotka aby się walnąć w głowę a nie Mackiewicza.Przepraszam ale Mój czas jest zbyt cenny aby z byle głupkiem gadać.

     • czlowiek nie potrzebuje schronu (przeciwatomowego),by przezyc. Miejsce przysypane ziemia w ktorym moglby wytrzymac minimum 14 dni i filtracja powietrza , jak rowniez rezerwa wody sa wystarczajacym zabezpieczeniem, ktore kazdy w swoim zakresie moze wykonac. Pechowcami beda tylko ci ludzie, ktorzy mieszkaja w centrach zaplanowanych przez przeciwnika do likwdacji przy pomocy atomowek.
      Zywnosc i lekarstwa, to twoje zadanie,by uzupelnic przynajmniej na rok, a to zaden wydatek.

  • Powtórzę: JKM jest wszechstronnie uzdolniony i zna się na wszystkim, podobnie jak Kim Dzong Un.

   • A ty? Jesli krytykujesz Mikkego, to chyba znasz sie na wszytkim lepiej od niego?
    Problemem sa tacy, jak ty. Madrale niepotrafiace istniec samodzielnie, zyjace z obrzygiwania portretow osob lepszych i madrzejszych.

   • wskaz w czym sie mylil? co z tego co glosil niesprawdzilo sie w ciagu ostatnich 30 lat?

  • KORWIN starszy pan … Polacy glosujmy na NARODOWCOW… Grzegorz Braun!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Piszesz to samo co JKM pisał i mówił w dziesiątkach swoich artykułów czy wywiadach, ale to „JKM wypowiada się o na tematy, na których nie ma pojęcia”. Problem z takimi jak ty (w 99,9% kretynami) jest taki, że wypowiadają się w temacie JKM nie mając o nim i o sprawach które porusza, żadnego pojęcia.

 6. Tak jak pisałem któregoś dnia: za PRL było 400 tysięcy wojska w Polsce, teraz jest 100 tysięcy, z czego 70% to biurokracja

 7. Zebrtala sie grupa obszczymurkow, krytykujaca Mikkego za to, ze Mikke wypowiada sie na tematy, „naktorychsieniezna”.
  Oni sie znaja na wszystkim lepiej od Mikkego. Oczywiscie. Za kazdym razem to samo. Mikke powiedzial lewo, oni mowia, ze przeciez prawo, itp. Wspolczuje rodzicom, partnerom, zonom, kochankom.

  • To są życiowi nieudacznicy cierpiący w swoich lepiankach bądź piwnicach na kompleksy małego członka i jeszcze mniejszego móżdżka.

 8. Sprowadzę rzecz do poziomu laika, którym jestem. Nie jestem w stanie zweryfikować tych danych, ale dawno nie słyszałem tak spójnej i rzeczowej wypowiedzi, jak tego Jacka Hogi. Tak się powinno wypowiadać w takich kwestiach, Korwin mógłby się od niego uczyć, bo jeśli odczuwam głód filozofii, to sięgam po prawdziwych filozofów, a nie absolwentów. Po drugie, obawiam się, że to już nie jest kwestia jakichś agentur, tylko zwykłej pazerności na kasę tych naszych elit. Brać forsę i w nogi. Myślę, że to się przekłada na decyzje wyborców. Czyli większość głosująca jest już jakoś ustawiona w systemie, a przynajmniej się za taką uważa. To moja skromna analiza, obawiam się, że miażdżąca dla dzisiejszych obywateli Państwa Polskiego. Amen.

 9. Najtrudniejszym elementem oceny jak powinna wyglądać armia to odpowiedż na pytanie, kto jest wrogiem i co chcemy w związku z tym osiągnąć (wygrać, uszkodzić, przetrzymać do nadejścia pomocy,itd.itp). Izrael chce przeżyć to ma głowice atomowe (ok. 200 szt.), Finlandia chce utrzymać względną neutralność i nie angażować się w konflikt, ma więc ponad półmilionową uzbrojoną rezerwę. Polska nie ma poglądu co chce osiągnąć i dlatego nie wie,jaką chce mieć armię. 8-milionowe Emiraty mają mocniejszą armię od nas, bo chronią własne pola naftowe i mają swoje bliskie sojusze.

 10. Wojsko powinno rozpisać przetarg dla firm ochroniarskich i któraś z pośród wielu ich ochroni.

Comments are closed.