Morawiecki oszalał! Rząd wyda prawie 3 mld złotych z naszych kieszeni. W tle populistyczne hasła

Premier Mateusz Morawiecki w Brukseli/fot. PAP/Jakub Kamiński
Premier Mateusz Morawiecki w Brukseli/fot. PAP/Jakub Kamiński

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano nowy program „Posiłek w szkole i w domu”. – Państwo musi wspierać dzieci i my dajemy temu wyraz. Chcę podkreślić, że ten, kto troszczy się o dzieci, ten troszczy się o Polskę – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier wraz z szefową MEN Anną Zalewską i minister rodziny Elżbietą Rafalską zaprezentował podczas konferencji prasowej nowy program socjalny, który w ciągu pięciu lat ma kosztować podatników 2,75 mld zł.

Nasz program zakłada 2,5 mld zł na sfinansowanie zdrowej smacznej i wysokiej jakości polskiej żywności – tłumaczył Morawiecki.

Szef rządu dodał, że trudno przyswajać wiedzę, gdy odczuwa się głód. Premier wyjaśniał, że nowy program jest istotnym uzupełnieniem programu edukacyjnego.

W tym celu muszą być zapewnione posiłki w stołówkach dostosowane do tego, czego nasze dzieci i młodzież potrzebują – powiedział.

Rządowy program zakłada m.in. doposażenie i poprawę standardu stołówek szkolnych oraz wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków. Pomoc przeznaczona jest nie tylko dla dzieci i młodzieży, lecz także dla osób dorosłych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, czyli tych, które spełniają warunki otrzymywania pomocy wskazane w ustawie o pomocy społecznej oraz kryterium dochodowe. Według rządowych szacunków z programu skorzysta ok. 1 300 000 osób.

Źródło: Twitter

22 KOMENTARZE

 1. Dajcie skur…..ny Polakom godną pracę za godne pieniądze to sami się wyżywią.Bydlaki!!

  • Dajcie, dajcie i dajcie a jak coś dają to krzyczycie, że źle że dają. Ps. Jak ma rząd dać wszystkim Polakom prace? Chcesz powrotu PRLu? Teraz trzeba pracę sobie samemu znaleźć i mieć doskonałe kwalifikacje (wykształcenie) aby dobrze zarabiać. Ps. Założę się, że żaden z poniżej komentujących nie ma dzieci szkolnych.

   • A dla Ukraińców jakoś praca jest? Takie pranie mózgu, że pracy nie ma, to można wciskać tym, co są zmanipulowani przez rząd i media. Gro ludzi jest przepracowanych, bo pracują nieraz po 10 i 12 godzin albo ciągną dwa etaty, żeby utrzymać rodzinę i w miarę godnie żyć. A wystarczyłoby zatrudniać tylu pracowników ilu jest niezbędnych do wykonywania danej pracy (tzn. odpowiednią ilość) i dać im godnie zarobić, ale po co?! Rządy „polskie” cały czas pozwalały i pozwalają na to, że można doić Polaków i jeden może pracować za dwóch a niekiedy za trzech za jedną pensję – jest oszczędność?! Jest, tylko że to się odbywa kosztem zdrowia i czasu Polaków. I wcale nie mówię tu o małych biednych firmach tylko o wielkich, bogatych korporacjach (w większości obcego kapitału), a bogatych to już wiadomo dlaczego…Kapitalizm wcale nie jest taki dobry, od wieków zawsze było tak, że jedni jeździli na garbie drugich i tak się dzieje do dziś. Ponieważ nami rządzą skorumpowani i bogaci, to wcale nie są chętni do tego, żeby to ukrócić wręcz przeciwnie – jest to po prostu im na rękę.

  • Tu się zgadzam w 100 %, gdyby Polacy dostawali za swoją pracę godne wynagrodzenie, to nie trzeba by było takich WOŚP-ów, różnego rodzaju fundacji i całej tej żebraniny, ale chyba o to właśnie chodzi, żeby Polacy byli biedni i zależni od rządu, bo takimi łatwiej jest sterować. Dobre, godne zarobki dałyby Polakom niezależność, wolność, a żaden „polski” rząd i państwa zachodnie UE na to nie pozwolą.

  • Dajcie, dajcie… A weźcie się, towarzyszu, do roboty po prostu. A jak was pensja nie satysfakcjonuje, to się dokształćcie czy, nie wiem, biznes załóżcie, zaryzykujcie. To już nie komuna, że „czy się stoi, czy się leży” to wszystko się należy.

   Przedsiębiorcy ludzi do pracy w Polsce znaleźć nie mogą, bezrobocie najniższe w historii, Ukraińców na potęgę ściągamy (czy też pracowników z Azji), a tu niektórzy tylko „dajcie, dajcie godną pracę” krzyczą. Serio?

 2. Ludzie coraz więcej zarabiają, nie ma bezrobocia, a wręcz bezrobocie jest na -5% i trzeba sprowadzać islam, aby na nas pracował :D, a tu okazuje się że w Polsce pomimo takiego dobrobytu, gdzie mana pada z nieba dzieci są nie dożywione i trzeba finansować im posiłki w szkołach!!!!!!!!!!!! PiS (Nowy PZPR) przebił PRL!!!!!!

 3. o tym, że to są socjalistyczne głupoty, których nie powstydziłby się sam Hugo Chavez to nie trzeba pisać, bo to oczywiste, tak samo jak to, że skończa się one identycznie, tylko kwestia czy za 10 lat czy wcześniej
  mnie zastanawia, czy on to wymyśla sam, czy ktos mu każe tak co miesiąc z jakimś nowym komuszym pomysłem na rozdawnictwo wyskoczyć

 4. Dobrze rozdawać czyjeś!!!? Może dobry Wujek z ciotkami by ze swoich Majątków się podzielić raczył na posiłki biednym ?!!!! A na godne pensje i emerytury Ochłapy Wstyd !!!?nie róbcie Cyrku dość tego Lizostwa nic tym nie osiągnięcie!!!Prawi i Sprawiedliwi?!!!

 5. kto kurde bele namawia władziów żeby machali grabkami jak dla mnie to głupota i zamiast słuchać gościa to patrze jak macha grabkami i sie śmieje, poprzednio było podobnie ino nie tak samo bo pewnie jakiś pijar powiedział do władziów żeby jak coś mówią się uśmiechali i uśmiechają się do dzisiej wiedząc że przerżną wybory

 6. Ja rozumiem trzeba dbać o biednych a co z niepełnosprawnymi dziećmi i dorosłymi oraz osobami chorymi na bardzo rzadko spotykane choroby którzy potrzebują pomocy rządu a nie żebyśmy my obywatele wysyłali SMSy żeby im pomagać bo rządu nie stać albo co będzie jeżeli gro z Nas przestanie pracować bo to się nie będzie opłacało i też przejdzie na lekkie pieniądze od rządu skąd wtedy rządzący na to wszystko wezmą przecież nie ze swoich kieszeni

 7. Przecież emeryci i renciści już mają głodowe stawki jeszcze z Tego zabierane są podatki jak żyć opłacić świadczenia wykupić lekarstwa i korzystać dosyć często z prywatnych wizyt u lekarzy kiedy większość tych ludzi ma 1500 /jeden tysiąc pięćset złotych/netto niech nasi rządzący wezmą takie wynagrodzenie i chociaż przez pół roku spróbują przeżyć ciekawe czy wtedy też tak chętnie by rozdawali ale oczywiście nie ze swoich

 8. Przyswoją wiedzę i wyjadą za granicę do pracy za lepsze pieniądze. Marzy im się Wenezuela.

 9. co się dziwić …te socjalistyczne programy skierowane są do półgłówków więc jakieś 70% społeczeństwa …..tylko emigracja np swiss, irlandia, szkocja itp buahahahahahahah

 10. 500+im nie wystarczy na wyżywienie dzieci bo wszystko przechlane to trzeba jeszcze dołożyć nierobów do obiadów. Powinien być program flacha + dla patologii

 11. Nie ma w Polsce odpowiednika kolesia, który się nazywa Lee Harvey Oswald?

 12. Niech chamy dadzą nam zarobić tak jak na zachodzie a nie dają naszym dzieciom talerz zupy jako jałmużną.

  • Nie „głupi naród” tylko zmanipulowany przez polskojęzyczne media (80% naszych mediów jest w rękach Niemców, Amerykanów, Anglii, Szwajcarów, itd.). Kolejne rządy oddawały w obce ręce najgroźniejszą broń, jaką są media, więc teraz mamy to co mamy. Nie każdy ma dostęp do internetu, a jak ma, to z kolei nie ma czasu na to, żeby szukać prawdziwych informacji. Przy takim pędzie do kasy, przemęczeniu pracą, Polacy już nie mają ochoty na interesowanie się polityką i tym co się dzieje w Polsce i właśnie o to rządowi chodzi.

 13. Jestem za
  Brawo dla premiera do tej pory przy korycie gromadziły się tłuste koty.Polska to ojczyzna wszystkich Polaków cwaniaki dość się naźarły kolej teraz na tych dla których do tej pory nie było pieniędzy.Cieszy mnie źe pan premier zwraca uwagę na dzieci aby nie były głodne ja ze swej strony chciabym zwrócić uwagę na sytuację w domach dziecka chodzi o poprawę,jesteśmy om to winni.

Comments are closed.