Morawiecki oszalał! Rząd wyda prawie 3 mld złotych z naszych kieszeni. W tle populistyczne hasła

Premier Mateusz Morawiecki w Brukseli/fot. PAP/Jakub Kamiński
Premier Mateusz Morawiecki w Brukseli/fot. PAP/Jakub Kamiński

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano nowy program „Posiłek w szkole i w domu”. – Państwo musi wspierać dzieci i my dajemy temu wyraz. Chcę podkreślić, że ten, kto troszczy się o dzieci, ten troszczy się o Polskę – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier wraz z szefową MEN Anną Zalewską i minister rodziny Elżbietą Rafalską zaprezentował podczas konferencji prasowej nowy program socjalny, który w ciągu pięciu lat ma kosztować podatników 2,75 mld zł.

Nasz program zakłada 2,5 mld zł na sfinansowanie zdrowej smacznej i wysokiej jakości polskiej żywności – tłumaczył Morawiecki.

Szef rządu dodał, że trudno przyswajać wiedzę, gdy odczuwa się głód. Premier wyjaśniał, że nowy program jest istotnym uzupełnieniem programu edukacyjnego.

W tym celu muszą być zapewnione posiłki w stołówkach dostosowane do tego, czego nasze dzieci i młodzież potrzebują – powiedział.

Rządowy program zakłada m.in. doposażenie i poprawę standardu stołówek szkolnych oraz wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków. Pomoc przeznaczona jest nie tylko dla dzieci i młodzieży, lecz także dla osób dorosłych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, czyli tych, które spełniają warunki otrzymywania pomocy wskazane w ustawie o pomocy społecznej oraz kryterium dochodowe. Według rządowych szacunków z programu skorzysta ok. 1 300 000 osób.

Źródło: Twitter