Cejrowski poucza Owsiaka: „Patrz człowieku jak normalni ludzie reagują”

Wojciech Cejrowski ze sowim plastusiem. Foto: tter/@TheCejrowski
Wojciech Cejrowski ze sowim plastusiem. Foto: tter/@TheCejrowski

Wojciech Cejrowski dostał ładny prezent. Barbara Piela, autorka plastusiowych animacji zdjętych z anteny przez klęczących zwierzchników TVP Info po wydumanym „antysemickim” skandalu, podarowała znanemu podróżnikowi jego plastelinową podobiznę. Cejrowski nie pozostawił tego faktu bez komentarza.

Przypomnijmy. Skandal z plastusiowymi animacjami Barbary Pieli wybuchł po tym jak w jednej z animacji na stosie plastusiowych banknotów dopatrzono się żydowskiej gwiazdy Dawida, co odebrano jako antysemityzm. Wiadomo – z Żydów żartować nie można, można tylko im czapkować.

Potem Jurek Owsiak, który także był bohaterem tej satyrycznej animacji, wypalił jak głupi, że po obejrzeniu tego odcinka „poczuł się jak w Auschwitz”. Oczywiście środowiska żydowskie nie zareagowały na te słowa, chociaż zawsze nie przepuszczają okazji żeby tresować świat w podobnych sytuacjach i mówić, że takie stwierdzenia obrażają pamięć ofiar Holokaustu.

Cjerowski po otrzymaniu swojej plastelinowej podobizny zrobił sobie zdjęcie i tak napisał na Twitterze:

„Z pozdrowieniami dla Pani Pieli oraz z pouczeniem dla Owsiaka: patrz, człowieku, jak normalni ludzie reagują na swoje wizerunki z plasteliny.”

Cejrowskiemu odpowiedziała sympatycznie także autorka figurek.

Comments are closed.