Prof. Gwiazdowski odpowiada Braunowi po słowach o „Petru plus”. „Dla nas sprawa fundamentalna to…”

Grzegorz Braun oraz Robert Gwiazdowski. / foto: YouTube/wRealu24/wPolsce
Grzegorz Braun oraz Robert Gwiazdowski. / foto: YouTube/wRealu24/wPolsce

Profesor Robert Gwiazdowski, który już w marcu planuje oficjalnie wystartować z nową siłą polityczną, był gościem telewizji wPolsce. Tam odniósł się do słów jednego z liderów Koalicji Propolskiej, Grzegorza Brauna który wcześniej zabrał głos na temat nowo powstałych partii.

– Z jednej strony „Petru plus” – z dużym plusem, proszę się nie obrażać. Tytuł profesorski, zupełnie inna kultura, wysoki poziom merytoryczny, czapki z głów. Tylko tyle, że to będzie specjalizacja w branżowych kwestiach, a w sprawach zasadniczych za partią matką lub będą niemową – tak o partii prof. Gwiazdowskiego mówił Braun.

– Moim zdaniem zasadniczą sprawą jest to, jak doprowadzić do tego, żebyśmy zarabiali więcej. (…) Dla nas sprawa fundamentalna to jest zmiana systemu podatkowego i związanego z tym systemu emerytalnego – odpiera zarzuty prof. Gwiazdowski.

Świeżo upieczony polityk dodawał też, że ze swoim programem chodził za politykami największych partii, ale nikt nie chciał go zrealizować. – W związku z tym postanowiliśmy pójść z tym programem bezpośrednio do wyborców (…) My pokazujemy, że będziemy zabierać Wam mniej – tłumaczył.

54 KOMENTARZE

 1. Braun to ekonomiczny dyletant. Będzie szedł dalej linią PiSu. Polacy muszą poczuć pieniądze w kieszeni a to gwarantuje jedynie prof. Gwiazdowski.

  • Bzdury Pan piszesz.. A nawet jeśli nie zna się na ekonomii, to są w koalicji inni, którzy się znają.. Nie wszyscy muszą wszystko wiedzieć i umieć.

   • Kto w tzw. Koalicji Propolskiej zna się na ekonomii? Bosak? Kaja Godek? A, przepraszam, zapomniałem – pewnie Korwin:)

    • Mentzen. Pan doktor Sławomir Mentzen. Mówi ci to coś? Czy urwales się z ubiegłorocznej choinki?

     • No tak, jeśli politycy największych parti nie chcą słuchać jego bredni to musi się z tymi bredniami zwrócić do Jasia Fasoli, a takich Jasi niemających o niczym pojęcia znajdzie dużo w społeczeństiwe polskim. Jak zrobi żeby polacy nagle dużo zarabiali ? To jest oszust bez pojęcia o gospodarce, który zrobi z Polski w krótkim czasie drugą Wenezuele.

    • Do tej pory sami znawcy byli – i samych tych znawców – dalej proponujecie …. do tej pory byli to znawcy którzy wiedzieli – jak zabrać nam więcej – a jak piszesz – ze Braun idzie drogą pisu – znaczy, że nic nie wiesz o Braunie – skompromitowałeś sie tym wpisem …. poznaj swego wroga – zanim go osądzisz …

    • Najlepiej we wszechświecie na ekonomii zna się oczywiscie najlepszy kumpel bankstera Morawera niejaki Gwiazdowski?? brawo Tomuś tumanie

  • Nie jest tak. Bardzo ostro naciska na obniżkę podatków, naciska na bogacenie się Polaków. Kościół, Szkoła, Strzelnica, Mennica.

   • Tych – co proponowali obniżkę podatków – i bogacenie sie Polaków – to od ..nastu lat Korwin, Michalkiewicz, Braun ….. Gwiazdowski wygląda tak – jakby ukradł baaardzo stary projekt ….

  • Za ty ty letant.
   Mikke juz dawno temu proponowal Gwiazdowskiemu wspolprace. Dla PROFESORA, UPR byl za maly, wiec wspolpracowal z kolejnymi rzadami, m.in. jako prezes RN ZUS.
   On nie chce mniejszych podatkow. On proponowal ukrycie podatkow przed platnikami.

   A to, co mowi o powodzie powolania partii i starcie w wyborach, to sie ladnie nazywa po angielski bullshit.

   • Masz rację, ale odbierze również głosy JKM. I chyba tylko w tym celu ta partia powstaje.

    • Wystarczy przeczytać co proponuje Gwiazdowski, by wiedzieć, że nie jest on ŻADNYM konkurentem dla JKM, gdyż jak słusznie napisał Pan Krzysztof Kołębasiak mały Robert to pudernica systemu: on nie chce żadnych zmian, ucisk podatkowa ma być taki sam jak jest – fiskus ma tylko doić z innych kieszonek. Weksel jest zresztą trzecią próbą podebrania wyborców Korwinowi montowaną przez okupantów z PiSkomuny po (nie)Porozumieniu pajaca-bezkręgowca Gowina i FdR WSIoka Jakubiaka. Mam nadzieję, że podobnie jak te śmieszne twory gowinowo-jakubiakowe inicjatywa związkowego lobbysty zdechnie zanim może narobić jakiekolwiek trwałe szkody.

     • Głosuję na Gwiazdowskiego chcę aby zlikwidował podatek dochodowy i cit.

    • No ile ma JKM tych głosów w granicy błędu statystycznego i ile osiągnął przez ostatnie 25 lat???

     • Tyle – ile manipulacji przy wyborach ….. czyli całkiem sporo ….. a jakby to nie był żaden problem – to byście tu nie siedzieli – i nie byłby słyszalny wasz kwik tu w komentarzach …… ja byłby to przecież nie problem …. cis was jednak boli i czegoś się obawiacie …. i jeszcze taka próba omamienia kogoś werbalnym nalotem – w nadzieli że lis miał rację mówiąc – ze ludzie nie są tacy głupi jak się wydaje, tylko są o wiele głupsi …. ale nic to coraz większej ilości osób – z roku na rok powoli – aczkolwiek – psy szczekają – świnie kwiczą … karawana jedzie dalej ….. ;)

   • Głosuję na Gwiazdowskiego on zlikwiduje podatek dochodowy i podniesie o te 18% pensje.
    Zniesie cit a to jest podstawą do powstania w tym kraju klasy średniej.

    • Klasa średnia to niestety ale historia. Zobacz co się stało z klasą średnią w USA. Jest w zaniku. Rządzą korporacje , banki . Trochę wolnych zawodów a reszta to szara masa, dzieląca się z kolei na pracujących , płacących podatki , bez specjalnych widoków na dorobienie się czegoś poważniejszego i na drugą grupę ,czyli biorców pomocy socjalnej.

    • Tak, Robercik pudernica systemu sprawi że lato będzie trwało pół roku, krowy zaczną dawać dwa razy więcej mleka, zniknie dziura ozonowa, wszyscy będziemy młodzi, piękni i bogaci a pokój zapanuje na świecie. Nic tylko głosować na tę pacynkę z kapelusza układu 3RP, uszytą na miare naszych mozliwosci, my tą pacynką otwieramy oczy niedowiarkom!

  • czym gwarantuje panie KałęWięcej zarabiać przy dreptaniu w gównie socjalistycznym? Popatrz pan dookoła jak lodziom się żźyje – łażą te grubce , brzuchy im wiszą, smród za nimi ciągnie bo szkoda im pieniędzy na mydło a wszystko mają z zasiłków z MOPS-u. Nie opłaca się pracować bo i tak mają stokroć więcej niż Polacy w latach 50-tych. A mają więcej nie dzięki wysiłkowi a dzięki postępowi technicznemu niezależnemu od nich. Takie buce ciemne że nawet inzyniery nie znają się na lewym gwincie i stąd wybuchy gazu czerpanego z butli. Przyjdą mahomety i wykastrują baranów.

  • Inaczej pojmuje G.Braun ewangelicznie (kościół ,szkoła, strzelnica…) Starajcie się naprzód o królestwo /Boga/ i o Jego Sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.
   Ew. Mateusza 6:33 , Ew. Łukasza 12:31
   A Profesor jak się wydaje odwrotnie wpierw starajcie się o…..?

    • Posłuchaj Biedronia i Szojring Wielgus, postępowe idee tych tytanów intelektu to dopiero miód na uszka c’nie?

   • To znaczy najpierw mamona a potem się zobaczy . Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego.
    Ew. Mateusza 19:24 , Ew. Marka 10:25 , Ew. Łukasza 18:25

 2. Chodził za politykami największych partii.. Szkoda, że największych. Pan profesor zachował się jak statystyczny Polak: albo PO albo Pis. Jeśli postanowił iść do polityki to powinien trochę więcej się o niej dowiedzieć, np. o tym, że wszystkie te największe partie wywodzą się z okrągłego stołu, są z układu.. I nie obchodzi ich obniżanie podatków ani uwolnienie potencjału gospodarczego Naszego kraju. Tak naprawdę trudno tego nie wiedzieć.
  Szczerze wątpię w jego dobre intencje. Myślę, że jest taki wytrychem, który ma zabrać głosy koalicji: Wolność-Korwin-Ruch Narodowy-Pan Braun-Pobudka.
  Pan profesor mógł wstąpić do tej koalicji, ale nie chciał. Tam bez wątpienia znalazłby zrozumienie swoich postulatów i na pewno tę koalicję by wzmocnił. No ale..

 3. Będą zabierać Nam mniej i od razu pojawi się więcej endorfin, a nie oszukujmy się, o to Nam wszystkim chodzi.

 4. Mielismy agenta Bolka, Petru, Kijowskiego i innych antypolakow w naszej polityce.Pan Grzegorz Braun ma racje

  • G….no ma, a nie rację. Ten oszołom w stylu komitet „Szczęść Boże” to śmieszny szkodnik. I ten ciemniak chce walczyć z postkomuną? Z czym do ludzi?! Wasze plucie po profesorze spływa.

   • Beckett najwyraźniej będzie zbijał każde dobre i prawdziwe słowo o Grzegorzu Braunie… pustosłowiem …. wyzywać od oszołomów – nieładnie – pisząc ciemniak na jednego z najbardziej wyedukowanego człowieka w Polsce – zachowuje się tak – jakby nigdy gościa nie słyszał anie nic o nim nie wiedział – i w ciemno pisze takie rzeczy nieładnie … i ze szkodnik – uzasadnij … bo internet przyjmie wszystko -wszystko tu wolno ci napisać – i wszystko on od ciebie przyjmie – a to że tak napisałeś – nie jest dowodem – ze właśnie tak jest – sąd laika mówiący o dziele – o dziele niewiele mówi – o laiku wiele … ;)

    • Pisząc o jednym z najwybitniejszych reżyserów filmów dokumentalnych (często o tematyce antykomunistycznej) i ciekawym publicyście-erudycie per „oszołom”, „ciemniak”, „śmieszny szkodnik” towarzysz Beckett sam sobie wystawia świadectwo. Widać z niego, że jego ojcem (nie tylko zresztą duchowym) jest sam towarzysz Szmaciak.Z takich właśnie Beckettów-Szmaciaków składa się adoracyjne kółko 0% kurdupla Gwiazdowskiego…

 5. Zadziwiające zadania jak na osobę uchodzącą za „kulturalnie nowoczesnego”. Zarabiać więcej? Przy dalszym mieszaniu gówna? Wyżej ceniłem p. Gwiazdowskiego. Należy natychmiast zdemontować socjalizm. Państwowe tylko wojsko i policja. Brak etatów dla profesorów martwi p. Gwiazdowskiego.

 6. Chodzić za PiS lub PO, żeby zrobili wolny rynek to co najmniej dziwaczne. Szkoda nóg.

  • W życiu nie sądziłem, że jest tylu idiotów dopóki nie zajrzałem do Internetu…

   • Zgadza się. Tych idiotów jest coraz więcej z uwagi na napływ wodogłowych fanów dwóch Robertów – Gwiazdowskiego i Biedronia.

 7. Czyli prof. R.Gwiazdowski plus Marek Jakubiak-Federacja dla Rzeczpospolitej ,mają możliwości budowy programu EKONOMICZNEGO dla Koalicji Partii Narodowo -Katolickich.Kogo bym jeszcze tam widział? Obóz Wielkiej Polski,Marek Jurek ( choć drażni mnie Jego Klerykalizm). Celem takiej Koalicji powinien być Polski Parlament ,ale wyborach do Europejskiego Parlamentu też powinni startować.Bądźmy Realistami rozpad UE chwilowo NIEREALNY.Dlatego potrzebna jest reforma UE.Czyli powrót do Unii Narodowej-Samostanowiących Narodów.

 8. A co z Bosakiem i Winnickim – chłopcy po maturze, bez zawodu i bez żadnych osiągnięć?

 9. No rzeczywiscie bardzo nowatorsko panie profesorze bo naturalnie Wolnosc z Narodowcami sa za utrzymaniem systemu podatkowego i ZUSu,to nawet smieszne nie jest.Jedyny cel tych ruchow Gwiazdowskiego,Jakubiaka,Jurka et consortes to odebranie Wolnosci i Narodowcom jak najwiekszej liczby glosow i dalsze utrzymanie”KISZCZAKOWNI”.

  • Wasza choroba, czyli teoryjki spiskowe dyletantów, byłyby wciągające gdyby nie były tak głupie. Przypominam, że podobno Wolność wyznaje wolny rynek, zatem nawet takiemu Markowi Jurkowi wolno startować i przekonywać wyborców. No ale wiadomo, jak nie z Wami to agent. Leczcie się na paluchy zmarnowane na klawiaturach, bo na główki już za późno.

 10. Cenię prof. Gwiazdowskiego, ale ta jego nagła polityczna aktywacja mnie trochę zdumiewa. Wygląda to – niestety – na próbę osłabienia koalicja Brauna-Korwina et consortes.

  • Owszem. Oczywiście postulaty ekonomiczne RG według mnie są niekiedy gorsze od choroby (przychodowy 1,5-2% wykosi drobnicę, emerytura obywatelska nawet się w PRL nie śniła komuchom, a kataster dodatkowo poza podatkiem od nieruchomości będzie de facto podatkiem wywłaszczeniowym).
   Gwiazdowski powiedział coś w stylu: zrobimy system prostszy, ale do budżetu będzie wpływało tyle samo albo nawet więcej. Myślałem, że liberałom chodzi o to, żeby w budżecie było pieniędzy jak najmniej :/

  • to kiedy niby byłby właściwy moment dla niego na wejście do polityki? rok temu? za 2 lata? Kiedy by nie wszedł byłby oskarżany o ‚odbieranie głosów’.. zresztą jakich głosów? :) ile jeszcze ma czekać, kolejne 40 lat aż Korwinowi się znudzi? Bo że umrze ze starości, to wątpię patrząc na jego krzepę.. Korwin miał już baaaardzo wiele szans, sam głosowałem na niego już 3 razy choć mam 28 lat, ile jeszcze można? Poczułem ogromną ulgę gdy się dowiedziałem, że Gwiazdowski wchodzi do polityki. A Korwin i jego ekipa byli całkiem fajni z 4-5 lat temu, kuce były całkiem ogarnięte i merytoryczne w komentarzach a dziś???? to zgraja kretynów którzy wypisują same teorie spiskowe o tym że nie ma globalnego ocieplenia, o jakichś agenturach, o tym że ktoś umawiał się przy okrągłym stole że prawica nie dojdzie do władzy, o tym że smogu nie ma, o biednych górnikach którzy stracą pracę, o spisku producentów wiatraków i paneli PV, o globalistach, o Sorosie, o tym złym TVNie, o masakrowaniu lewaków a od niedawna z Wilkiem na czele dołączyli do tej zgrai antyszczepionkowcy, o narodowcach nie wspominając… JA DZIĘKUJĘ! Poza tym nie widzi mi się wychodzenie z Unii, z NATO, sprawy ideologiczne są dla mnie mało istotne. I nikt nie może Gwiazdowskiemu odbierać prawa do czegokolwiek, ja mam w końcu na kogo głosować. Na korwina 4ty raz już bym nie poszedł…

   • Gwiazdowski chce startować w wyborach do Euroburdelu z programem na wybory krajowe, czyli jest albo kretynem albo…
    A w stosunku do UE jego stanowisko jest takie samo jak stanowisko PiS, PO, SLD, PSL, Biedronia, Razem i reszty tej hołoty z Kukizem, Jurkiem i Jakubiakiem na czele – schylanie głowy przed każdym pierdnięciem jewrokomisarzy… „bo jak nie UE, to nas połknie zły Putin”…

 11. m i „Szczęść Boże” Braun już się nie da. Nic nagłego, Gwiazdowskiego fani męczyli o politykę od dawna.

  • Męczyli biednego Roberta „nie chodzę na wybory, bo weksel”, że ten nagle rzucił wszystko w cholerę i nie dość że pójdzie na wybory to sobie partię zorganizuje :D On myśli, że zorganizowanie partii to sprawa na pstryknięcie palcami jak załatwienie sobie posady w radzie nadzorczej ZUSu przez kolegów? Jakim trzeba być kretynem, by w te bajeczki sadzone przez „profesora” z Wyższej Szkole Gotowania na Gazie (tym w istocie jest tzw. Uniwersytet Łazarskiego”) uwierzyć?

 12. Nie zagłosuję na Gwiazdowskiego, i co wy w ogóle z tym profesorem? Wszystkich podpisujecie z imienia i nazwiska łącznie z Tomaszem Sommerem, a tego nic tylko prof. prof. Wpisujcie wszystkim tytuły naukowe albo nikomu. Jakby to był nauczyciel jeszcze w jakiejś poważnej uczelni, na Uniwersytecie Jagiellońskim czy Politechnice.

 13. Panie Gwiazdowski – niech Pan nie idzie ta drogą. Zróbcie coś wspólnie. Braun ma rację mówiąc że nie wzbogacimy Polaków jeśli nie zadbamy o suwerenność a nawet mocarstwość Polski. Inaczej będziemy pucybutami a to Niemców, a to Żydów, a to Amerykanów a nawet RU.

 14. Nikt nikomu głosów nie odbierze. Niby czemu Gwiazdowskiego mają poprzeć korwinowi narodowi socjaliści?

 15. Czy to jest kampania do sejmu żeby gadać o obniżaniu podatków? Radzę nie wybiegać w przyszłość. Na razie to jest kampania do niereformowalnego unio-kołchozu i szczerze mówiąc, gdyby rolnikom odebrano dotacje to byłoby to korzystne dla Polskiej gospodarki – bo dotacje tak naprawdę zabijają i rozleniwiają, więc nie mam nic przeciwko temu żeby uderzać w unie – albo ktoś jest za unią albo przeciw.

Comments are closed.