Ta brytyjska marka odzieżowa chce zmienić „nieaktualne stereotypy na temat rodziny”. Twarzą kampanii została para gejów

Kampania River Island
Kampania River Island "This is family", fot. Twitter READY

Brytyjska marka odzieżowa River Island odpaliła kampanię „This is family” (ang. to jest rodzina), która ma na celu redefinicję tego pojęcia i walkę z „nieaktualnymi stereotypami”. Autorzy chcieli pokazać, że rodzina to nie tylko związek kobiety i mężczyzny z dziećmi. „River Island” chciała pokazać, że dzisiaj definicja rodziny obejmuje również m.in. homozwiązki, poligamię, czy człowieka żyjącego ze zwierzęciem.

Kampania #ThisIsFamily postawiła sobie ambitny plan zmiany nieaktualnych stereotypów na temat rodziny. Inkluzywność, celebrowanie różnorodności to wartości, które od zawsze stanowią podstawę działania marki River Island. Mam nadzieję, że najnowsza kampania będzie kontynuowała to dziedzictwo – mówiła szefowa marketingu River Island Angela Asiedua.

Pod hasztagiem #ThisIsFamily możemy zobaczyć m.in. zdjęcie dwóch gejów z niemowlęciem, trzech mężczyzn żyjących w poligamicznym homozwiązku, czy parę lesbijek z kilkuletnim dzieckiem. Co więcej, zdaniem autorów kampanii w tę definicję wpisuje się także „singielka” z psem.

 

Twarzami kampanii została para gejów. Wywiad z nimi zamieszczono na oficjalnej stronie River Island. Tekst promuje nie tylko homoseksualizm, lecz także surogację.

„Zgłosiliśmy się do agenta surogacyjnego w USA. Przez kilka lat rozwinęliśmy z tą kobietą wspaniałą relację (…) to co dla nas zrobiła było niesamowite i nigdy tego nie zapomnimy” – czytamy w wywiadzie.

Gejów zapytano, dlaczego ich „rodzina” jest wyjątkowa”.

„Oczywiście jesteśmy nie pierwszą i nie ostatnią parą gejów posiadającą dziecko, nigdy nie myśleliśmy, że może się to nam przydarzyć, ale teraz jesteśmy parą mężczyzn z małą księżniczką!” – mówili.

Dwóch „ojców” chce wychować dziewczynkę na wyzwoloną i niezależną kobietę, co stanowi coraz bardziej popularny wzorzec w brytyjskim społeczeństwie.

„To nietypowa sytuacja w której przyszła na świat, dlatego musi być wychowana na wytrzymałą kobietę (…) musi mieć kręgosłup i umieć zawalczyć o swoje, dlatego nazwaliśmy ją America, ponieważ taka jest jej historia” – wyjaśnili homoseksualiści.

Autorzy kampanii „This is family” otwarcie przyznali, że chcą zmienić definicję pojęcia rodziny. Jak podkreślali, w brytyjskim społeczeństwie rodziny daleko odbiegają dzisiaj od tradycyjnego modelu – większość z nich to rodziny mieszane, zastępcze, „jednopłciowe” oraz osoby samotnie wychowujące dzieci. River Island uważa, że – mimo tej dysproporcji – w mediach i w przestrzeni reklamowej niechętnie pokazywane są „niestandardowe modele rodziny”.

W zeszłym roku River Island prowadziła natomiast kampanię „Etykiety są na ubrania, nie na dzieci”, w którą zaangażowano w charakterze modeli dzieci z zespołem Downa, porażeniem mózgowym czy zespołem delecji chromosomu 18q.

River Island do niedawna była obecna na polskim rynku. Jednak w 2015 roku, po wycofaniu się Empik Media & Fashion z segmentu modowego, zniknęła także brytyjska marka odzieżowa.

Źródło: PCh24.pl