Ta brytyjska marka odzieżowa chce zmienić „nieaktualne stereotypy na temat rodziny”. Twarzą kampanii została para gejów

Kampania River Island
Kampania River Island "This is family", fot. Twitter READY

Brytyjska marka odzieżowa River Island odpaliła kampanię „This is family” (ang. to jest rodzina), która ma na celu redefinicję tego pojęcia i walkę z „nieaktualnymi stereotypami”. Autorzy chcieli pokazać, że rodzina to nie tylko związek kobiety i mężczyzny z dziećmi. „River Island” chciała pokazać, że dzisiaj definicja rodziny obejmuje również m.in. homozwiązki, poligamię, czy człowieka żyjącego ze zwierzęciem.

Kampania #ThisIsFamily postawiła sobie ambitny plan zmiany nieaktualnych stereotypów na temat rodziny. Inkluzywność, celebrowanie różnorodności to wartości, które od zawsze stanowią podstawę działania marki River Island. Mam nadzieję, że najnowsza kampania będzie kontynuowała to dziedzictwo – mówiła szefowa marketingu River Island Angela Asiedua.

Pod hasztagiem #ThisIsFamily możemy zobaczyć m.in. zdjęcie dwóch gejów z niemowlęciem, trzech mężczyzn żyjących w poligamicznym homozwiązku, czy parę lesbijek z kilkuletnim dzieckiem. Co więcej, zdaniem autorów kampanii w tę definicję wpisuje się także „singielka” z psem.

 

Twarzami kampanii została para gejów. Wywiad z nimi zamieszczono na oficjalnej stronie River Island. Tekst promuje nie tylko homoseksualizm, lecz także surogację.

„Zgłosiliśmy się do agenta surogacyjnego w USA. Przez kilka lat rozwinęliśmy z tą kobietą wspaniałą relację (…) to co dla nas zrobiła było niesamowite i nigdy tego nie zapomnimy” – czytamy w wywiadzie.

Gejów zapytano, dlaczego ich „rodzina” jest wyjątkowa”.

„Oczywiście jesteśmy nie pierwszą i nie ostatnią parą gejów posiadającą dziecko, nigdy nie myśleliśmy, że może się to nam przydarzyć, ale teraz jesteśmy parą mężczyzn z małą księżniczką!” – mówili.

Dwóch „ojców” chce wychować dziewczynkę na wyzwoloną i niezależną kobietę, co stanowi coraz bardziej popularny wzorzec w brytyjskim społeczeństwie.

„To nietypowa sytuacja w której przyszła na świat, dlatego musi być wychowana na wytrzymałą kobietę (…) musi mieć kręgosłup i umieć zawalczyć o swoje, dlatego nazwaliśmy ją America, ponieważ taka jest jej historia” – wyjaśnili homoseksualiści.

Autorzy kampanii „This is family” otwarcie przyznali, że chcą zmienić definicję pojęcia rodziny. Jak podkreślali, w brytyjskim społeczeństwie rodziny daleko odbiegają dzisiaj od tradycyjnego modelu – większość z nich to rodziny mieszane, zastępcze, „jednopłciowe” oraz osoby samotnie wychowujące dzieci. River Island uważa, że – mimo tej dysproporcji – w mediach i w przestrzeni reklamowej niechętnie pokazywane są „niestandardowe modele rodziny”.

W zeszłym roku River Island prowadziła natomiast kampanię „Etykiety są na ubrania, nie na dzieci”, w którą zaangażowano w charakterze modeli dzieci z zespołem Downa, porażeniem mózgowym czy zespołem delecji chromosomu 18q.

River Island do niedawna była obecna na polskim rynku. Jednak w 2015 roku, po wycofaniu się Empik Media & Fashion z segmentu modowego, zniknęła także brytyjska marka odzieżowa.

Źródło: PCh24.pl

18 KOMENTARZE

  • dokładnie to samo chciałem powiedzieć.

   swoją drogą to b. dobrze, że wszystko się tak pięknie polaryzuje. trochę daleko do 1939r, ale trend klarowny. River Island = pedalstwo.

  • Ciekawe co będzie, jak już wszyscy zostaną gejami, i nie będzie komu rodzić dzieci do adopcji…
   Może będą PRZYMUSOWO zapładniać gejów z macicacmi?

 1. No i wyszlo rasistowskie nastawienie. Wszyscy biali.
  Nie wiedzialem, ze taka firma istnieje.

 2. Mam nadzieje ze splajtuje rowniez w uK, choc tutaj indoktrunacja mlodziezy poszla tak daleko ze oni na prawde wierza w ta homoseksualna propagande.

 3. Nie widzę żadnej wartości dodanej… serio – niech mnie ktoś przekona ze właśnie taka rodzina jest obiektywnie lepsza od tradycyjnej… (pomijam tu już ze biologia w normalny sposób nie pozwala na rozmnażanie się homoseksualnych par ssaków).

 4. Panienko Przenajświętsza! Widzisz to i nie grzmisz? Przecież ta serwowana nam już prawie na każdym miejscy lewacka dekadencja zboków wykończy człowieczeństwo.

 5. Homo czuby i inni zaburzeni znowu w natarciu? Widocznie uznają, że dzień bez niszczenia ludzkości to stracony dzień? Ludzkość marnie skończy…W ogóle się nie rozwija, nie ewoluuje co było zawsze. Wszystko ewoluowało a od jakiegoś czasu promują mordercy ludzkości odwrotny trend. Ludzkość się zwija, zatraca człowieczeństwo etc. Czy widzicie jak sami się zaplątali w swoje oszustwa? Gdyby im zależało na rodzinie i jej szczęściu, to by promowali wartości dla normalności. Kolejne oszustwo to to, że Europa wcale nie potrzebuje innych nacji do przerostu demograficznego i wybuchowej mieszanki, jaką jest konglomerat patologii światowej. Zrobiono podstępnie z Europy ściek najgorszej patologii! I promuje się wszystko wbrew naturze, wbrew prawu, które zakłamuje się, wbrew logice…Działania są przeciw rodzinie, normalności, wartości wszelakich. Niszczy się wszystko a przede wszystkim ludzkość! Z jednej strony biadolą nad tym, jak to świat jest przeludniony, z drugiej strony przeludniają Europę obcą, agresywną patologią, a potem to już promują wszelkie odchyły i uchyły! Byle nie normalność! Byle ludzi tak zbałamucić, zamieszać, poniżyć zwłaszcza białego, rdzennego Europejczyka żeby już nikt nic nie wiedział… To nie skończy się dobrze! Ale o to im chodzi… Napuszczać ludzi na siebie jak psy przed walką a potem niech się wszyscy zagryzą…Lider może być tylko jeden… Będzie to najsilniejszy troglodyta z największym morderczym instynktem i tylko wolą przetrwania za wszelką cenę… Europa tak jak i cywilizacja umiera na naszych oczach… Obłędu ciąg dalszy…

 6. Anglie już dawno przejeli ruski, więc nic dziwnego że promują pedałów i inne dewiacje. Angole to kur#y więc ruski czują się tam jak w domu u mamusi

 7. Jak ktos jest ciekawy dlaczego zwykle firmy staja sie raptem najwiekszymi adwokatami zboczencow spod znaku LGBT, to niech poczyta o Norweskim Państwowym Funduszu Emerytalnym, ktory dysponuje bajonskimi pieniedzmi z eksportu ropy i gazu, a ktory wspiera i inwestuje tylko w te firmy, ktore spelniaja „nowoczesny”, lewacki, norweski punkt widzenia.

 8. Ostatnimi czasy lewactwo bardzo się rozbestwiło. Ciekawe kiedy to się skończy? Bo jestem pewien, że kiedyś się skończy.

 9. Rodzina to Rodzina, a związek dwóch geologów analnych to tylko związek. Coś jak radziecki, dadzą sobie radę.
  Ale jeżeli w „to” zaplącze się dzieci to już sprawa robi się poważna. I zahacza o obronę dzieci przed wykorzystaniem przez kopaczy gliny.

 10. „Co więcej, zdaniem autorów kampanii w tę definicję wpisuje się także „singielka” z psem.”

  … gdzież, ach gdzież ten ognisty deszcz, trzęsienia ziemi i zamiana w sól gnuśnych i odstępnych?

Comments are closed.