Trwa walka o życie małego Szymka. Szpital wydał specjalne świadczenie. Matka chłopca twierdzi, że lekarze chcą odłączyć go od aparatury podtrzymującej życie

Szymonek po narodzinach i kilka dni po szczepieniu/fot. Facebook Alina Drabik (kolaż)
Szymonek po narodzinach i kilka dni po szczepieniu/fot. Facebook Alina Drabik (kolaż)

Alina Drabik nadal walczy o życie swojego syna Szymona. Dziecku grozi odłączenie od respiratora. Szpital wydał oświadczenie, w którym informuje, iż walka o jego życie trwa i nie ma orzeczenia komisji lekarskiej o śmierci.

Rodzina zorganizowała wczoraj pikietę pod budynkiem szpitala na ul. Niekłańskiej w Warszawie, w którym leczony jest chłopiec. Uczestniczył w niej między innymi prof. Jan Talar specjalizujący się w rehabilitacji ludzi znajdujących się w śpiączkach.

Matka twierdzi, że jej syn zachorował 4 dni po otrzymaniu szczepionki przeciw pneumokokom. Twierdzi, że lekarze chcą odłączyć jej syna od aparatury podtrzymującej życie, a z ich ust padły szokujące słowa o „wentylowaniu zwłok”.

Czytaj więcej: Szokująca relacja ze szpitala w Warszawie. Sprawa podobna do przypadku Alfiego Evansa. W tle szczepienie i NOP. „Nie będziemy wentylować zwłok”

Po tym gdy sprawa została nagłośniona w mediach społecznościowych w mediację między lekarzami a rodziną włączył się poseł Paweł Skutnicki. – Szymek żyje. Pani dyrektor szpitala, w mojej obecności, kategorycznie zapewniła jego Mamę, że nie zostanie odłączony od respiratora. Kwestia NOP jest właśnie teraz tematem narady w której biorą udział m.in. prof. Jackowska i minister Pinkas. Ale to drugorzędna kwestia, bardzo ważna, ale drugorzędna. Najważniejsze, że Szymek walczy i nikt mu w tym nie zamierza przeszkadzać. Modlitwa na pewno mu się przyda…. – napisał na Facebooku po spotkaniu.

Szpital wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. Napisano w nim między innymi, iż „do chwili obecnej nie ma potwierdzenia, że stan dziecka mógłby mieć związek z przebytym szczepieniem”.

Komunikat Szpitala Dziecięcego im. prof. J.Bogdanowicza w Warszawie
Komunikat Szpitala Dziecięcego im. prof. J.Bogdanowicza w Warszawie

Comments are closed.