Udaremniono rekordowy przemyt narkotyków. Metamfetamina za prawie miliard dolarów miała trafić do Australii

metamfetamina skonfiskowana w USA fot. Australian Federal Police
metamfetamina skonfiskowana w USA fot. Australian Federal Police

Amerykańskie władze skonfiskowały wartą ponad 900 milionów dolarów metamfetaminę. To największe w historii przejęcie narkotyków na amerykańskiej ziemi. Miała trafić do Australii.

1,7 tony metamfetaminy, oraz mniejsze ilości heroiny i kokainy, zostały ukryte przez przemytników w sprzęcie elektronicznym. Agenci U.S. Customs and Border Protection skonfiskowali narkotyki 11 stycznia w porcie Long Beach w Kalifornii.

Australijska policja aresztowała wczoraj sześć osób. 4 obywateli Australii i 2 obywateli USA jest podejrzanych o udział w zorganizowaniu tego rekordowego przemytu. Trzech z zatrzymanych jeszcze w piątek stanie przed sądem w Melbourne.

Rzecznik Australian Criminal Intelligence Commission, Jason Halls, mówił o wielkim cierpieniu australijskiego społeczeństwa jakie wywołałby przemyt tak dużej ilości narkotyków. Oświadczenie w tej sprawie wydał także pełniący obowiązki amerykańskiego ambasadora w Australii James Carouso.

– To historyczne przejęcie narkotyków ukazuje, jak ważne jest amerykańsko-australijskie partnerstwo w zapewnianiu bezpieczeństwa Amerykanom i Australijczykom. Każdego dnia amerykańskie i australijskie służby współpracują, byśmy wszyscy byli bezpieczni – napisał Carouso.

Źródło: NBC News/CNN

Comments are closed.