Antypolonizm na Uniwersytecie Warszawskim. Postawią akademik za kilkadziesiąt milionów złotych. Dostępny dla wszystkich poza Polakami

Zwycięski projekt akademika UW na Służewcu. / foto: uw.edu.pl
Zwycięski projekt akademika UW na Służewcu. / foto: uw.edu.pl

Tak w praktyce wygląda antypolonizm w Polsce. W czasie kiedy w wielu akademikach w Polsce obcokrajowcy mogą się ubiegać o pokój, a często mają przy tym ułatwienia, UW postanowiło otworzyć warty kilkadziesiąt milionów złotych akademik „nie dla Polaka”.

Nowy akademik Uniwersytetu Warszawskiego powstanie na Służewcu i będzie przeznaczony dla obcokrajowców studiujących i pracujących na UW. Inwestycja będzie warta 55 milionów złotych, a wg oficjalnych założeń ma przyczynić się do „umiędzynarodowienia” UW.

– Dom studencki, który powstanie do 2021 roku, ma zachęcić cudzoziemców do podjęcia studiów na Uniwersytecie Warszawskim i przyjazdów tu na wizyty naukowe. Budowa akademika przyczyni się do zwiększenia umiędzynarodowienia uczelni – czytamy na oficjalnej stronie UW.

Co ciekawe akademik powstaje w ramach programu „Uniwersytet Warszawski 2016-2025”, czyli programu przyjętego przez Radę Ministrów 3 listopada 2015 r. Była to jedna z ostatnich decyzji, pod którą podpisała się premier Ewa Kopacz po przegranych przez Platformę Obywatelską wyborach.

Decyzja ta została podtrzymana przez Jarosława Gowina, nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego, który jednak zmniejszył środki przeznaczone dla UW na lata 2016-2017, a zwiększył te na lata wyborcze, czyli 2018-2020, kiedy to odbywają się wybory samorządowe, parlamentarne i prezydenckie.

– W nowym akademiku na Służewcu będzie 300 miejsc, a oprócz tego pokoje do pracy cichej i pracy w grupach, kuchnie, świetlica, pralnia oraz sala ćwiczeń. Obiekt będzie przystosowany do osób niepełnosprawnych – czytamy na oficjalnej stronie UW.

Jak widać antypolonizm w Polsce trwa w najlepsze. Studenci zagraniczni otrzymają nowoczesny, dobrze wyposażony akademik, tymczasem studenci z Polski, którzy do Warszawy często mają równie daleką drogę, będą musieli zadowolić się dotychczasowymi akademikami, które z „nowoczesnością” nie mają wiele wspólnego.

23 KOMENTARZE

 1. Czyli buduję ja i za swoje podatki, a jak będę tam chciał wysłać moje dziecko na studia to nie będzie dla niego miejsca.
  Dobre…

 2. To beda glownie studenci z Izraela. doswiadczeni w mordowaniu palestynskich dzieci i kobiet!!

 3. Dla zydow….oni sie nie moga z gojami kontaktowac.. tak mowi hartman.. Goje mogli ich tylko ratowac w czasie IIWS jak moja ciocia za farbowanie wlosow zydom zostala przez Niemcow rozstrzelana na Rynku krakowskim… Otatni raz… nasza generacja…………sie uczy na dobroci naszych pleglych nieraz calych rodzin Polskich …za pomoc tym niewdzięcznikom..NIGDY WIECEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Na pewno byłaby żywa. Żydom nie było sensu pomagać. Te hieny nie mają absolutnie żadnej wdzięczności.

    • Darek zgadzam się z Tobą. Żadnej pomocy łachudrom, którzy dziś nas chcą okraść, wcześniej mordowali nasze elity, współpracowali z naszymi okupantami.

 4. W nor­malnym cy­wili­zowa­nym kra­ju jak się po­pat­rzysz na ko­goś i będziesz na niego tak długo pat­rzył, aż on zauważy, że się na niego pat­rzysz, to al­bo się do ciebie ten człowiek uśmie­chnie, al­bo po­dej­dzie uśmie­chnięty i się spy­ta, czy my się przy­pad­kiem nie zna­my?
  A w Pol­sce? W Pol­sce jak w le­sie. Nie! W Pol­sce jak w chle­wie ob­sra­nym gó**em. Spoj­rzysz się na Po­laka-ro­baka, to jak zauważy, że jak się na niego pat­rzysz, to al­bo po­dej­dzie i ci wp******i, al­bo się spy­ta: Co k***o? Chcesz wp*****l k***o? Pat­rzysz się na mnie na Po­laka-ro­baka? Wiesz kim ja jes­tem k***a? Nie mam pra­cy, k***a al­bo pra­cuję za trzy ty­siące złotych, jes­tem k***a kimś!Jes­tem kimś, k***a!

  • Popatrz tak w UK na Murzyna. Proszę Cię. Bardzo.
   Opowiedz nam potem o wrażeniach.

  • To jedź i siedź w tych cywilizowanych krajach skoro tu widzisz samo zło. Szerokiej drogi i nie wracaj. Każdy sądzi po sobie.

  • Abraham, przecież taki sam, dokładnie taki sam, wklejałeś na stronie ośrodka konfabulacji i rasizmu, niejakiego złodzieja i ksenofoba Rafała Gawła, skazanego za malwersacje. Może Gawełek z celi każe ci takie wpisy wklejać. Popatrz się na murzynka i pedałka. Potem opisz swe fantazje.

 5. nie wiecie jaki syf tam panuje, 3 osobowe pokoje w większości akademików, taniej jest dobudować nowy, by cywilizowani z innych krajów nie protestowali, niż burzyć wszystkie akademiki, z reszto powinni dobudować 4, ale dla polskich studentów

 6. Durnota w pigułce. Jest takie ciekawe powiedzenie jak „u sąsiada trawa zawsze zieleńsza”. Nie wiem, czemu ci idioci gloryfikują cudzoziemców a na swoich nie chcą spojrzeć.

  • Bo mają kompleks zagranicy polscy naukowcy w zasadzie wola pracować z Hindusami, których pełno tu zjeżdża na studia (tylko tak mogą się poczuć lepsi) Za to Polaka pytają, czemu za granicę nie wyjechał i czemu szuka pracy w instytucie międzynarodowym, skoro nie ma odpowiedniego doświadczenia? Do wszystkich mlodych przyszłych naukowców wyjezdzajcie nastudia zagranice, bo tu jest wszystko przyblokowane przez oderwanych od rzeczywistości bucow, od których niewiele się nauczycie. Szkoda czasu i waszej młodości.

 7. Mamy kompleks zagranicy, nie sądziłem, że i na UW. Tak naprawdę tochodzi o kasę. Zagraniczni płacą i wymagają (dobrego akademika, łatwych zaliczeñ i egzaminów). Miałem na UW kilkudziesięciu zagranicznych studentów w ostatnich 10ciu katach. Najlepszy z nich dorównywał polskim studentom na poziomie 3-3,5 średniej. Cóż money nie cuchną na uczelni, na której brakuje już prawie wszystkiego.

 8. Też przez kilka lat miałem zagranicznych studentów. generalnie nie uczą się, a wymagają, trójkę stawiając im zaniżam poziom. Dobrze, że jestem już emerytem, zrezygnowałem z pracy w tym roku (78 lat)

 9. Ktoś strasznie nienawidzi tej Polski ,ale widocznie Warszawiacy tego chcieli skoro tak wybrali.

 10. Warszawiacy wiedzieli na kogo głos oddać w wyborach prezydenta miasta,..Szkoda,że nie pomyśleli wcześniej o tych spoza W-wy..Wybrali i mają to co mają..!

Comments are closed.