Kolejny cios w Kaczyńskiego. Słynna sekretarka „Pani Basia” ma komunistyczną przeszłość

Barbara Skrzypek i Jarosław Kaczyński fot. screen youtube.com
Barbara Skrzypek i Jarosław Kaczyński fot. screen youtube.com

Ta informacja będzie kolejnym ciosem wymierzonym w Jarosława Kaczyńskiego. Niedawno media obiegła informacja, iż Kazimierz Kujda wieloletni prezes spółki Srebrna był zarejestrowanym TW. Teraz okazuje się, że słynna „Pani Basia” zaufana sekretarka prezesa PiS, również ma za sobą komunistyczną przeszłość.

Według informacji, które zaprezentował poseł Krzysztof Brejza, Barbara Skrzypek współpracowała wcześniej z generałem Janiszewskim, wojskowym wysokiego szczebla i co ważniejsze urzędnikiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Pani Basia podobnie jak w przypadku Jarosława Kaczyńskiego, była sekretarką generała Michała Janiszewskiego. Ten od 1950 roku należał do PZPR i był m.in. szefem gabinetu Wojciecha Jaruzelskiego. Jakby tego było mało, kobieta pracowała również w sekretariacie komunistycznego premiera Zbigniewa Messnera.

„[…] mieliśmy jeszcze wtedy linię wojskową w sekretariacie. I kilka razy zauważyłem, że Basia przez nią rozmawia. Gdy mnie spostrzegła, peszyła się i odkładała słuchawkę…” – mówił urzędnik z Kancelarii Prezydenta w książce Michała krzymowskiego pt. „Jarosław”, na którą powołuje się poseł Brejza.

Barbara Skrzypek pełni obecnie funkcję szefowej biura prezydialnego Prawa i Sprawiedliwości. Politycy nie ukrywają, że jest jedną z najważniejszych osób w partii. „Nie ma ambicji politycznych, ambicji sterowania, w związku z tym jest osobą najwyższego zaufania” – mówił Ludwik Dorn, wicepremier w pierwszym rządzie PiS.

Źródło: Fakt.pl / NCzas.com

Comments are closed.