Najnowszy SONDAŻ: PiS nokautuje konkurencję. Koalicja KORWiN+RN+Braun+Liroy+Godek wyprzedza „Wiosnę” Biedronia!

Jarosław Kaczyński oraz Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak i Piotr Liroy-Marzec. / foto: PAP/Twitter
Jarosław Kaczyński oraz Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak i Piotr Liroy-Marzec. / foto: PAP/Twitter

Portal ewybory.eu przeprowadza sondaże uliczne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na niemal cztery miesiące przed datą wyborów spływają do nas informacje o wynikach z kolejnych województw. Obecnie znamy już ponad 60 procent rozstrzygnięć.

Na podstawie dotychczasowych rozstrzygnięć w skali kraju, wybory do Parlamentu Europejskiego wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość przed Platformą Obywatelską. Mandaty zdobyłyby jeszcze Wiosna, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz koalicja KORWiN+RN+Liroy+Braun+Godek.

Najnowsze wyniki pochodzą z województwa mazowieckiego z wyłączeniem Warszawy i ośmiu najbliższych stolicy powiatów, czyli wołomińskiego, legionowskiego, nowodworskiego, warszawskiego zachodniego, pruszkowskiego, grodziskiego, piaseczyńskiego i otwockiego.

W województwie mazowieckim poza Warszawą zdecydowanie wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, dwucyfrowy wynik notuje jeszcze jedynie Platforma Obywatelska. Próg wyborczy w tym rejonie przekraczają jeszcze PSL, Koalicja Propolska, Wiosna, Kukiz’15 i SLD.

Wyniki z Mazowsza prezentują się następująco:

Prawo i Sprawiedliwość – 45.41%
Platforma Obywatelska – 18.11%
PSL – 6.67%
KORWiN+RN+Braun+Liroy+Godek – 6.29%
Wiosna – 6.04%
Kukiz’15 – 5.53%
SLD – 5.16%

Razem – 1.64%
Nowoczesna – 1.38%
FdR+PR – 1.26%
Zieloni – 1.13%
Teraz! – 0.38%

56 KOMENTARZE

 1. Dzięki za trochę optymizmu.Może Wolnościowcy i Narodowcy przekroczą 10% i wtedy zaczną sie z nimi liczyc.

  • „wolnościowcy” i narodowcy to najbardziej komiczna koalicja od lat :D Jak oni przekraczają próg wyborczy, to wniosek z tego taki, że faktycznie społeczeństwo głupieje coraz bardziej i nie ma dla niego nadziei.

  • Taaak, nie ma to jak „wolnościowy” idący pod rękę z nacjolami, zygotarianami, pro-epidemikami i rosyjskimi agentami pokroju Brauna

 2. KORWiN+RN+Braun+Liroy+Godek czym to się różni od LGBTQWERTY?

  Tak swoją drogą szkoda że w koalicji Korwina nie ma jeszcze Ikonowicza i Samoobrony

  • Ikonowicza to raczej nie… ale ks. Natanka to powinni przyjąć skoro O. Rydzyk się nie zgodził:)

  • Każdy kto chce dopieprzyć unii jest mile widziany – można powiedzieć, że wszyscy unio-sceptycy w stosunku do unii są anarcho-kapitalistami. Ten burdel jest niereformowalny. Ty jesteś zbyt tępy żeby cokolwiek zrozumieć kapłonie.

   • Już widzę jak Korwin mile wita antyunijną i antypedalską partię Racja (nie pamiętam który odłam, słowiańska?).
    A tylko dlatego że nie są pachołkami kościoła i maja nieco inne poglądy obyczajowe.

    Mikke dla którego niby najważniejsza jest ekonomia regularnie zawiera sojusze z ludźmi których różni z nimi wszystko, natomiast jest olewany przez tych do których ma najbliżej (np Gwiazdowski.) Bardziej wykręconego człowieka, bez jakiekolwiek honoru, w Polsce nie ma.
    Sądzę że pobił już nie raz własny rekord Ginesa w ilości startów w wyborach.

    poza tym krul jest nagi bo nawet chwalony przez niego Pinochet jak trzeba było nacjonalizował fabryki, wprowadzał cła, sztucznie sterował kursem walut itd
    nie mówię już o zamordyzmie jako takim bo to akurat Mikke kocha

    jego „wolny rynek” to tylko urojenie, choroba psychiczna

    • Pinochet dawno nie żyje więc teraz ten oszołom odkrył „wolny rynek” w Chinach

    • Nie znam takiej partii. Chսj mnie obchodzi skrobanka i przywileje dla pedałów – Małżeństwa i inne związki w ogóle nie powinny być regulowane prawnie.

     Przestań pierԁolić oszołomie o pachołkach KRK, bo kto tu jest niby pachołkiem KRK debilu?

     Regularnie? Ciekawe kiedy ostatni raz zawarł taki sojusz? A z kim ma niby zawierać sojusze skoro jest anty-unijny?

     Większej gnidy bez honoru niż Jarozbaw Kaczyńsky to nie ma w Polsce i większość PiSd również honoru nie posiada. PO też bo nie dotrzymuje obietnic.

     Pinochet nie nacjonalizował żadnych fabryk, nie pierԁol głupot – prywatyzowali wtedy dosłownie wszystko np. szkoły. Nic nie wiesz o podatkach w Chile. Nie ma czegoś takiego jak sztuczne sterowanie kursem walut debilu. Wielki mi to zamordyzm – pozbyli się tylko komunistycznych śmieci ludzkich, a zwykli ludzie mieli wolność. Z ciebie to zwykła PiSda a nie liberał.

     youtu.be/Ryi8SSrjkfE

     youtu.be/mBeC8Vzlx8k

     Wolny rynek istnieje naturalnie debilu, to rynek wolny od interwencjonizmu. Urojeniem jest to, że państwo rozwiązuje jakiekolwiek problemy – nie rozwiązuje żadnych, tylko każdą kolejną regulacją tworzy kolejne problemy i patologie.

     Chiny debilu skończony odeszły od socjalizmu, a prywatne firmy wypracowują tam ok 80 proc. PKB.

     Nie interesuje mnie to, że jesteś anty-liberalną pedalską PiSdą.

     • „Kryzys z 1982 roku okazał się tak niestabilny, że Pinochet dokonał powtórnej nacjonalizacji części zadłużonych przedsiębiorstw[19]. Pinochet zdecydował się usunąć z rządu chicagowskich ekonomistów, w tym Sergia de Castro. Kilku doradców oskarżono o oszustwa finansowe”

      ps sram na twojego komunistycznego ubeka od gruszek na wierzbie

     • wiecej nie wklejam bo mi sie nie chce dyskutowac ze sciana

      wasz wolny rynek jest tylko w Tworach, NIGDZIE WIECEJ

     • Przyczyną kryzysu była niestabilna sytuacja gospodarcza w USA i brak wolnego rynku w kwestii bankowości, ponieważ istniał bank centralny który narzucał jedną walutę na dany obszar. Dzisiaj kryptowaluty uniemożliwiają dodrukowywanie.

      Później po kryzysie prywatyzacja została wznowiona.

     • ‚Kiedy w 1819 roku w Wielkiej Brytanii przyjęto pierwszą ustawę regulującą pracę dzieci w fabrykach, która zakazywała zatrudniania dzieci młodszych niż dziewięć lat, a pracę starszych ograniczała zaledwie do 12 godzin dziennie, ustawa spotkała się z krytyką, że to niedopuszczalna ingerencja państwa w wolny rynek.

      Dlatego to jest taki dobry przykład, bo jeśli ktoś mówi, że jest za pełną swobodą wolnego rynku, warto go zapytać, czy jest także za zatrudnianiem dzieci w kopalniach. Jeśli ten ktoś nie pochodzi z Pakistanu ani z XVIII-wiecznej Europy, zapewne odpowie, że jest przeciw. A więc nie jest tak naprawdę za wolnym rynkiem.

      Wolny rynek to iluzja, która bierze się z tego, że pewne ograniczenia – zakaz zatrudniania dzieci w kopalniach, zakaz sprzedaży trujących samochodów – uważamy za naturalne i przestajemy je zauważać.’

      Prof. Ha-Joon Chang

     • W XIX wieku dzieci rozplątywały włókna w maszynach – i to wszystko, ale w miarę postępu technologicznego dzieci przestały być potrzebne i żadna ustawa nie maiła na to wpływu. Rodzice się wzbogacili i za zaoszczędzone pieniądze posłali swoje dzieci do prywatnych szkół.

      Ten debil uzyskał tytuł profesora? W XVIII wiecznej Europie nie było żadnego kapitalizmu, tylko panował feudalizm i to za sprawą państwa dzieci wtedy pracowały.

      Argumentum ad verecundiam, to nie jest argument rzeczowy.

    • To że na początku lat 90 ostrzegał że Rosja wcześniej czy później zagarnie Krym to też choroba psychiczna? Freedman powiedział kiedyś że tylko dwie osoby z bloku wschodniego znają się na ekonomi Vaclav Jacek i właśnie Korwin Mikke

    • Widzę, że JKM jest teraz połączony z koalicją i występują przeciw poprawności polityczne, więc ta ość mocno w biła się w gardle wasze i takim trolom nie trzeba starać się przysłuchiwać, a jeżeli chodzi o sondaże to mamy na dzisiaj jak widać pozytywny 6.29% i zapraszamy do współpracy ;-)

  • Do hi hi Szkoda słoow na takiego bar… Żyj sobie w tym Świecie PiSOwcow lub PO Cały czas na kolanach …

  • Ikonowicz ma jakąś organizację polityczną? Tak samo czy istnieje samoobrona? Poza tym to koalicja prawicowa, która ma wspólny stosunek do UE.

 3. Jak nie policzyliście Warszawy to ten sondaż nie ma żadnego sensu wiadomo że w Warszawie PO ma poparcie 54% (Trzaskowski) a JKM 1%.

   • Wcale nie! Srala wreszcie coś sensownego napisała. (Chociaż sama konstatacja bardzo smutna)

    • Przeciwnie, nic tutaj nie ma sensu. Proszę zerknąć na podział na okręgi wyborcze w wyborach do PE – Warszawa z przyległościami tworzy jednej okręg, a Mazowsze (bez Warszawy) kolejny. Okręgów jest 13, a nie 16, jak mogłoby się wydawać osobie znającej nasz podział administracyjny, i w każdym do zdobycia jest jakaś (różna – w jednym 7, w innym 2) liczba mandatów. Zresztą nie można porównywać poparcia jakiegoś kandydata na prezydenta do poparcia ugrupowania. Chciałbym przypomnieć, że w wyborach parlamentarnych w 2015 roku w Warszawie PiS otrzymał niemal identyczne poparcie jak PO (obie partie miały po 29%), i wygrał w większości warszawskich dzielnic, a KORWiN był tylko minimalnie pod progiem. Także wybory wyborom są nierówne i nie można stosować takich uproszczeń.

 4. Tragedia. Kiedy Polacy wreszcie zmądrzeją i przestaną głosować na socjalizm?

  • Na mordoksiędze jest taka grupa ANTYFANI TUSKA gdzie za takie prawdy jesteś trollem, ruskim agentem lub dziennikarzem tvn :)

   • Jest socjalizm 50 proc. własności w gospodarce jest państwowa, a własność prywatna jest ograniczona przepisami.

    • ‚Jest socjalizm 50 proc. własności w gospodarce jest państwowa’

     Poprosze zrodlo tych rewelacji.

 5. Do hihi odstaw alkohol Zacznij myśleć na trzżwo.Albo ty jakiś głupi jesteś!

 6. wykażecie sie skutecznoscia – pomnik zboiorowy, a jak nie – rynsztok. celem wybory do parlamentu RP…

  • W Polsce nie ma skutecznych polityków, jeśli oni zaczną być skuteczni to będą pierwszymi skutecznymi politykami od 30 lat.

 7. Sondaż internetowy, a tam zawsze Korwin wygrywa, a na wyborach jest poniżej progu, więc zalecam dystans.

 8. Urodziłam 4 dzieci i pracowałam.
  do dziś .
  Moja koleżanka też urodziła 4 dzieci , ale nie pracowała. Teraz
  jednak to ona dostanie od PIS
  emeryturę matczyną za to, że siedziała w domu . Czyż to nie socjalizm i niesprawiedliwość zarazem? Głosuję na Koalicję Propolską.

  • Nieroby to jeszcze male piwo. Przy tym jak oni prowadzą politykę zagraniczną. Aż ciarki przechodzą ustawa 447 a także Trybunał europejski czytaj Niemcy ustalają nam prawa w Polsce WoW Ten kraj to ruina liczyłem że kiedyś tam wrócę. Ale z roku na rok wybijają mi to z głowy. 100 lat niepodległości, wolne żarty. Agenci wpływu w każdym resorcie. Wszyscy won to jedyny sposób na ten syf. Kaczyńskiego miałem za męża stanu. Teraz mam go za kolejne popychadlo. Ludzie są otlumanieni przez te media z. Obu stron. 500 plus zamiast obniżone podatki tylko żeby ktoś na nich głosował. Rzygam już tym syfem

 9. Nareszcie się ruszyli Narodowcy i Wolnościowcy.Jest wybór.Tylko Panie i Panowie-proszę o program.Bo bez tego nawet na Was nie spojrzę.Choć zawiodłem się na PiS w50% to jesteście alternatywą dla mnie.

  • Jurek 1989 tylko w 50% Dla mnie PiS PO jedno zło Co PiS zrobił dla Polski noc cały czas na kolanach przed PPP Ustawa1066 cały czas „aktywna”….dużo by tu pisać ..

 10. tak trzymać :) jeszcze niedawno w sondażu czytałem o poparciu dla partii wolność teraz patrzę już z dumą i radością na sondaż w którym ujęta jest koalicja propolska! Jestem za! Początki zawsze są najtrudniejsze, ale jak widać maszyna ruszyła :D

Comments are closed.