Najnowszy SONDAŻ: PiS nokautuje konkurencję. Koalicja KORWiN+RN+Braun+Liroy+Godek wyprzedza „Wiosnę” Biedronia!

Jarosław Kaczyński oraz Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak i Piotr Liroy-Marzec. / foto: PAP/Twitter
Jarosław Kaczyński oraz Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak i Piotr Liroy-Marzec. / foto: PAP/Twitter

Portal ewybory.eu przeprowadza sondaże uliczne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na niemal cztery miesiące przed datą wyborów spływają do nas informacje o wynikach z kolejnych województw. Obecnie znamy już ponad 60 procent rozstrzygnięć.

Na podstawie dotychczasowych rozstrzygnięć w skali kraju, wybory do Parlamentu Europejskiego wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość przed Platformą Obywatelską. Mandaty zdobyłyby jeszcze Wiosna, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz koalicja KORWiN+RN+Liroy+Braun+Godek.

Najnowsze wyniki pochodzą z województwa mazowieckiego z wyłączeniem Warszawy i ośmiu najbliższych stolicy powiatów, czyli wołomińskiego, legionowskiego, nowodworskiego, warszawskiego zachodniego, pruszkowskiego, grodziskiego, piaseczyńskiego i otwockiego.

W województwie mazowieckim poza Warszawą zdecydowanie wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, dwucyfrowy wynik notuje jeszcze jedynie Platforma Obywatelska. Próg wyborczy w tym rejonie przekraczają jeszcze PSL, Koalicja Propolska, Wiosna, Kukiz’15 i SLD.

Wyniki z Mazowsza prezentują się następująco:

Prawo i Sprawiedliwość – 45.41%
Platforma Obywatelska – 18.11%
PSL – 6.67%
KORWiN+RN+Braun+Liroy+Godek – 6.29%
Wiosna – 6.04%
Kukiz’15 – 5.53%
SLD – 5.16%

Razem – 1.64%
Nowoczesna – 1.38%
FdR+PR – 1.26%
Zieloni – 1.13%
Teraz! – 0.38%

Comments are closed.