Skandal! Nie zarejestrowano kandydatury Grzegorza Brauna na prezydenta Gdańska. „Układ gdański” trzyma się mocno

Grzegorz Braun oraz Aleksandra Dulkiewicz. / foto: YouTube
Grzegorz Braun oraz Aleksandra Dulkiewicz. / foto: YouTube

To się w głowie nie mieści co oni wyprawiają! Miejska komisja wyborcza w Gdańsku odroczyła rejestrację Grzegorza Brauna na prezydenta Gdańska z powodu jakiejś wydumanej wady w wypełnionym formularzu.

Komisja wyborcza w Gdańsku wymyśliła jakieś totalne kuriozum – czepiają się, że w rubryce „adres zamieszkania” wpisał swój adres zamieszkania, ale ich zdaniem pod tym adresem nie figuruje w rejestrze wyborców, więc to nie może być ten adres…

Jest to jakaś totalna głupota, której nikt nie rozumie, pewnie z samą komisją wyborczą w Gdańsku włącznie.

Komitet Brauna musi poprawić adres, ale dopiero w poniedziałek można to zrobić. A trzeba złożyć dokumenty o przyznanie czasu antenowego dla kandydatów i kto nie dostarczy zaświadczenia o rejestracji, ten czasu antenowego nie dostanie…

To typowa walka na przecinki – „układ gdański” broni się rękami i nogami przed niezależnym, prawicowym kandydatem. Ich interesuje tylko utrzymanie dotychczasowych interesów i nie wyobrażają sobie nawet kandydowania kogoś niego, niż ich faworyta Aleksandra Dulkiewicz.

Poniżej Grzegorz Braun i jego pełnomocnik wyborczy tłumaczą, o co chodzi komisji wyborczej i jakie mogą być tego konsekwencje.

266 KOMENTARZE

  • Prawda ,kto mieszka w Gdańsku to wie że jakiś Braun nie ma najmniejszych szans :-)

   • No to co z tego że nie ma szans.. nie o to chodzi , tylko o zasadę . Jaki zafajdany jest Gdańsk każdy widzi , a teraz widać to bardziej… I o to chodzi. Bardzo dobrze że Grzegorz Braun kandyduje. Wydawało się magnatom gdańskim, że sobie państwo będą mogli robić wszystko.. nie nie mogą … Gdańsk nie jest ich własnością !

    • Kaśka – dokładnie! Chodzi o zasady. Nie ma znaczenia, czy Braun dostanie 3%, 13% czy 30% – chodzi o to, że wybory nie są uczciwe. To jest aż smutne, kiedy się czyta wypowiedzi. A szczególnie posty wyborcy PO. On będzie płakał, kiedy PiS łamie prawo… i chwilę potem się cieszył, kiedy to samo robią „jego” politycy.

    • Gdańsk jest piękne Miasto i zadbane . a nie zafajdane , Braun niech pakuje walizki i wraca do Torunia , może bardziej będzie potrzebny przy wypieku pierników ,Gdańsk ma już swojego Prezydenta , jesteśmy jedną dużą rodziną na dobre i złe dni

    • Już słychać za grobu szyderczy chichot ” kryształowa uczciwego Adamowicza”

  • A ile pieniędzy byłabyś gotowa „postawić” na to że dostanie tylko 0,5% głosów??

 1. Zeby zarejestrowac sie jako kandydat trzeba byc ujetym w rejestrze wyborcow. Czyli byc zameldowanym na terenie gdanska. To nie jest nic wydumanego czy wymyslonego bo takie przepisy sa od zawsze. Pan musi miec medlunek a nie tylko sobie mieszkac. Obowiazek meldunkowy nie zostal zniesiony.

  • Coś Ci się pomyliło. Kandydat na prezydenta nie musi być zameldowany na terenie Gdańska.

  • Piszesz co Ci się wydaje a to nie ma nic wspólnego z Prawdą!! Przekazujesz fałszywe informacje które w internecie nazywa się trollingiem.
   Zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz.U. 2011 nr 21 poz. 112) nie ma obowiązku, by kandydat na wójta, burmistrza, prezydenta mieszkał w gminie, w której kandyduje

 2. A co myśleliście?. Że ubecko-lewacki układ tak sobie pozwoli żeby im szyki pomieszał jakiś prawicowy intelektualista?. A dalej jazda. Władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy. W Warszawie przywieźli na wybory 19.000. bezdomnych, w Gdańsku się nie da, więc poszukają kruczków i nagną przepisy.

  • Tych bezdomnych to nijaki Jaki przywoził z Opola. A jak Braun jest takim intelektualistą to powinien wiedzieć że adres ma być podany taki jak na liście wyborczej bo tam będzie głosował sam na siebie. No ale nieogarnięty zawsze ma wykręty i wszyscy mu winni tylko nie on.

 3. A teraz zaskarżcie tą decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku,utworzonego i obsadzonego w 1980 roku przez Kiszczaka i Jaruzelskiego.Podziękować należy PISowi za wycofanie się z reformy Wymiaru Sprawiedliwości.Nic nie zrobimy póki nie wywalimy WSZYSTKICH KOMUCHÓW WON!!!

  • Przyganiał kociął garnkowi. Wielki prawiciwiec z Bożej łaski. Nigdy w Polsce nue było komunizmu i nigdzie nie znajdzie się prawdziwi kominista. Wszyscy jezteśmy Polakami i kochamy swój kraj i wszystkich Polaków. Pan tego nie robi i dla tego nienawidzi Polski i Polaków i pewno i cały świat ?

 4. I Bardzo dobrze bo nie ma żadnych szans błazenada robił pod górkę dla Szanowanej Pani Dulkiewicz a teraz sam wpadł we własne bagno . A miasto Gdańsk dla Gdańszczan nie dla karierowiczów

 5. Trzeba być mocno chory by szczuć jeden tzw Polak miniący się prawicowcem,czyli pisowcem,na drugiego. Nie wyzwolicie się mentalnie tej lrzes,łościzaws,e będziw wam przeszkadzała i będziecie na nią pluli. Wstyd. A gdzie panie brodaty tyś się wychował,jakich rodziców sąsiadów,kolegów itd muałeś. Teraz ich plujesz. Przegracie sromotnie wszystkie wybory do końca świata u Bogu dzięki.?

  • Człowiek, który rzuca w bliźniego kłamstwami kończy swoją wypowiedź słowami „Bogu dzięki”… rzadko się takiego faryzeusza spotyka. Naprawdę widowisko ;)

 6. Brawoo!! „Układ Gdański” Pajaców trzeba eliminowac. To taki sposób jak kiedyś był na Capone. Nie mozna go było skazac za przestepstwa, to skazali go za podatki…

 7. Bardzo dobrze że Grzegorz Braun kandyduje. On zdaje sobie doskonale sprawę , z tego że przez ten beton się nie przebije, ale nie o to chodzi . Chodzi o to żeby pokazać jaki jest Gdańsk od kulis.. Jaki koń jest każdy widzi, a teraz widać to jeszcze wyraźniej. Układy , układziki szyto kryto kasa leci, dogadane to i owo. Braun zwrócił uwagę na arogancję samozwańczych „właścicieli” Gdańska , że złamali prawo, bo złamali. A oni w odwecie za to że śmiał ! magnatom wytknąć łamanie przez nich prawa i lekceważenie ludzi, próbują go pogrążyć wymyslając z d.wziete problemy, których faktycznie nie ma. No taka stara komusza PZPRowska metoda … I na to godzi się gawiedź, idą głosują zmanipulowane puste główki niezdolne do samodzielnego myślenia. Jest ciepła woda w kranie, a no jest i kiełbacha do piwa.. no to o co chodzi.. Żałosne . Na szczęście nie cały Gdańsk jest taki.

 8. A co Braun wyprawiał za sztuczki z komitetem Dulkiewicz ? Skarżył ją do PKW, do Sądu Najwyższego. Przez niego gdańszczanie zbierali drugi raz podpisy,a teraz on taki biedny, taki prześladowany. Jak nie umie wypełnic prostego formularza,to jak chce rządzić dużym miastem?

  • Chciałbym zobaczyć twoją minę, gdy po wpisaniu adresu zamieszkania (jak tego wymaga formularz) okaże się że pani tam nie figuruje….

 9. po prostu jak się donosi PKW, by zniszczyć konkurencję, to trzeba liczyć z reakcją innych, trzeba było przewidzieć o skutkach

Comments are closed.