Podzielone opinie w sprawie „taśm Kaczyńskiego”. Sondaż nie daje jasnej odpowiedzi

Jarosław Kaczyński. / foto: PAP/Radek Pietruszka
Jarosław Kaczyński. / foto: PAP/Radek Pietruszka

SW Research przeprowadził sondaż dla serwisu rp.pl. w sprawie tzw. taśm Kaczyńskiego, czyli rozmowy dotyczącej budowy wieżowca przez spółkę Srebrna kojarzoną z PiS.

Sondażownia zadała pytanie, czy „taśmy Kaczyńskiego” osłabią PiS? 43 proc. ankietowanych uważa, że „taśmy Kaczyńskiego” osłabią PiS. 33 proc. jest przeciwnego zdania. 24 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

„Publikacja zapisu rozmowy Jarosława Kaczyńskiego, Geralda Birgfellnera oraz Jana Marii Tomaszewskiego raczej nie wywoła natychmiastowego trzęsienia ziemi w polskiej polityce. Ale długofalowo może okazać się bardzo niebezpieczna dla partii zbudowanej przez Jarosława Kaczyńskiego” – przewiduje dziennikarz Rzeczpospolitej Artur Bartkiewicz.

Inne zdanie ma prof. Jacek Knopek z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu, który uważa, sprawa „taśm Kaczyńskiego” została już zneutralizowana przez aresztowanie byłego asystenta ministra obrony narodowej i prezesów kilku spółek państwowych oraz przez ujawnienie seksualnych wyczynów Stefana Niesiołowskiego. Strata PiS według profesora może być co najwyżej niewielka.

Źródło: Rzeczpospolita