Seria profanacji miejsc kultu katolickiego we Francji. To już cywilizacyjne zezwierzęcenie [FOTO]

Profanacja we Francji. / foto: Twitter
Profanacja we Francji. / foto: Twitter

Francuskie media donoszą o serii profanacji kościołów. W Dijon włamano się do Tabernakulum w kościele Notre Dame i porozrzucano hostie.

Przez ostatnie dni, podobne akty profanacji dotknęły także inne miejscowości. W Houilles, w departamencie Yvelines kościół p. w. św. Mikołaja doświadczył trzech aktów wandalizmu w ciągu dziesięciu dni.

Uszkodzono poważnie figurę Madonny z Dzieciątkiem, wcześniej połamano krzyż ołtarzowy i fotele wokół ołtarza.

W katedrze w Tarn uszkodzeń doznała figura Jezusa Chrystusa, której skręcono ramię. Spalono także obrus.

W Nîmes w kościele Notre-Dame-des-Enfants pojawiły się podobne zniszczenia jak w Dijon: włamanie do Tabernaculum, połamane hostie, które rozrzucono po podłodze, ekskrementy na ścianach.

17 KOMENTARZE

 1. Francja jedna z najstarszych cor kosciola coraz bardziej sie sk…ia. Ciekawe czy taki „bohater” co grasuje po kosciolach mialby odwage to samo z synagoga zrobic albo meczetem ?

   • 10/10 dla @ela i @ kilioes
    Francja w imię poprawności politycznej woli oszustwo multisrulti. Dawno porzuciła WARTOŚCI białego człowieka i cywilizacji europejskiej. Ten „bohater” to wróg chrześcijaństwa i białego człowieka. Daje do zrozumienia (jeszcze nieśmiało) co nas czeka przy innych „kulturach i religiach”?

   • Najprawdopodobniej jednak sprawca / y należy do ateistycznej, światopoglądowo (he , he) neutralnej, republikańskiej dziczy (za przeproszeniem prawdziwych „dzikich”).
    Taki wandalizm zdarza się, jest jednak bardzo rzadki wśród muzułmanów i żydów.

    • Psychicznych w żadnym narodzie i grupach społecznych nie brakuje więc wszystko możliwe, ale muzułmanie nie są święci. Jest mnóstwo filmików na YT jak muzułmanie niszczą i profanują świątynie chrześcijańskie, tak samo jak i cmentarze chrześcijańskie. Tak jak i na Bliskim Wschodzie (+okolice) tak samo jak i w Europie. Pierwsze lepsze tytuły filmików, resztę sam znajdziesz jak będziesz zainteresowany.
     (yt) „Islamiści-Muzułmanie niszczą Chrześcijańskie Nagrobki”
     (yt) „Żołnierze ISIS Na Filipinach Niszczą Katolicki Kościół”
     „Austria 37 letni muzułmanin niszczy krzyż w biały dzień”

     • Materialne dziedzictwo chrześcijaństwa w ciągu 14 wieków na terenach zajmowanych przez muzułmanów w większości przetrwało jako:
      – część jako własność kościołów chrześcijańskich;
      – część zostało zamieniona w islamskie przybytki kultu.
      Nie było niszczenia zabytków chrześcijańskich, z wyjątkiem zniszczeń w czasie działań wojennych. Muzułmanie to jednak ludzie wierzący, a nie sowiecka dzicz rozwalająca kościoły. Tak było.
      Obecnie muzułmanie widząc co wyrabiają ateiści czy feministki w kościołach chrześcijańskich przy braku jakiejkolwiek reakcji ze strony chrześcijańskiej, pomijając bełkot tzw. pasterzy o miłości, zaczęli pogardzać całą cywilizacją chrześcijańską. I dopiero wtedy zaczęły się muzułmańskie ekscesy, także z obiektami kultu chrześcijańskiego.
      Wniosek jest taki, że taka sytuacja jest możliwa ponieważ pozwalamy na bezkarne niszczenie cywilizacji przez posTępacką dzicz. W tym wypadku ta dzicz doprowadziła do nadania tak de iure jak i de facto specjalnych praw dla muzułmanów i żydów w Europie. Muzułmanie stali się bezkarni w każdej właściwie dziedzinie życia. Żydzi natomiast bezkarnie atakują nas słownie i finansowo.Te ekscesy to skutek. Przyczyną jest powolne staczanie się chrześcijańskiej cywilizacji Zachodu.
      Kto nie szanuje siebie tego nie szanują inni.
      W XIX w. i w pierwszej połowie XX taka sytuacja była niemożliwa, a obecnie jest. Cała Postępowa Ludzkość dołożyła wielkich starań aby tak się stało.
      Natomiast pełna zgoda. że muzułmanie nie są święci. Powiem więcej, należy ich trzymać „krótko za mordę przy samym pysku”. Oni to zrozumieją i wtedy będą nas szanowali. Bo tak zostali wychowani, w kulcie przemocy.

    • Republikanie są przeważnie konserwatywni i często są katolikami, miałeś chyba na myśli demokratów jeśli chodzi o USA lub liberałów europejskich.

 2. Wcale mnie to nie dziwi. Francuska policja jest zajęta pałowaniem swoich obywateli a wróg w tym czasie dokonuje aktów sabotażu. Takich sytuacji będzie znacznie więcej dopóki nie bandyci nie osiągną swojego celu, podbicia całego kraju i zniewolenia społeczeństwa.

  • Francuska policja jest zajęta pałowaniem katolików, którzy bronią kościołów zaliczonych przez merostwa do wyburzenia (w zdecydowanej większości zabytkowych).

 3. ci ludzie nie są opętani, nie wygląda to na zwykła neutralność światopoglądową. Na muzułmanów to też nie wygląda.

 4. Ale wybicie szyby w synagodze czy meeeczecie to już natychmiastowe przykładne skazanie nieskończone natychmiastową egzekucją tylko dlatego, że kara śmierci jest zakazana.

 5. No nic… trzeba przyjmować i dawać hajs za darmo biednym Azjatom!

Comments are closed.