Stronnictwo amerykańsko-żydowskie spotka się w Polsce. Netanjahu, Pence i Pompeo na „konferencji bliskowschodniej”

Benjamin Netanjahu oraz Mike Pence. / foto: Avi Ohayon
Benjamin Netanjahu oraz Mike Pence. / foto: Avi Ohayon

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział w niedzielę, że podczas konferencji bliskowschodniej, która odbędzie się w nadchodzącym tygodniu w Warszawie, spotka się z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Mike’em Pence’em oraz z sekretarzem stanu Mike’em Pompeo.

Celem spotkań będzie „promowanie przyszłości pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie” – podkreślił szef izraelskiego rządu, cytowany przez gazetę „Jerusalem Post”.

Dodał, że w Warszawie spotka się także z innymi przywódcami, ale nie wymienił żadnych nazwisk.

„Pierwszą sprawą w porządku obrad jest Iran – jak w dalszym ciągu powstrzymywać go przed wzmacnianiem swojej obecności w Syrii, jak tłumić jego agresję w regionie oraz przede wszystkim jak powstrzymać Iran przed uzyskaniem broni jądrowej” – powiedział Netanjahu.

Spotkanie ministerialne poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie, którego współorganizatorami są Polska i USA, odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego. Jak zapowiedział Pompeo, szef amerykańskiej dyplomacji, jednym z tematów będzie polityka prowadzona przez władze Iranu.

Zaproszenie na konferencję wystosowano do przedstawicieli władz blisko 80 krajów, w tym krajów arabskich. Strona palestyńska odmówiła udziału i do uczynienia tego samego namawia pozostałe kraje arabskie. (PAP)

15 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy chociaż poklepią po plecach tych swoich podłych pisowskich pachołków.

  • Jak im dobrze zrobią laskę, zostaną poklepani w potylicę. Jak nie, zostaną upokarzani na arenie międzynarodowej (cokolwiek to znaczy), taka rola miernot i pachołków.

  • Niech sie poklepuja, niech nawet nas obsmarowuja – byleby tylko odwalili sie od Polski w sprawie roszczen za rzekomo pozostawione zydowskie majatki (warte 300 miliardow dolarow). PIS wie co robi i doskonale rozbraja ta bombe – widmo zydowskiego szantazu, jakiemu uleglo juz nie jedno panstwo (np. Szwajcaria).

 2. Oby tylko nie doszło do konferencji jak w sprawie Iraku na łamach ONZ, która była stekiem kłamstw przed „interwencją” bez wypowiedzenia wojny nawet. Ktoś przytomny musiał być wtedy w Izraelu, bo byli przeciwko przewidując oglądane przez lata konsekwencje tego napadu na reżim Husseina.

 3. Juz jest efekt upokorzenia : najnowszy sondaz wskazuje,ze koalicja PO,wiosennych wesolkow i SLD wygrywa zdecydowanie z Pisem. Karnowscy i ci od Ziemca nadal oceniaja Polakow jak Martyniuka. I slusznie. Szalom.

 4. Apel do wszystkich skur… ynów trzymających swoje brudne polskie łapy na majątkach moich przodków.
  Oddajcie wszyskie kamienice sku… syny. Jak wam nie wstyd? Zachowujecie się jak hieny.
  Podczas gdy moi przodkowie po nocach uczyli się języków obcych i trudnej sztuki kupiectwa, wasi przodkowie byli zwykłymi śmieciami i psami i przetrwaniali te nieliczne śmieci, które mieli chlając i współpracując z nazistami. ODDAJCIE MAJĄTKI JESZCZE RAZ POWTARZAM! Zanim
  wielka moc Izraela sama się o nie upomni. Polska oddaj majątki, które zagrabiłaś mojemu
  ludowi!

Comments are closed.