Szwajcarzy w szoku z powodu ubogacenia. Aż 80% więźniów to imigranci i cudzoziemcy

Szwajcarska policja. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: asianimage
Szwajcarska policja. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: asianimage

Federalne Biuro Statystyczne Szwajcarii opublikowało dane, z których wynika, że w ciągu 30 lat liczba skazanych na więzienie wzrosła w tym kraju aż o 50%. Obecnie aż 80% przebywających w więzieniach i aresztach to imigranci, lub cudzoziemcy.

Raport Biura przedstawiło Radio Télévision Suisse. Wynika z niego, że w latach 1988 – 2017 liczba więźniów i aresztantów w zrosła w Szwajcarii aż o 50%. W tym okresie 24% więźniów było obywatelami Szwajcarii, 31% imigrantami, a 45% cudzoziemcami przebywającymi w tym kraju.

Te proporcje za lata 2007 – 2017 są jeszcze bardziej szokujące. W tym czasie 20% aresztantów i więźniów miało szwajcarskie obywatelstwo, 28% było osiedlonymi imigrantami i aż 52% cudzoziemcami. W ciągu 30 lat liczba więźniów imigrantów wzrosła aż o 282%, a cudzoziemców o 328%.

W 2017 roku z zakładów o rygorze półotwartym zbiegło aż 180 więźniów. Szwajcarzy podchodzą poważnie do problemu i dlatego w 2017 roku deportowano ponad 1000 kryminalistów. Liczba więźniów w całym kraju to około 7 tysięcy osób z czego około 5,6 tysiąca to imigranci i cudzoziemcy.

8 KOMENTARZE

 1. Deadnaming
  dedykuję Kozorro z nczas.com

  Kate Scottow w swym domostwie w Hitchin
  Aresztowano z ważnych przyczyn!
  Karmiacą matkę od oseska
  Trzech policjantow wlecze. Kreska
  Na mowę przyszła nienawiści!
  Tak z niej internet sprawnie czyści
  Władza, mężczyzną gdy ktoś zowie
  Transeksa… (Zbrodnia, o bogowie!!!)

  Deadnaming to zabójcza zbrodnia,
  Na Wyspach spotykana co dnia!
  Kate Scottow, zostawiwszy dzieci
  Same, w areszcie już nie wznieci
  Zabójczej nienawiści mowy!
  A potem czeka ją sądowy
  Przewód. (Jest dowód w komputerze,
  Którego prędko nie odbierze…)

  W koncu najgłupszy też zrozumie:
  Nienawistnicy skryci w tłumie
  Sprawnie zostaną wytropieni!
  I życie ich się w piekło zmieni!!!
  (Napoleona Bonaparte
  Gdy dalej usta ich uparte
  Zowią klioesem-pislamistą
  Poprzez nienawiść oczywistą.)

  https:
  //nczas.com/2019/02/10/swiat-oszalal-karmiaca-matka-aresztowana-na-oczach-swoich-dzieci-bo-nazwala-zmiennoplciowca-jego-imieniem/comment-page-1/#comment-973728

 2. Hmmm, może to oznacza, ze bycie cudzoziemcem w Szwajcarii to bardzo niebezpieczna rzecz? Tak jak dzieckiem cudzoziemców w Norwegii czy w Niemczech?

 3. W Szwajcarii cudzoziemcy i imigranci bez obywatelstwa stanowią 50% obywateli, więc wynik nie jest taki zły.

  • Nie wiem, skąd to wziąłeś, ale na angielskiej wikipedii jest informacja, że w 2015 roku w Szwajcarii obcokrajowcy stanowili 25% (dużo, jednak 2 razy mniej niż napisałeś). Nie sądzę, żeby w kolejnych dwóch latach się to drastycznie zmieniło, ale warto zwrócić uwagę na coś innego. Wg tego samego źródła ci obcokrajowcy to w zdecydowanej większości Europejczycy (na 2 mln obcych – 1,7 mln), także nie ma co za szybko wyciągać wniosków, że to jest np. skutek przyjęcia migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Nie ma tu takiej informacji, i też prawdę mówiąc nie sądzę, bo to byłaby ogromna nadreprezentacja. Szkoda, że pochodzenie tych osadzonych nie zostało wyszczególnione, bo to by nam więcej powiedziało. Nie sądzę, żeby to byli w większości Niemcy (choć żyje ich tam 300 tys.), ale we Włochów i Portugalczyków (których w Szwajcarii też jest po ok. 300 tys.) już jestem w stanie uwierzyć (już nie mówiąc o Serbach, Bośniakach, Macedończykach czy Kosowarach). Cóż, tak jak wcześniej napisałem, przydałyby się dokładniejsze dane.

Comments are closed.