Wipler chce więcej skrajnych socjalistów w polskim parlamencie? Nigdy nie uwierzycie kogo pochwalił [VIDEO]

Przemysław Wipler oraz Alexandra Ocasio-Cortez. / foto: YouTube
Przemysław Wipler oraz Alexandra Ocasio-Cortez. / foto: YouTube

Przemysław Wipler to były polityk, który z ramienia PiS-u dostał się do Sejmu, wcześniej i później działał w partiach Janusza Korwin-Mikkego, której wiceprezesem był od 2015 roku. – Takich wystąpień radykalnie brakuje w naszym parlamencie – napisał na Twitterze Wipler retweetując jedną z amerykańskich kongresmen.

Przemysław Wipler swoją polityczną karierę zakończył po aferze, jaka wybuchła w związku z jego fundacją Wolność i Nadzieja. Dziennik „Fakt” zarzucał wówczas politykowi między innymi wydawanie pieniędzy fundacji na prywatne przyjemności. Wipler zarzuty odpierał, ale jednocześnie z polityki się wycofał.

Pozostał jednak aktywnym jej komentatorem i co jakiś czas wrzuca do sieci swoje opinie na tematy polityczne. Tym razem pochwalił amerykańską kongresmen Alexandrę Ocasio-Cortez, która zasłynęła z niemożebnie głupich wypowiedzi i skrajnie lewicowych poglądów.

– Ta Pani zrobi karierę w amerykańskiej polityce. Takich wystąpień radykalnie brakuje w naszym parlamencie – napisał Wipler. I w pierwszej części wypowiedzi nie ma nic złego, wszak Demokratka już robi zawrotną karierę, podobnie jak Biedroń w Polsce. Czy to jednak oznacza, że brakuje nam Biedronia w Parlamencie?

Tak na ten wpis zareagowali Internauci, wśród których było wielu komentatorów życia politycznego:

Alexandra Ocasio-Cortez to przedstawicielka partii Demokratycznej, o której zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy ubiegała się – skutecznie – o mandat kongresmen w wyborach. Młoda polityk dość delikatnie mówiąc optuje za socjalizmem, nawet tym w wydaniu wenezuelskim.

Podczas jednego z programów telewizyjnych Ocasio-Cortez poszła przekonywała, że jeśli podniesie się minimalną płacę w milionach, jak uczynił to socjalistyczny kraj Ameryki Południowej, wszyscy się wzbogacą. Przywódców Wenezueli chwaliła za „spryt”, jakim jej zdaniem wykazali się, przeładowując gospodarkę większą ilością pieniędzy i wezwała przywódców Ameryki, aby zrobili to samo.

W innej wypowiedzi Ocasio-Cortez prorokowała koniec świata za 12 lat. – Milenialsi i ludzie z pokolenia Z (obydwa te wydumane określenia dotyczą ludzi młodych – przyp. red.) i wszyscy ci, którzy przyjdą po nas i będą patrzyć i powiedzą nam: Świat się skończy za 12 lat jeśli nie zmierzymy się ze zmianą klimatu, a waszym największym zamartwieniem jest jak za to zapłacimy – mówiła.

W kolejnej natomiast porównała walkę z globalnym ociepleniem do walki z nazizmem. – Mówimy więc o zagrożeniach egzystencjalnych. Ostatni raz mieliśmy poważne zagrożenie egzystencjalne dla tego kraju w czasie II wojny światowej. Tak więc byliśmy w tym punkcie wcześniej i mieliśmy już wcześniej taki plan – powiedziała.

Przedstawicielka partii Demokratycznej postuluje również radykalne zwiększenie opodatkowania, w tym 70-procentowy podatek dla najbogatszych. W jednym z wywiadów zaproponowała by wprowadzić progresywny podatek dochodowy, znany doskonale z niemogącej wyzwolić się z okowów socjalizmu Europy. Stawka dla najlepiej zarabiających wyniosłaby 70%.

Lewaczka jest na najlepszej drodze, by już niedługo na pozycji najgłupszego członka Kongresu w dziejach zagrozić niejakiemu Hank Johnsonowi również Demokracie. Zasłynął on swym wystąpieniem w Kongresie, w którym stwierdził, że jeśli do baz wojskowych na wyspę Guam trafi zbyt dużo żołnierzy, to pod ich ciężarem wyspa może się przechylić i przewrócić do góry dnem.

nczas.com

19 KOMENTARZE

 1. Wipler przede wszystkim rozwalił KNP, po zakonczonych relatywnym sukcesem wyborach do eurokołchozu obecnej kadencji.

 2. Takich egzemplarzy brakuje w zoo i na śmietniku historii jako przykładu katastrofy. Chyba alkohol zaszkodził trwale Wiplerowi.

 3. Wipler to przypadek kołtuństwa i czerwonej zarazy jaką podrzucił nam Stalin !

 4. Deadnaming
  dedykuję Kozorro z nczas.com

  Kate Scottow w swym domostwie w Hitchin
  Aresztowano z ważnych przyczyn!
  Karmiacą matkę od oseska
  Trzech policjantow wlecze. Kreska
  Na mowę przyszła nienawiści!
  Tak z niej internet sprawnie czyści
  Władza, mężczyzną gdy ktoś zowie
  Transeksa… (Zbrodnia, o bogowie!!!)

  Deadnaming to zabójcza zbrodnia,
  Na Wyspach spotykana co dnia!
  Kate Scottow, zostawiwszy dzieci
  Same, w areszcie już nie wznieci
  Zabójczej nienawiści mowy!
  A potem czeka ją sądowy
  Przewód. (Jest dowód w komputerze,
  Którego prędko nie odbierze…)

  W koncu najgłupszy też zrozumie:
  Nienawistnicy skryci w tłumie
  Sprawnie zostaną wytropieni!
  I życie ich się w piekło zmieni!!!
  (Napoleona Bonaparte
  Gdy dalej usta ich uparte
  Zowią klioesem-pislamistą
  Poprzez nienawiść oczywistą.)

  https:
  //nczas.com/2019/02/10/swiat-oszalal-karmiaca-matka-aresztowana-na-oczach-swoich-dzieci-bo-nazwala-zmiennoplciowca-jego-imieniem/comment-page-1/#comment-973728

 5. Ola Okazja Kortez jest imbecylem. Jak komuś imponuje, to tylko takiemu samemu imbecylowi jak ona.

 6. Ona reprezentuje tzw. Społeczną naukę Kościoła Katolickiego. To właśnie gooowno przyworzą latynosi do USA.

 7. Amerykanie są coraz głupsi wiec nie zdziwiłbym się, gdyby kiedyś została prezydentem.

Comments are closed.