Zaskakujące statystyki. Legalizacja marihuany w Kanadzie nie spowodowała wzrostu jej spożycia

Marihuana. Flickr: Pedro Fabián Gutiérrez Vidrio
Marihuana. Flickr: Pedro Fabián Gutiérrez Vidrio

Liczba konsumentów marihuany niewiele się zmieniła od czasu pełnej legalizacji w październiku 2018 roku. Tak wynika ze statystyk, które opublikował kanadyjski rząd. Z marihuany korzysta 15% Kanadyjczyków.

Około 4,6 miliona osób, czyli 15% Kanadyjczyków w wieku 15 lat i starszych, zadeklarowało, że korzystało z konopi indyjskich w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jest to dokładnie tyle samo, co w trzecim kwartale 2018 roku kiedy zalegalizowano w Kanadzie marihuanę. Wyniki za cały 2018 rok są zbliżone. Liczby mogą wzrosnąć bowiem wedle ankiety 19% Kanadyjczyków planuje konsumpcję marihuany w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Według Statistics Canada, najczęściej konsumenci używają marihuany codziennie lub prawie codziennie. Są również mniej skłonni do palenia trawki, decydując się na formy jadalne lub waporyzację suszu. Co więcej, użytkownicy medyczni częściej raportują wydatki na konopie indyjskie w porównaniu z osobami używającymi marihuany do celów niemedycznych.

Zapytani o to, ile wydali na konopie indyjskie w ciągu ostatnich trzech miesięcy, prawie jedna trzecia konsumentów stwierdziła, że nie wydała nic na konsumowaną przez nich marihuanę co oznacza, iż uprawia ją we własnym zakresie lub ma dostęp do takich źródeł.

8% użytkowników marihuany wydało na jej zakup ponad 500 dolarów kanadyjskich (CAD), czyli około 375 dolarów amerykańskich, średnio około 40 CAD tygodniowo. Także te dane pokrywają się z tymi za 4 kwartał 2018. Użytkownicy rekreacyjni rzadko wydawali ponad 250 CAD w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Zaledwie jedna czwarta uznała, że używa konopi tylko z powodów medycznych. Pacjenci posiadający zgodę na zakup medycznej marihuany używają jej najczęściej, albo przynajmniej najlepiej raportują jej używanie.

Dane pokazują również trendy konsumenckie w branży konopnej w Ameryce Północnej. Mężczyźni nadal używają więcej marihuany niż kobiety, a z kolei kobiety częściej stosują ją w celach medycznych. Najczęściej po marihuanę sięgają osoby młode, w wieku od 18 do 24 lat.

Źródło: Faktykonopne.pl

10 KOMENTARZE

 1. to nie sa zaskakujace statystyki, o tym bylo wiadomo odkad w pierwszych krajach, jak np. Holandia zaczeto poddawac badaniom rynek marihuany; a u nas legalizacji nie bedzie, bo minister PISda mowi, ze probowal i cos mu nie spasowalo … no szkurrrr, ma typ dobre powody :\

  • Tu chodzi o „pamięć krótkotrwałą”. Niestety, ziele tworzy efekt „stop klatki” i upośledza analizę sytuacji na poziomie myślenia analitycznego. Bez tego, nie ma wniosków które zapisałyby się w stałej pamięci. To tak, jakbyś w komputerze bez ramu mogła cokowlwiek zapisać na dysku.

   • 100/100
    Marihuana nie leczy, jedynie ma ujemne uboczne dzialania.
    Mysle ze POPIS o tym mysli czy dla niewolnikow PL bylaby dobra ale moze by ich zpowolnila, upośledziła, i nie pracowali by ponad sily dla renty zydow! W 2014 roku ustawa Rząd Polski płaci świadczenia nie tylko żydowskim ofiarom nazizmu ale ich dzieciom .. 240 mln zlotych!!!!!!!!!!!!
    Zobacz;
    Rząd Polski płaci świadczenia nie tylko żydowskim ofiarom nazizmu i …

  • Chyba statystyki oficjalne. Handel na czarnym rynku śmiga jak w Polsce, albo jeszcze bardziej.
   Nie wiem co fajnego jest w tym że 15% społeczeństwa chodzi codziennie zakręcone jak ruskie termosy.

 2. Statystyki z Amsterdamu dowiodły czegos zupełnie przeciwnego . Wśród Holendrów wzrósł istotnie poziom uzależnienia. Co ciekawe od „twardych” narkotyków . Wzrosła również przestępczość. W Amsterdamie z tego powodu ograniczyli swój postępowy eksperyment , albo go zupełnie zlikwidowali .

Comments are closed.