Ale fura! Williams zaprezentował nowe barwy bolidu Kubicy [VIDEO]

W siedzibie zespołu Formuły 1 Williams, którego kierowcą będzie Robert Kubica, oficjalnie zaprezentowano bolid przygotowany na sezon 2019. Zespół, którego jednym ze sponsorów został PKN Orlen, będzie się nazywał ROKiT Williams Racing.

Tytularnym sponsorem został brytyjska firma telekomunikacyjna ROKiT, należąca do grupy ROK Brands.

„Tak naprawdę to mój kolejny debiut w Formule 1. Ten drugi będzie miał miejsce na inaugurację sezonu w Australii. Teraz przed nami ostatnie spokojne dni, gdyż już podczas testów w Barcelonie czas będzie biegł bardzo szybko. Po przylocie do Australii pojawi się mnóstwo emocji, oby pozytywnych i radosnych” – powiedział podczas prezentacji bolidu Kubica.

Krakowianin w swoim wystąpieniu podziękował za wsparcie kibicom, szczególnie tym, którzy wierzyli w jego powrót na tory F1 po tak długiej przerwie. Obok Kubicy w prezentacji uczestniczył drugi kierowca teamu Brytyjczyk George Russell, głos zabrała także szefowa teamu Claire Williams.

Malowanie bolidu Williams na tegoroczny sezon zostało zmienione. Jest zdecydowanie więcej bieli i ciemnego koloru niebieskiego zbliżonego do odcienia turkusowego.

Kubica wraca do startów w F1 po ośmioletniej przerwie. W karierze startował w 76 wyścigach Grand Prix, odniósł jedno zwycięstwo, 8 czerwca 2008 roku w Grand Prix Kanady, dwanaście razy był na podium.

George Russell ma 21 lat, w 2018 roku triumfował w serii wyścigowej F2. Kierowcą testowym ekipy będzie Kanadyjczyk Nicholas Latifi.

Źródło: PAP

Comments are closed.