Atak nożownika w szkole podstawowej! Nie żyje nauczycielka i jeden z zaatakowanych uczniów

Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Do makabrycznego zbrodni doszło w jednej ze szkół podstawowych w Stołpcach na Białorusi. Uczeń w trakcie pierwszej godziny lekcyjnej zaatakował nożem swoją nauczycielkę i inne osoby znajdujące się w klasie. Kobieta oraz jeden z uczniów nie żyją – poinformowała białoruska milicja.

Pewnym jest, że do szpitala trafiło także dwóch innych uczniów, którzy zostali ranni w ataku. Prawdopodobnie, jak twierdzą lokalni dziennikarze, próbowali oni powstrzymać nożownika. Ich stan lekarze określają jako stabilny, nie zagrażający życiu.

Nastolatek, który dokonał ataku, natychmiast uciekł z miejsca zdarzenia. W obiekcie nie było kamer monitoringu, które mogłyby zarejestrować w którą stronę się udał. Poszukuje go milicja w ramach specjalnej akcji „Syrena”. Wiadomo, że obecnie wszystkie drogi dojazdowe do miasta zostały zablokowane, a nożownika poszukuje kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Według niepotwierdzonych informacji napastnik był uczniem dziesiątej klasy szkoły nr 2 w Stołpcach. Nie jest jasne co było motywem jego działania. Lokalne media starają się dotrzeć do rodziny i znajomych mężczyzny, jednak jak na razie wszystkie informacje można określić mianem „plotek”.

Stopłce to 15 tysięczne miasto w obwodzie mińskim. Miejscowość zamieszkiwana jest przez niewielką społeczność Polską liczącą kilkadziesiąt osób.

Źródło: PAP / NCzas.com

17 KOMENTARZE

 1. W obecnych czasach przemoc górą. Jak się promuje gwałty, napady, rozboje, bo jak inaczej nazwać ukrywanie i tuszowanie oraz nie karanie takich przestępstw przez rządy dla poprawności politycznej, to tak mamy.

  • Myślę że przoduje w tym kościół ale fakt że rządy nie są święte.

   • Mysle ze przoduja w tym takie tolerancyjne postempaki po licencjacie za kase , Ja cie musze gudlaju tolerowac wiec ty jako wybitny postempak musisz tolerowac wierzacych i mnie .

 2. W nienormalnych warunkach ludzie zamieniają się w małpy. Tam akurat jest kołchoz.

 3. zdaje się że tam mają karę śmierci więc jak nygusa złapią a złapią to jednego chwasta będzie mniej

 4. Bieda od dzieciństwa robi swoje. Wejdzie taki na neta i ma pełen obraz luksusu i wydaję mu się że jest jedyny poszkodowany przez życie. Tak rodzi się przestępczość, agresja i jakieś śmieszne podwórkowe gangi małolatów, których jedynym celem jest krzywdzić dla zysku lub przyjemności.

  • Oczywiście bo chłopak będzie miał tyle zysku z zamordowania nauczycielki i swoich rówieśników. Nie każdy małolat, który używa internetu jest agresywnym kryminalistą. Łatwo komentować szkoda tylko, że nic o tej sprawie i o tym chłopaku nie wiemy.

 5. Wprowadzic kare smerci w polsce bo akurat szukam pracy i moge wyrabiac nadgodziny.

Comments are closed.