Brawo pani Natalio! Niemiecki przedsiębiorca skazany za mowę nienawiści wobec Polaków. „Nienawidzę was. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem”

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał w poniedziałek Hansa G. – działającego w Polsce niemieckiego przedsiębiorcę – za winnego szerzeniu mowy nienawiści wobec Polaków. Sąd nakazał G. przeprosić powódkę. Mężczyzna ma też zapłacić 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia.

Proces cywilny o naruszenie dóbr osobistych wytoczyła niemieckiemu przedsiębiorcy – współwłaścicielowi firmy Pos System z Kosakowa (Pomorskie) – była pracownica tej spółki Natalia Nitek-Płażyńska. Powódka zarządzała projektami w firmie Hansa G. od czerwca 2015 r. do stycznia 2016 r.

W marcu 2016 r. Telewizja Republika wyemitowała program, w którym Nitek-Płażyńska zaprezentowała zarejestrowane z ukrycia nagrania, ilustrujące znieważanie jej na tle m.in. narodowościowym przez Hansa G. Niemiecki przedsiębiorca mówił m.in. „nienawidzę Polaków; nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem”. „Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju (Polski – red.), że taki jestem” – miał też mówić biznesmen. „Zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu” – słychać też na nagraniu.

Natalia Nitek-Płażyńska jest członkiem PiS i – od maja 2018 r. – żoną kandydata Zjednoczonej Prawicy w ostatnich wyborach samorządowych na prezydenta Gdańska Kacpra Płażyńskiego.

Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie trwa także proces karny przeciwko Hansowi G. Przedsiębiorca odpowiada w nim za szerzenie mowy nienawiści. Cudzoziemca oskarżono o pięć przestępstw dotyczących znieważenia słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Według prokuratury, Hans G. używał wobec pracowników takich zwrotów, jak: „jesteście idioci”, „Polaczki”, „Scheisse Polaken”.

(PAP)

31 KOMENTARZE

 1. Hans mógł założyć swój biznes gdzieś w Kongo czy innej Nigerii, dla lepszego samopoczucia.
  Ale jak jeszcze chwilę poczeka, Nigeria przyjedzie nad Łabę. Tak więc Hans, będziesz pan zadowolony.

 2. Skoro nazista, to powiesić jako przykład dla innych szkopskich karaluchów

  • Niemcy by tak zrobili a ile byloby alarmu”””””””””””””””””” mowy nienawisci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hanba zydoskim sadom w POLSCE i adwokaturze!!

 3. Za niedoważone pierogi wiezienie. Za szerzenie hitleryzmu przeprosiny. Niestety w nagraniu zabraklo hejtu na zydow wtedy wyrok bylby surowszy. Sądy do reformy.

 4. „nienawidzę Polaków; nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem”

  przecież to wszystko prawda,co te sądy chcą od tego porządnego człowieka

 5. Nie miałem pojęcia, że poszkodowana jest prywatnie żoną Pana Płażyńskiego, kandydata na prezydenta Gdańska. Swoją drogą znamienne, że Gdańsk głosował tak, a nie inaczej- na opcję proniemiecką, która traktuje Polaków tak, jak właśnie był szef Pani Płażyńskiej.

 6. Nie ważne czy Pani jest z PiS czy PO, biznesmen nie powinien takich rzeczy głosić. Pewnie „swoich” też nienawidzi…

 7. Nic nowego z tymi niemieckimi korporacjami, zatrudniają ukraincow na stanowiska kierownicze aby gnoili Polaków

 8. A dawac tego Hansa pod cele, to zaraz w ciaze zajdzie!! Hans nie wierzyl w „malzenstwa pederastow” ?To teraz uwierzy!! Bedzie mial dwoch mezow a moze nawet trzech ? he he he he he

 9. faszystowski sąd skazuje za słowa, a Redaktorki z NCZASu biją mu brawo, jprd, dlaczego nie bronicie „wolności wypowiedzi”?!

  • A dlaczego ty, lewacki śmieciu nie kwiczysz, że „mowa nienawiści”? Naszego to wolno kopać, a obcego obszczymura to nie?

 10. Brawo tylko kara smieszna… ponizajaca, kara powina byc 100 mln zlotych.. i zabrane obywatelstwo Polskie dla tego Niemca –z rodu Hitlera!!! Tfu

 11. Został skazany za naruszenie dóbr osobistych, a nie za „mowę nienawiści”. Zakichani „wolnościowcy” sami propagujecie te żydowsko-lewackie pałki na ludzi wolnych!

 12. Wyrok jest niski ale dobrze że zapadł. Przydałaby się bojkot firmy Pos system. Swoją drogą gdyby mu ktoś za te słowa skierowane do niego bezpośrednio dał w mordę to chyba by nie poszedł siedzieć..

 13. głupek po prostu. on to mówił w emocjach. nie wierzę by serio to mówił. Afrykańczycy to debile.

 14. Ludzie pracuje w Niemczech i nigdy żaden Niemiec mnie nie obraził w twarz miałem kilka spiec z tymi wschodnim Niemcami ale to są tępe świnie i myślą że mogą wszystko nawet Niemcy ich nie szanują a że zdarzają się takie gówna jak ten to życie my też jesteśmy rasistami większymi jak oni a polscy właściciele szefowie itp mniej szanują ludzi jak oni a on to powinien zostać z automatu wydalony z Polski

Comments are closed.