Chcieli uczcić pamięć Pawła Adamowicza. Kibice mieli inne zdanie. „Raz sierpem, raz młotem…” [VIDEO]

Paweł Adamowicz oraz minuta ciszy na meczu Lechii Gdańsk ku jego pamięci. / foto: PAP/YouTube
Paweł Adamowicz oraz minuta ciszy na meczu Lechii Gdańsk ku jego pamięci. / foto: PAP/YouTube

W ten weekend rozpoczyna się pierwsza „wiosenna” kolejka Ekstraklasy. W związku z tym na stadionie w Gdańsku postanowiono podczas premierowego meczu w 2019 roku uczcić zmarłego Prezydenta Gdańska. Byli jednak tacy, którzy mieli inne plany.

Przypomnijmy, że Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stefan W. wtargnął na scenę i ugodził kilkukrotnie Adamowicza nożem, który zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Paweł Adamowicz za życia był kibicem Lechii Gdańsk i często bywał na meczach zespołu z Trójmiasta. Podczas pierwszego meczu w Gdańsku w 2019 roku zorganizowano małą uroczystość. Na początek Flavio Paixao wręczył bratu zmarłego koszulkę z numerem „1” i nazwiskiem Adamowicz.

Już wtedy można było usłyszeć z trybun gwizdy. Chwilę później rozpoczęła się minuta ciszy, w czasie której puszczono utwór „Sound of silence” i którą większość kibiców uszanowała. Z trybun można było jednak usłyszeć także rozmaite okrzyki, jak: „Raz sierpem, raz młotem…”.

14 KOMENTARZE

 1. Uczczenie czyjejs pamieci, pogrzeby – takie momenty wymagaja poszanowania, nie manifestacji politycznych. Kulture sie wynosi z domu. Dotyczy to wszystkich stron.

 2. Adamowicz był złodziejem , bandytą i zdrajcą . Zmuszanie ludzi do czczenie pamieci takiej kanalii jest dodatkowym upokarzaniem ich

  • Prawdziwi „katolicy” dziwnie są całkowicie na bakier z ósmym przykazaniem.
   Mirku….prałata pedofila,który niejako ministranta Adamowicza wychował i rekomendował do RM Gdańsk, honorujecie pomnikami i bronicie w zaparte, nie licząc się zupełnie z ofiarami i rodzinami tego zbrodniarza.
   A poza tym, nikt cię nie zmusza do czczenia kogokolwiek,sieroto.W obliczu ewidentnej zbrodni, należałoby powstrzymać się od plucia,bez względu na sympatie,czy antypatie.

   • Ksiądz Jankowski był waszym człowiekiem . Bandyci w rodzaju Adamowicz ,od 30 lat rabujący mieszkańców Gdańska, migdalili sie do niego cały czas , więc nie wyjeżdżaj mi tu księdzem Jankowskim . Ludzie , którzy przyszli na stadion ewidentnie zostali poniżeni przez zmuszanie ich do czczenia złodzieja , bandyty i zdrajcy.

 3. A jakie ślicznie przygotowane mordy płaczliwe stały w ramach reklamy wyborczej.
  Śmiech na sali takie uczczenia !

 4. Pomysł z uczczeniem pamięci skorumpowanego zdrajcy jest dziwaczny, ale ci kibice to niezłe bydło. WSZYSTKO, dosłownie k..wa WSZYSTKO sprowadzają do „precz z komuną”. Oni mają chyba zasób 800 słów, nie więcej.

 5. z adamowiczem to ustawka dla takich tępych gojów jak wy ten złodziej żyje i ma się dobrze

 6. Chcieli uczcić ciekawe kto,kibice mają prawo do swojego zdanie a lewacki onet myślał źe narzuci wszystkim dwoje zdanie.Ludxie mają dość wywłuczenia tego tematu w celach wyborczych.

Comments are closed.